Засновниця і CEO стартапу Canva про найважливіші кроки в бізнесі
1,304 views

Засновниця і CEO стартапу Canva про найважливіші кроки в бізнесі

Мелоді Перкінс – засновниця і CEO стартапу Canva, який дозволяє створювати складні дизайнерські роботи без допомоги професійного софту. За останні вісім місяців сервіс залучив 400 000 користувачів, які створили за допомогою Canva понад 2 млн графічних робіт. Видання FastCompany розпитало Мелані про те, чому вона навчилася завдяки запуску власного бізнесу.

Побудова стартапу забирає дуже багато часу. Минуло вже сім років з тих пір, як у мене вперше з’явилася ідея власного проекту – сервісу графічного дизайну Canva. У той час я вивчала дизайн в інституті і раптом до мене дійшло, що в майбутньому дизайн буде зовсім іншим. Він буде простим, в онлайні, і над ним можна буде спільно працювати в “хмарі”.

За весь цей час я дізналася дуже багато про те, як управляти бізнесом: починаючи від найму першого співробітника і до створення продукту, який полюбили люди. Ось п’ять головних уроків, які я вивчила за минулі роки.

1. Вирішуй реальну проблему

Найголовніше для стартапу – вирішувати реальну проблему.

Знайди щось дійсно важливе – проблему, з якою стикається безліч людей. У випадку з Canva проблема була в тому, що створення привабливого дизайну, який виглядає професійно, без володіння спеціальним софтом і багатьох років досвіду було архіскладним завданням.

2. Головне – почати

Я б ніколи не опинилася там, де я є зараз, якби не зробила перший крок сім років тому. Будучи студентами університету, ми з партнером Кліффом Обрехтом сіли і написали концепцію і план нашої першої компанії. Це був онлайн-генератор календарів Fusion Books. Ми позичили трохи грошей у рідних і знайшли підрядника, який погодився розробити першу версію нашої платформи. Ми були наївні і не знали, що таке стартап і хто такі венчурні інвестори, але це нас не зупинило.

Найважливіше і найскладніше – зробити перший крок. З кожним новим кроком дорога стає простіше.

Сфокусуйся на команді. Створення команди класних людей, які поділяють твоє бачення, є ключовим в побудові великої компанії.

До того, як ми знайшли нашого технічного кофаундера Кемерона Адамса, ми з Кліффом провели кілька місяців на зустрічах з різними інженерами, відвідували конференції, хакатони – все і всюди. Поки одного разу не зустріли Кемерона.

Так траплялося знову і знову. Наш провідний інженер Девід Хірнден працював в Google, коли ми зустрілися вперше. Майже рік по тому ми все ж переконали його приєднатися до нас. На те, щоб зібрати нашу нинішню команду, пішло дуже багато часу, але зараз у нас одні з кращих фахівців світу.

4. Не слухай скептиків

Є люди, які вважають, що твоя ідея занадто глобальна, що ти занадто молодий, що тобі не вистачає необхідних навичок. Ігноруй їх. Працюй над вирішенням проблеми, яка тебе хвилює. Якщо у тебе є бачення і драйв, щоб зробити це, продовжуй робити і нікого не слухай. Запуск власної компанії – довгий шлях. Нікого не хвилює твоя ідея до тих пір, поки ти не доведеш їм, що вона хвилює тебе.

5. Створюй ажіотаж

З інвесторами, пресою або клієнтами – завжди створюй позитивний шум навколо того, що ти робиш.

Піднявши seed-раунд, ми потрапили в трендові стартапи на нетворкінговой стартап-платформі AngelList, просто попросивши підтримали нас інвесторів, написати про нас схвальний відгук.

Точно так само і з пресою. Кожна публікація допомагає підтримувати ентузіазм та інтерес до того, чим ти займаєшся.

About the author

Admin


What are your thoughts?