Україно-білоруський стартап збирає 300К євро на дрона-рятівника
1,228 views

Україно-білоруський стартап збирає 300К євро на дрона-рятівника

Українські і білоруські стартапери, а зараз живуть в Польщі, запустили на краудфандінговой платформі Indiegogo кампанію зі збору коштів на розумного дрона-рятівника.

Творцям необхідно зібрати 300 тис. євро для запуску серійного виробництва дрона. Дрон створений для того, щоб допомагати рятувальникам у пошуку людей, які зникли або заблукали при будь-якій погоді і в будь-якій географічній зоні.

Стартапери створили розумну систему для рятувальників Keyhelp, допоміжним пристроєм якої тепер стане новий дрон-рятувальник. Концепцію дрона придумав українець Петро Головатюк, який кілька років тому заблукав в польських Татрах в Закопаному. На додачу до всього у Петра розрядився мобільний телефон і йому довелося чекати допомоги рятувальників 20 годин.

Поцікавившись у своїх рятувальників, яким чином відбувається пошук зниклих людей в Європі і світі, Гловатюк з подивом відзначив, що за наявності дорогої техніки і сучасних гаджетів рятувальні організації не мають чіткої координації пошукової роботи. Ця проблема спонукала Петра до створення програми для рятувальників, що допомагає їм контролювати своє пересування і визначати територію, яка вже була досліджена. В процес створення залучили також рятувальника Петра, Томаш, а Ігор Щерба, друг Петра, став розробником технічної частини проекту.

У систему входять мобільна і десктопна програми, завдяки яким кожен сантиметр території, яку оглянули, буде перевірений. Розробники пропонують набір за 25 тис. євро, в який входять, крім самого дрона, 3G-модем з вбудованим додатком і офлайн-картами, п’ять карт пам’яті для мобільних пристроїв на Android і місце на сервері, де будуть зберігатися всі звіти про проведені раніше рятувально-пошукові операції.

Для бекерів ціна за набір становить 15 000 євро.

Творці стартапу кажуть, що за допомогою кампанії на Indiegogo мають намір привернути увагу суспільства до проблеми порятунку людей, а також отримати кошти для виробництва дрона.

Кампанія на Indiegogo гнучка – можна забрати кошти, навіть якщо не буде зібрана вся сума. Наразі у хлопців тільки 2 бекери на Indiegogo, але команда планує запуститися на Kickstarter і думає про винагороду для всіх, хто підтримає проект – можливість купити акції в компанії.

За матеріалами ain.ua

About the author

Admin


What are your thoughts?