14 фактів, які потрібно знати про фінанси до того, як запустити свій стартап
1,708 views

14 фактів, які потрібно знати про фінанси до того, як запустити свій стартап

Представники освітньої організації Young Entrepreneur Council разом з блогом KillerStartups провели опитування серед керівників і засновників стартапів, що вони хотіли б дізнатися про гроші і фінанси до того, як почати свій бізнес, і стало чи це незнання причиною помилок. І ось в чому ті зізналися…

Наталі Люссье, Nathalie Lussier Media Inc: «Залишити частину грошей на потім»
«Залучати гроші – це круто, але великі витрати можуть застати вас зненацька, якщо ви не відкладаєте гроші на чорний день. Наявність фінансового буфера в банку дає впевненість, що ви зможете досить довго зберігати привабливість, щоб залучати більше грошей в свій бізнес. До того ж це допоможе знизити підприємницький стрес».

Лоуренс Уоткінс, засновник і головний виконавчий директор Great Black Speakers: «Вчасно платити за рахунками»
«Я заснував свій бізнес 22-річною дитиною, яка тільки що залишила студентську лаву. Тоді я не розумів, наскільки важливо відстежувати графік оплат рахунків, особливо кредиту на навчання. В результаті я зазвичай платив пізно, зіпсувавши собі кредитну історію. Це обернулося проти мене пізніше, коли я хотів отримати доступ до додаткових інвестицій для зростання, але не зміг цього зробити звичайним способом. Рекомендую прочитати книгу “Я навчу вас бути багатим” Раміта Сеті».

Кент Хейлі, засновник і головний виконавчий директор The Uncommon Life: «Швидко познайомитися з ПЗ для бухгалтерії»
«У моєму останньому стартапі я скинув бухгалтерію на свого партнера, який стверджував, що знає основи роботи з нашої бухгалтерською програмою. На жаль його недосвідченість створила тисячі доларів непорозумінь на рахунках (не кажучи про час, витрачений даремно). Якби я знав, як працювати в програмі, то, можливо, перевірив ще раз його роботу і вніс виправлення. Бухгалтерія занадто важлива, щоб не надавати їй значення».

Дерек Фланцрайх, СЕО і засновник Greatest: «Найняти крутого бухгалтера»
«Є багато відмінних онлайн-рішень, які намагаються замінити бухгалтера, але в підсумку немає нічого кращого, ніж справжній спец. І справжній спец може виявитися цінною знахідкою, поки ви розпитуєте у колег-технарів про людей, що відповідають вашим вимогам».

У. Майкл Хсу, засновник і головний виконавчий директор DeepSky: «Платити собі ринкову зарплатню»
«Підприємці схильні недооцінювати і недоплачувати собі за те, що вони роблять для своїх компаній. На жаль, так виникає головний недолік у всіх наших фінансових моделях, ставлячи під удар здатність приймати розумні рішення, спираючись на наші цифри. Навіть якщо ви поки не в змозі виплатити собі зарплату, доручіть своєму бухгалтеру відстежувати її, щоб мати чітке уявлення про прибутковість і фінансове здоров’я компанії».

Сет Кравіц, СЕО Technori: «Розуміти, як працюють грошові потоки»
«Гора дебіторських заборгованостей – не те ж саме, що купа грошей на рахунку в банку. Отримавши цей болючий урок неодноразово за часів свого стартаперства, я завжди раджу іншим стартапам не поспішати з наймом нових співробітників або планами щодо розширення до тих пір, поки гроші не зайдуть на рахунок фактично. Дуже неприємно, коли ви наймаєте когось в розрахунку на велике грошове надходження, і як тільки відбувається затримка, змушені сказати, що не можете їм заплатити».

Аарон Шварц, засновник і головний виконавчий директор Modify Watches: «Бути постійним в умовах оплати»
«У нас є дрібні і великі партнери, від місцевих магазинчиків до асоціації гравців головної бейсбольної ліги. Коли ми запустили Modify, то оголосили про умови оплати, але завжди проявляли гнучкість з партнерами. Зрештою відсутність чіткої політики сильно вплинула на наш бізнес. Мало того що у нас було більше роботи через переговори, ми втратили зростаючу динаміку сум до вступу, це наблизило нас до небезпечної перспективи залишитися без готівки».

Стефан Каплан, засновник, СЕО та головний редактор Her Campus Media: «Включати застереження про виплату відсотків»
«Важливо включати застереження про виплату відсотків, щоб компанії знали, що вони зіткнутися зі штрафними санкціями, якщо не заплатять вчасно. Інакше для них не буде ніяких наслідків за прострочену оплату, бо малоймовірно, що після цього відбудуться якісь законні санкції з вашого боку по відношенню до боржників. Якщо вони будуть знати, що повинні виплатити відсоток при простроченні платежу, у них з’явиться стимул платити вчасно».

Люк Бургіс, директор ActivPrayer: «Теорія і практика не схожі»
«Я вичав фінанси в Нью-Йоркському університеті, потім працював інвестиційним банкіром на Уолл-стріт два роки, потім – партнером в венчурної компанії, яка інвестує в стартапи. І коли я почав власний бізнес, то виявилося, що не знаю, як управляти грошима. Реальність така: мої фінансові моделі були теорією, грошові потоки – реальністю. Ми зіткнулися з певними проблемами на ранніх етапах розвитку, роблячи витрати в розрахунку на “доходи майбутніх періодів”, яких ще не отримали».

Девід Еренберг, фінансовий директор EarlyGrowthFinancialServices: «Пам’ятати про нормативні зобов’язання»
«Якщо ви чітко не знаєте свої нормативні зобов’язання, будьте готові до зірваних термінів, величезних штрафів і витраченого даремно часу при вирішенні цих проблем. Стартапи відповідають не тільки за сплату загальних податків і зборів, вивчіть ліцензійні платежі місцевості, де ви зареєстровані або влаштувалися, умови ведення бізнесу та інші господарсько-юридичні нюанси»

Джон Холл, СЕО Influence & Co.: «У розширення є приховані витрати»
«Мені шкода, що я не знав про додаткові витрати, які супроводжують найм співробітників. Це пенсійне і медичне страхування, податки і багато різних інших витрат, які вилилися в досить вражаючу суму. Вивчіть це заздалегідь, щоб ви змогли точно прорахувати, скільки вам коштуватимуть нові співробітники»

Ендрю Шрейдж, власник Money Crashers PersonalFinance: «Бюджет і план – завжди»
«Навіть якщо у вас невеликі ресурси і капітал, все одно важливо мати план і бюджет. Ваш бізнес-план може бути елементарним – як мінімум просто список цілей для вашого підприємства. Звичайно, вам знадобиться більш детальний план, якщо ви будете залучати інвесторів. Є багато онлайн-сервісів для бізнес-планування, наприклад, Small Business Administration пропонує чудовий шаблон базового бізнес-плану»

Рауль Девіс, СЕО Ascendant Group: «Прибутки і збитки – це ще не все»
«Шкода, мені ніхто не сказав, що прибутки і збитки – не єдиний індикатор стану вашого бізнесу. Вивчення і контроль ваших грошових потоків має стати як мінімум щотижневим заняттям. Лише тому що у вас є багато великих контрактів для підписання, ви не перебуваєте в безпеці. Якщо ви навіть хочете залучати капітал, ви повинні бути пильними, контролюючи свої фінансові потоки і зберігаючи свій щоденний залишок на рахунку високим»

Нік Різ, СЕО MicrobrandMedia: «Познайомитися з податковими пільгами»
«Мені шкода, що при запуску я не розібрався краще з податковими пільгами. Ось чому я працював з адвокатом у справах оподаткування, щоб створити вичерпну інструкцію про податки для підприємців. Податки складні і лякають, але наявність правильних інструментів полегшує їх відстеження, допомагає мудро витрачати гроші, оптимізувати відрахування і триматися подалі від проблем з податковими органами!»

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?