Соціальні мережі померли. І ще 7 уроків, які можна винести для стартапу за 2015 рік
914 views

Соціальні мережі померли. І ще 7 уроків, які можна винести для стартапу за 2015 рік

Відомий венчурний інвестор Майкл Моріц порівнює стартапи зі зграєю птахів і радить тим, хто шукає об’єкт для інвестицій, не робити висновків про групу в цілому, а знаходити в ній цікавий екземпляр.

І все ж, спостерігаючи за зграєю стартапів, можна вивести кілька цікавих закономірностей про те, які вони – перспективні напрямки для бізнесу найближчого майбутнього. Business Insider ділиться спостереженнями, зробленими в ході демоднів стартап-інкубаторів Y Combinator і 500 Startups.

Безпека – нова гаряча тема. На тлі хакерських атак, крадіжок фотографій, листування та іншої особистої інформації стартапи в галузі безпеки почали плодитися прискореними темпами, і це не дивно. На цьому ринку немає рішення, яке влаштувало б всіх, тому підприємці винаходять кожен своє рішення, і простір для пошуку величезний.

Виробництво фізичного продукту набирає популярність. Мова не тільки про розумні годинники. Y Combinator цьогоріч профінансував 20 стартапів, які пропонували найрізноманітніші продукти – від водозберігаючого змішувача для душу, який підтримав Тім Кук, і робота, який виготовляє сендвічі, до симпатичної розумної системи для вирощування овочів в домашніх умовах. Після суперуспішного IPO виробника девайсів Fitbit, стартаперів охопило бажання зробити все, чим ви користуєтеся, кращим і розумнішим.

Вони обіцяють змінити процес найму персоналу. Кілька стартапів, які отримали фінансування від Y Combinator і 500 Startups, збираються зробити процес найму співробітників більш ефективним для бізнесу, ніж зараз. Озброївшись технологіями, вони візьмуть на себе тестування кандидатів, визначення їх сильних сторін, інтерв’ювання і відсів тих, хто не підходить. Бізнес тим часом нехай займається бізнесом.

Соціальні мережі мертві. З 146 стартапів, запрошених на демодні для зустрічі з потенційними інвесторами, тільки два хотіли займатися соцмережами – один був платформою для студентів і школярів, інший – службою знайомств для лесбіянок, яка пізніше переродилася в мережу для жінок в цілому. Жодного сервісу для обміну повідомленнями, або фотографіями, або чек-інів на місцевості.

Навіть маленькі компанії хочуть грошей. І бажано побільше. Багато хто не пропонує проривних технологій – вони просто заробляють, констатує Business Insider. Компанія з виробництва презервативів, яка заявила, що їх нетоксичні вироби – мрія будь-якої жінки, не розповідала про технології, які використовує. Замість цього засновник стартапу говорив інвесторам про прибутковість: виробничі витрати дорівнюють п’ять центів, ми кладемо в упаковку 12 штук, а потім продаємо за $15. Профіт.

Виросло покоління стартапів «щось в тому-то». Стартапери тепер так пояснюють інвесторам, чим вони займаються: «Ми Bloomberg в урядових даних» або «Ми Uber в переїздах». Це економить час в ході презентації і дозволяє не втомлювати інвесторів довгими поясненнями, але не робить компанію «цікавою птахою».

Стартапи перестали прагнути переїхати в Кремнієву долину. Вони хочуть в інші частини світу. Іноді вони використовують модель, запропоновану раніше, але хоча б роблять це там, де така модель в новинку – наприклад, «Amazon Fresh (доставка продуктів) в Бангладеш» або «Venmo (віртуальний гаманець для швидкого переказу грошей іншим користувачам) у Південно-Східній Азії ».

Стартапи йдуть у ніші. Навіть на насичених ринках підприємці-початківці шукають вільні ніші, щоб зайняти їх. Це може бути доставка товарів не по всьому місту/кварталу, а тільки на кампус університету або розвозка НЕ ​​будь-яких продуктів, а тільки певного – скажімо, кави. У маленькій ніші складно стати дуже прибутковим, але приклади є: Facebook теж починала, як соцмережа для студентів Гарварду.

About the author

Admin


What are your thoughts?