Faraday Future показала «зеро»
903 views

Faraday Future показала «зеро»

Каліфорнійський стартап Faraday Future представив на виставці CES свій перший концепткар FFZERO1. Ефектний електричний гіперкар найменше підходить на роль дебютної моделі, яка повинна побачити світ в кінці 2017 року. Faraday Future вже отримала мільярд доларів інвестицій і залучила кращих людей з компаній провідних автовиробників світу: BMW, Tesla, Jaguar.

Проте презентацію FFZERO1 називають головним розчаруванням виставки електроніки для споживачів в Лас-Вегасі, яка традиційно проходить на початку січня. Замість реального прототипу, який хоча б натякав, що Faraday Future готує споживачеві, відвідувачі CES бачили фантастичний електричний гіперкар FFZERO1 (розгін до «сотні» – менш ніж за 3 сек, максимальна швидкість – більше 320 км/год), більш доречний на віртуальних трасах, ніж на реальних дорогах

Розробники заявили, що електричний болід побудований на модульній платформі Variable Platform Architecture, яка ляже в основу всіх моделей Faraday Future, але роздивитись її публіці не дали, а видимі елементи шасі на концепті були зроблені за обхідною технологією і нагадували муляж – пересуватися самостійно FFZERO1 не може .

Особлива гордість розробників – модульна архітектура VBA (Variable Platform Architecture). На цій універсальній «розсувній» платформі Faraday Future може будувати і дуже компактні, і великі електромобілі; запас ходу теж буде залежати від розміру машини. Платформа дозволяє використовувати від одного до трьох електромоторів і робити машини з переднім, заднім і повним приводом.

Серійний випуск кнцептів від каліфорнійської компанії ми навряд чи побачимо раніше 2018 року, адже фарадеївцям ще потрібно побудувати в Неваді завод – в його будівництво інвестували $ 1 млрд. Але, кажуть, тестові прототипи вже засвітилися на дорогах США.

Екстер’єром FFZERO1 займався Річард Кім, колишній дизайнер підрозділу BMW i. Спорткар виглядає дещо дивно, однак таким він став аеродинаміці, яку допомагали створювати вихідці з NASA. Кузов FFZERO1 виготовлений з вуглеволокна та інших компонентів і пристосований до повністю автономного кермування. Роль дисплея на кермі відіграє смартфон. Крісло встановлено під кутом 45 градусів для кращої циркуляції крові і більшого комфорту водія.

 

About the author

Admin


What are your thoughts?