Як українці створили найбільшу в світі фріланс-платформу Upwork
848 views

Як українці створили найбільшу в світі фріланс-платформу Upwork

Найбільша в світі фріланс-платформа Upwork починалася з невеликої команди розробників, більшість якої складалася з українців. Власне, ще на початку 2000-х киянин Ярослав Заремба взявся формувати цю команду. Він потрапив у oDesk (компанія була перейменована в Upwork) прямо з університетської лави. Зараз він керує київським офісом розробки для фрілансерів.

Як він розповідає виданню AIN.UA, у 2004 році, коли все почалось, сайту як такого у oDesk не було — це був онлайн-буклетик з трекером, який веде облік часу, витраченого на виконання замовлення. Засновники шукали фрілансерів вручну, гортали сайти вакансій на зразок Work.ua, де були розділи з резюме.

“Спочатку фрілансерів вони направляли в компанії, з якими самі товаришували або співпрацювали. Мені доручили замовлення американського фонду, який займався допомогою хворим дітям у країнах третього світу — я писав для них софт з обліку ліків”

Менеджером проекту був один із засновників oDesk, тому що у фонді своїх IT-менеджерів не було. Під його керівництвом я попрацював на цей фонд три місяці, а коли проект був завершений, він запропонував мені увійти в команду розробників oDesk. Так я став одним з перших співробітників компанії, творців першої версії маркетплейсу і першим в компанії PHP-програмістом.

У 2006 році у стартапу з’явився інвестор. В США залишився менеджерський склад, а штат розробників був переважно віддалений. Ярослав почав шукати в Києві співробітників, а потім і по всій Україні. Спершу було складно, бо на той час віддалену роботу в Україні серйозно не сприймали — це зараз люди із задоволенням працюють з дому, чи коворкінгу.

Сьогодні в Upwork — понад 80 програмістів з України. Це приблизно 25% всього девелоперського штату компанії.

Зараз в офісі компанії працює до 10 людей штатно. Новий регіональний менеджер, за словами Ярослава Заремби, поки працює окремо, але в майбутньому вони планують об’єднати офіси в єдиний простір в Києві.

Як каже Ярослав, події 2014 року додали, як не дивно, оптимізму і він вирішив залишитися в Україні працювати. Сьогодні на майбутнє України він дивиться досить оптимістично. Влада начебто почала прислухатися до людей і бізнесу, і керівництво Upwork має намір вести діалог на тему змін у законодавстві, які спростять прихід іноземного капіталу в країну.

by Lilia Matviiv

About the author

Admin


What are your thoughts?