Як залучити інвестиції від Ciklum, виграти грант від Sirius та продовжити займатися улюбленою справою – український стартап Poptop.fm
646 views

Як залучити інвестиції від Ciklum, виграти грант від Sirius та продовжити займатися улюбленою справою – український стартап Poptop.fm

Як українському стартапу Poptop.fm вдалося отримати грант від британської урядової програми, ба більше – залучити інвестиції від Торбена Майгаарда? А починалось все з сервісу букінгу артистів для івентів… Про це та інше ми розповімо сьогодні, а також про те, як українським стартаперам нині живеться у Британії, займаючись британскою версією продукту. Головне – вірити в себе.

G8GI8tdyk3c

Цей український стартап починався з трьох засновників. Зараз вони досі функціонують на українському ринку та після британських інвестицій взялися за аналог продукту для британського ринку. А розпочинали свій шлях у київському бізнес-акселераторі EastLabs.

Один з засновників, Євген Шестопал, у 2013 році вирішив створити український стартап Poptop.fm. За один рік стартап отримав понад 60 тисяч доларів інвестицій і вирвався на європейський ринок. Як розповідають засновники, проект Poptop.fm засновувався як платформа, що дозволяє клієнту, який планує приватний захід (корпоратив, весілля, вечірку) безпосередньо замовляти артистів для свого івенту.

Зараз ядром команди Poptop.fm є три людини: технічний директор Гнат Тхоровский, дизайнер Євген Баздирєв і Євген Шестопал на посаді головного виконавчого директора. На самому початку, коли почалася робота над проектом, вони інвестували власні гроші. Був складений план і бюджет на три місяці, згідно з яким на розробку продукту повинно було піти $5 K. Коли гроші були витрачені набагато швидше, хлопці зрозуміли, що працювати треба зовсім по-іншому.

Без імені

У цей період вони потрапили в Eastlabs – ідеальний варіант для тих, хто шукає досвід, знання та інвестиції. Так першими офіційними інвестиціями стали вкладення Eastlabs в розмірі $25 K.

Пізніше вони познайомилися з Торбеном Майгаардом з Ciklum, який добре знав цей ринок і побачив велику перспективу розвитку цього продукту у Великобританії. Показавши презентацію та обговоривши ключові моменти, вони домовилися про інвестиції в розмірі $ 30K.

Після того стартапери почали шукати способи виходу на британський ринок, і прийняли рішення взяти участь у британській урядовій програмі Sirius. Про неї Шестопал прочитав в стрічці Твіттера. Хлопці ризикнули – подались, і виграли їхній грант, який дозволив переїхати в Ньюкасл і розвивати Poptop.fm на локальному ринку. Вони були єдиними учасниками з України, не було навіть російських або польських компаній.

На українському, британському та інших європейських ринках конкуренти представлені у вигляді івент-агентств, які є посередниками між замовником і виконавцем. Людина заходить на сайт, вибирає артиста, надсилає запит, але йому передзвонює не виконавець, а менеджер сервісу. У цього способу є значна кількість недоліків, оскільки в процесі організації заходу без переговорів не обійтися. Наприклад, щоб знайти артиста, необхідно зв’язатися мінімум з 7-8 виконавцями, тому що одна група буде зайнята, друга не підійде по гонорару, ще одна – з репертуару і так далі. В процес втручається нескінченна кількість переговорів, а посередник у такій ситуації значно сповільнює і ускладнює цей процес. Poptop.fm ж пропонує зручну та швидку процедуру замовлення: на сайті потрібно лише вибрати артиста і заповнити форму. Таким чином, з артистом ви визначаєтеся не за тиждень, а максимум за пару годин.

square2

В українському каталозі у них зареєстровано близько трьох тисяч виконавців, в британському – близько 600. Відбираючи артистів, засновники дивляться на контент і його якість. Пріоритет віддають тим, хто професійно підходить до своєї діяльності та презентації: наприклад, якість фото і наявність промо-відео відіграють не останню роль при виборі виконавця. Також оцінюють популярність артистів на ринку і самі запрошують перспективних на їхню думку виконавців.

Як розповідають хлопці, братинський музичний ринок схожий на український. З їхнього досвіду спілкування з клієнтами стало зрозуміло, що на британському ринку корпоративний сегмент дещо більше і цікавіше – це не тільки корпоративні вечірки на Новий рік, як в Україні, а ще й фандрейзинг, благодійні заходи, презентації.

Запорукою успіху свого стартапу вважають те, що команда дуже зійшлася в інтересах. Шестопал вісім років займався організацією заходів і звукозаписним лейблом. Технічний директор Гнат грав у групі, а також працював в музичному стартапі в Італії, який шукав музикантів для груп. Допомагали також ментори.  «Вправляли мізки, що потрібно і що не потрібно робити, як шукати інвестиції і як планувати розвиток продукту не на півроку, а на чотири-п’ять років,» – каже Євген.

За його словами, у підприємців бувають моменти, коли вони просто перегорають. Наприклад, працюють рік, і тут настає момент, коли продукт більше не росте або трапляється щось в країні. «Але нам щиро подобалося те, що ми робимо, і завдяки цьому ми не припиняли цим займатися,» – наголошує він.

Якщо у підприємців немає досвіду запуску стартапу, то Шестопал рекомендує брати участь у програмах, таких як Eastlabs, влитися в тусовку, спілкуватися з людьми, читати книги. Більше спілкуватися з клієнтами, збирати їх відгуки, ніколи не замикатися у своїх амбіціях. Треба реалістично дивитися на свій продукт. І не переставати вірити.

by Lilia Matviiv

 

About the author

Admin


What are your thoughts?