Поради лінивим стартаперам від Пола Грема. Частина 1
1,409 views

Поради лінивим стартаперам від Пола Грема. Частина 1

Про Пола Грема, прославленого програміста, неймовірно успішного венчурного капіталіста і досить відомого письменника, не чув хіба тільки глухий. Команда StartUpLine хоче поділитися перекладом статті, де зібрані найважливіші, з точки зору автора, думки і поради Пола для стартаперів. Я щиро рекомендую прочитати не цю статтю, а його власні ессе, але якщо у Вас мало часу – я вибрав найважливіші частини з моїх улюблених.

Суть успішного стартапу в 13 реченнях:

 1. Виберіть хорошого співзасновника.
 2. Запускайтесь швидко.
 3. Дайте ідеї розвиватись (ідея народжується під час її реалізації)
 4. Зрозумійте своїх користувачів (багато успішних стартапів робили те, що було потрібно їх засновникам)
 5. Краще мати кількох користувачів, які будуть любити ваш продукт, ніж багато байдужих.
 6. Запропонуйте неочікувано хорошу підтримку користувачам.
 7. Робіть те, що можна виміряти (вимірювання будь-чого дивним чином має тенденцію це покращувати)
 8. Витрачайте небагато.
 9. Досягніть невеликого прибутку (достатнього, щоб прогодувати співзасновників)
 10. Намагайтесь не відволікатись (найгірші ті, за які вам платять, як за роботу або консультації)
 11. Не піддавайтесь деморалізації.
 12. Не здавайтесь.
 13. Домовленості провалюються.

Пол Грем

Органічні ідеї для стартапу:

 • Найкращий спосіб щось придумати – запитати себе: щоб я хотів, щоб хтось придумав для мене?
 • В пошуках ідеї для стартапу – більше сфокусуйтесь на ідеї і менше на самому стартапі. Просто лагодьте  те, що потрібно, навіть якщо вам здається, що це не настільки важливо, щоб на його основі можна було будувати компанію. Якщо ви будете продовжувати займатися цим, буде важко не зробити щось корисне для багатьох людей. Не встигнете оглянутись, а у вас вже є власна компанія.
 • Не переймайтесь, якщо спочатку ваш продукт сприймають несерйозно. Це пояснює, чому всі решта не прогавили цю ідею.
 • Немає нічого більш цінного, ніж незадоволена потреба, яка перетворюється в ту, яку можна виконати.

Де взяти ідеї для стартапу?

 • У кращих ідей є три складові: те, що засновники можуть зробити; те, що їм самим потрібно і те, що кілька людей вважають достатньо вартісним.
 • Здається, що потрібно працювати тільки над існуючими проблемами. Але й досі найбільш поширена проблема стартапів – рішення проблем, яких не існує.
 • Можна зробити щось таке, чого потребуватимуть багато людей в невеликій кількості, або щось, що буде користуватись шаленим попитом у невеликої кількості людей. Вибирайте другий варіант.
 • Якби Марк Цукерберг створив щось потрібне тільки для студентів Гарварду – це був би не дуже хороший стартап.  Facebook був хорошою ідеєю, тому що почав з невеликого ринку з якого швидко можна піднятись вгору. Всі коледжі практично однакові, тому якщо ви збудуєте Facebook, який працює у Гарварді, він буде працювати скрізь.
 • Дуже добре, якщо ви і програміст, і кінцевий споживач в одному флаконі, тому що цикл генерації нових ідей і їх тестування може відбуватися в одній голові.
 • Вірогідність знайти хорошу задачу для вирішення збільшується вдвічі, якщо вийти за рамки комп’ютерної галузі: а) сумнівно, що люди, які пов’язані з комп’ютерами будуть вирішувати свої проблеми за допомогою програм б) ви не в курсі, які проблеми існують в даній області, тому не знаєте, що там приймають, як належне.
 • Дуже рідко стартапи помирають через конкуренцію. Настільки рідко, що цей факт можна ігнорувати. Якщо у вас є щось, чого нема у конкурентів і що вкрай необхідно певній категорії людей – це і є ваш плацдарм.
 • Заповнений ринок – хороший знак. Його можна розглядати з двох сторін: є достатній попит і ні одне рішення не є достатньо хороше.

За матеріалами medium.com

About the author

Admin


What are your thoughts?