Як запустити проект на Kickstarter і зібрати $ 446 002 за 42 дні?
1,741 views

Як запустити проект на Kickstarter і зібрати $ 446 002 за 42 дні?

Сьогодні вже нікого не здивуєш заявою: «Я збираюся запустити стартап!». Амбітні та цілеспрямовані люди шукають те, чим можна здивувати аудиторію і заробити на цьому Однак, процес запуску стартапу не такий простий, як здається. Головним каменем спотикання в цій справі є нестача капіталу на старті. Але сьогодні цю проблему можна вирішити за допомогою краудфандингових платформ. Ми вже писали про плюси і мінуси двох найбільших краудфандингових платформ світу. А сьогодні своїм досвідом запуску проекту на Kickstarter ділиться співзасновник Ugears Денис Охріменко, які зібрали в 20 разів більше від початкової суми – більше $400 000

Позитивні сторони краудфандингу:

  • можливість отримати потрібну суму на розвиток проекту за досить короткий термін часу;
  • відсутність необхідності брати кредити в банках або продавати частку в компанії;
  • можливість оцінки свого проекту і успішності ідеї;
  • увагу ЗМІ до проекту гарантовано.

На сьогоднішній день однією з найпопулярніших майданчиків, які працюють за схемою краудфандингу, є Kickstarter. Це досить знаменита і розкручена світова площадка:. вона допомогла зібрати $ 2 млрд і 150 млн. на розвиток стартапів. Аудиторія тут переважно чоловіча, багато хто приходить за посиланнями в ЗМІ.

Для того щоб запустити свій проект на цьому майданчику необхідно, перш за все, зареєструватися, опублікувати ідею на певну кількість днів і запустити збір коштів. Після того як потрібна сума коштів буде зібрана, Kickstarter забирає 5%, а платіжна система ще 4-4,5%. Через два тижні стартаперам на рахунок мають надійти кошти . Варто уважно поставитися до всіх умов розміщення проекту. Якщо стартап не відповідає умовам майданчика, ви отримаєте лист, в якому будуть вказані невідповідності проекту певним правилам. Якщо протягом двох днів ви не зробите «роботу над помилками» Kickstarter автоматично закриває ваш проект.

 

Підготовка проекту

Для того щоб проект був успішним на Kickstarter, необхідно ретельно над ним попрацювати і звернути увагу на всі деталі.

1. Назва. Варто пам’ятати про те, що більшу частину аудиторії інвесторів становлять іноземці, тому для проекту потрібно придумати коротку назву на латині. Воно повинно легко читатися і запам’ятовуватися.

2. Оформлення. Важливо ретельно попрацювати над зовнішнім виглядом і презентацією проекту. Якщо ви вирішили створити відеопрезентацію, її тривалість не повинна перевищувати 3 хвилини. Як правило, тільки 33% відвідувачів переглядають відео. Презентаційний текст повинен бути розбитий по блоках з трьох пропозицій, бажано щоб між ними були картинки. Для початку потрібно розповісти про продукт: що саме ви пропонуєте, як до вас прийшла ця ідея, як ви працюєте над проектом, яка історія створення продукту. Як правило, потенційні інвестори дуже люблять такі історії. Своїми розповідями ви передаєте частинку себе і залучаєте в свій світ, а аудиторія із задоволенням приймає цю інформацію.

3. Час публікації. Найкраще виставляти проекти у вівторок і середу. У понеділок люди тільки приходять на роботу, включаються в неї, а у вівторок робочий процес набуває більш активного режиму, так само, як і в середу. Четвер і п’ятниця – це вже завершальний етап тижня і люди закривають всі свої справи і питання. Крім того, важливий час публікації проекту. Якщо ви хочете «захопити» європейську аудиторію – необхідно орієнтуватися на обідній час по Києву. Наприклад, в Лондоні буде 12 години дня, а в Нью-Йорку 7 ранку, коли люди тільки починають свій робочий день. Також на краудфандингових майданчиках важлива сезонність. Найбільш активним періодом прийнято вважати вересень та початок жовтня. Другий період – це квітень-березень. Варто відзначити, що переважна частина інвесторів – це жителі США (80-85%), потім йдуть Канада, Великобританія та Австралія.

4. Соціалізація. Необхідно розповісти світові про вашу ідею. Створіть групу або спільноту в соціальній мережі, активно займайтеся її оформленням і ведіть діалоги з людьми, які зацікавлені у вашому проекті. Вам необхідно завоювати якомога більше шанувальників. Розкажіть, як до вас прийшла ідея створення проекту, яких позитивних результатів ви досягли. Зрозуміло, супроводжуйте ваші пости фото або відео-контентом. Для того щоб розкрутити проект, потрібно підтримувати або заводити знайомства в ЗМІ. Чим більше людей дізнаються про вас – тим більша ймовірність того, що ви зберете потрібну суму коштів. Після запуску проекту на Kickstarter ви можете дати посилання на проект у вашій спільноті і або групі.

Успіх проекту на Kickstarter

Для того щоб проект на Kickstarter був успішним, необхідно пам’ятати про наступні важливі складові:

  • співвідношення ціни-якості пропонованого вами продукту;
  • успішна презентація продукту;
  • довіра, яке ви завоювали.

Завдання стартапера полягає в тому, щоб в перші дні підняти проект якомога вище і протримати його на такому рівні як можна довше. Тоді більше потенційних інвесторів зможуть його побачити. Якщо брати до уваги статистичні дані, то вони свідчать про те, що успішних проектів на Kickstarter 37%.

Якщо в перші три дні проект збирає 25-30% заявлених коштів, тоді можна вважати, що він буде успішним і збере всю суму без проблем. Якщо ви не зібрали за перші дні такий відсоток від потрібної суми, тоді краще проект закрити, подумати, що можна і потрібно змінити, застосувати ці рішення і вийти вже з новим, більш удосконаленим продуктом.

Іншими словами, перші дні виставлення проекту – ключові для стартаперів. Важливо відповідати на коментарі, бажано, протягом години. Навіть якщо коментарі потрібно написати на іноземній мові, не бійтеся допустити помилки. Гірше буде, якщо ви відповісте через тривалий час, ніж відразу напишете коментар з помилками. Обов’язково потрібно всім подякувати, коли потрібна сума вже зібрана. Підтримуйте зворотний зв’язок з інвесторами. Навіть коли кошти зібрані, все одно потрібно спілкуватися з вкладниками і розповідати про досягнення проекту.

Гроші та нагороди на Kickstarter

Варто звернути увагу на важливий нюанс збору коштів. Наприклад, якщо ваша мета – зібрати $ 20 тис. За 2 місяці, але по закінченню проекту вам не вистачає кількох доларів, тоді грошові кошти автоматично повертаються назад відправникам. Оцінюйте свої шанси тверезо. Також, якщо проект зібрав потрібну суму грошей, необхідно обов’язково віддячити інвесторам. Це можуть бути різні подарунки, знижки. Але про це варто подумати заздалегідь і все прорахувати. Всі логістичні та транспортні витрати лягають на плечі стартапера.

Знаючи і розуміючи всю нюанси роботи з краудфандінговимі майданчиками, можна успішно реалізувати свій проект. Головне все детально прорахувати, удосконалити продукт і бути впевненим в тому, що все вийде :)

About the author

Admin


What are your thoughts?