Kickstarter по-українськи: найцікавіші проекти за минулий рік
1,739 views

Kickstarter по-українськи: найцікавіші проекти за минулий рік

Краудфандинговій платформі Kickstarter вже три роки, і за цей час майже 2 млн людей інвестували у проекти понад $200 млн. Принцип дії досить простий. Щоб почати шукати інвесторів на Kickstarter, потрібно, по-перше, мати рахунок в американському банку, по-друге, треба так вдало описати свій продукт, щоб зацікавити потенційних інвесторів. Далі слід зазначити суму, необхідну для запуску виробництва, і визначити термін, за який її потрібно зібрати. Якщо суму не буде зібрано за визначений період (до 90 днів), то всі кошти повертаються інвесторам. Сама ж платформа залишає собі 5% від зібраних грошей.

За статистикою, більше половини всіх компаній на краудфандингових платформах провалюються і не збирають навіть третини від потрібної суми. Лише 5% проектів отримують вдвічі більші суми, ніж було зазначено спочатку.

Втім, українців ця невтішна статистика не зупиняє, і вітчизняні проекти з’являються на Kickstarter все частіше. Наприклад, дизайнерська студія Artzavod вже кілька разів висувала свої проекти на цій платформі. У 2013 році компанія Concepter зібрала понад $150 000 на випуск спалаху для iPhone iBlazr. У вересні 2014 року дизайнерам вдалося залучити майже $9 000 для виготовлення лампи T1. Ще одним успішним українським проектом у 2014 році став проект компанії Verge-Style, що займається виготовленням декоративних, прикрашених золотом або сріблом якірців. Замість запланованих $5 000 компанія зібрала $63 000. Здебільшого інвесторами українців стають жителі США. Наприклад, 40% клієнтів Verge-Style – саме з Америки.

Пропонуємо Вам найцікавіші проекти з України, які нам здалися найцікавішими за 2015 рік:

  1. Ohhio $160 000

11 місяців тому у Ганни Мариненко з’явилась ідея створити власну компанію Ohhio. Дизайнерка вирішила вʼязати об’ємні шарфи, пледи та светри. Через деякий час тому Мариненко почала шукати інвесторів на краудфандинговій платформі Kickstarter. Збір коштів завершився 20 грудня, і замість запланованих $20 000 вона зібрала у 10 разів більше. Тепер у лютому 2016-го дизайнерка планує розпочати масштабне виробництво вʼязаних речей.

2. Ugears $263 000

Українська компанія Ugears виробляє дерев’яні 3D-пазли, з яких можна сконструювати майже все – від наручних годинників до потягу, і механізми функціонуватимуть. Наприкінці осені Ugears представила свій проект на краудфандинговій платформі, плануючи зібрати $20 000. Втім, вже за перший день українські пазли зібрали $24 000. 21 грудня, за тиждень до закінчення зборів, проект залучив $263 000. Завдяки Kikstarter український стартап отримав не лише гроші, а й численні попередні замовлення у Європі та США.

3. iBlazr 2 $253 000 

Український стартап Concepter тричі збирав кошти через краудфандинг. Вперше, у 2013-му, при запланованих $58 000 вдалося залучити $157 000. Гроші пішли на випуск першого покоління спалаху для iPhone iBlazr. Цього року засновник проекту Влад Тисленко збирав кошти уже на друге покоління iBlazr 2: при необхідних $70 000 було отримано втричі більше – $253 000. Як виявилося згодом, попит на гаджет залишався, тому Concepter запустив додаткову кампанію на платформі Indoegogo, де вдалося набрати неймовірну суму в $298 000.

4. Phonster $85 000

Одеські дизайнери з компанії AGE вирішили, що звичайні чохли для телефону – це нудно. І представили Phonster – чохол, схожий на кобуру для пістолета. В AGE впевнені, що аксесуар не лише ефектний, а й зручний. Успіх на Kikstarter довів їхню правоту. Українцям вдалося зібрати $85 000 – суму, у 15 разів більшу від заявленої. У компанії розповідають, що здебільшого орієнтуються на ринок США, а ціна телефонної кобури становить $89.

5. FORCE emotion $30 000

Команда на чолі зі студенткою КПІ Лізою Воронковою вигадала спеціальний браслет, який можна одягнути на руку людині і слідкувати за її здоров’ям за допомогою гаджету на відстані. Щодня браслет стежить за пульсом і електродермальною активністю – тобто електричною активністю шкіри людини, і таким чином визначає стан здоров’я. Якщо він погіршується, програма одразу про це повідомляє. Особливо корисними такі браслети будуть для літніх людей. Проекту FORCE emotion вдалося зібрати потрібну суму – $30 000.

6. Damico $7700

Черкаська компанія Damico поглянула на краватку-метелик із незвичного ракурсу: аксесуар зроблений не з тканини, а з алюмінію. Людям сподобалася цікава ідея. До того ж, за задумом дизайнерів, кожен охочий може сам сконструювати метелик і підібрати колір. Damico вдалося залучити $7700 замість запланованих $5000.

About the author

Admin


What are your thoughts?