Стартап-акселератор чи бізнес-інкубатор – що краще для стартапу? Частина І
2,108 views

Стартап-акселератор чи бізнес-інкубатор – що краще для стартапу? Частина І

Чим відрізняється інкубатор від акселератора? І чи відрізняються вони взагалі? Це одне з найбільш “ходових” питань, особливо серед підприємців-початківців, тому сьогодні пропонуємо розібратися в цих термінах.

У світі діють сотні стартап-акселераторів, які можуть допомогти стартапам залучити інвестиції і підтримати їх в процесі перетворення їх геніальної ідеї в реальний продукт. Саме хороша ідея лежить в основі кожного успішного проекту. Одними з найвідоміших історій успіху статапов, які надихають і підштовхують до дії тисячі людей, були Dropbox, Airbnb і Reddit.

Що зробили ці відносно молоді компанії? Кожна з них пройшла програму акселерації в Y-Combinator, яка дала їм стартові інвестиції і робоче місце для реалізації їх ідей.
З урахуванням того, що більше половини молодих компаній поглинаються через 2-5 років після запуску, акселератори та інкубатори надають молодим підприємцям та інвесторам простір, в якому вони можуть з’ясувати, що вони можуть запропонувати один одному.

Створені на основі успішного прикладу Y-Combinator, стартап-акселартори розвивають венчурну екосистему в Європі, пропонуючи стартапам понад 100 різних програм акселерації.

Що таке акселератор?
Принцип роботи акселератора досить простий: ви збираєте разом талановитих людей або команди, у яких є хороші ідеї для нового бізнесу, трохи грошей для посівного фінансування, надаєте офіс і менторську підтримку від людей, які вже були тут і все це пройшли, і залишаєте все це варитися у спільному казані приблизно на три місяці. Це набагато краще, ніж намагатися все зробити самотужки, виплачуючи останні гроші за оренду крихітного офісу і не маючи впевненості в правильності вибраного оточення. Ви можете просто випадково наштовхнутися на свого ідеального партнера або інвестора і на ходу створити нову блискучу ідею.

Конкретно: Акселератор існує для дискретної допомоги, яка може забезпечити розвиток проекту в найкоротші терміни. Акселератори в основному спеціалізуються на інтернет-проектах і запускаються інвестфондами. В акселераторі зазвичай є чітка тимчасова програма розвитку, за дотриманням якої стежить ментор.

Суть акселератора: якщо у вас є прототип, але необхідні інвестиції або наставництво, то вам в акселератор.accel1Як потрапити в програму акселерації?
Молода компанія, яка складається з двох-трьох людей подає заявку онлайн. Однак, через популярність акселераторів, яка постійно зростає (і великі гроші, які там обертаються), тільки найкращі ідеї будуть прийняті в програму.

Посівні інвестиції. Що це?
Як і будь-якому бізнесу, стартапу потрібні гроші: для того, щоб найняти нового розробника, створити прототип свого революційного продукту або просто для того, щоб розплатитися за поточними рахунками. Інвестори, які співпрацюють з акселератором, запропонують вам кілька десятків тисяч доларів в обмін на 5-10% компанії. Досить часто стартапи отримують великий обсяг початкових інвестицій, щоб прискорити зростання компанії, поки її не купить серйозніший гравець.

Що передбачає менторство?
Менторські схеми практично завжди надають посівне фінансування і допомагають перетворити вашу ідею в бізнес, який працює. Менторами виступають топ-менеджери з технологічних компаній, як Facebook або Google, або венчурні інвестори, які відомі своїми успішними інвестиціями в стартапи, або люди, які вже запустили і управляють власними проектами.
Коли ви заходите в акселератор, то опиняєтеся в самому епіцентрі трьохмісячного урагану можливостей, розвитку і потенційних проблем. Менторські схеми тривають весь період акселераційної програми (зазвичай більш інтенсивно в перші тижні, щоб підтягти вас з питань, в яких вам потрібна допомога) Після закінчення програми акселерації ви стаєте її «випускником» і вирушаєте в самостійне плавання.

Де шукати?
Для початку вам потрібна хороша ідея і ретельне дослідження всіх існуючих програм, щоб зрозуміти, яка вам підійде найбільше. Американські програми, такі як Y-Combinator і TechStars, приймають приблизно 1-3% від всіх заявок.

Список найкращих акселераторів Європи.

Великобританія і Ірландія

Bethnal Green Ventures
BBC Worldwide Labs
Entrepreneur First
Firestartr
Founder Institute
Freeformers
Innovation Warehouse
JLAB
Level39
Pearson Catalyst for Education
Seedcamp
Tech Stars
Oxygen Birmingham
C4DI Hull
Ignite100 Newcastle
Beta Foundry Oxford
dotforge Sheffield
DCU Ryan Academy’s Propeller Venture Accelerator Ireland
NDRC Launchpad Ireland

Континентальна Європа
Startup Bootcamp
Startup Weekend
StartupBus Europe
Wayra
Idealabs (Belgium)
NEST’up (Belgium)
3Challenge (Bulgaria)
Eleven (Bulgaria)
LAUNCHhub (Bulgaria)
ZIP (Croatia)
StarCube (Czech Republic)
Startup Yard (Czech Republic)
Buildit (Estonia)
GameFounders (Estonia)
Garage48 (Estonia)
Startup Wise Guys (Estonia)
Startup Sauna (Finland)
Le Camping (France)
Nextstars (France)
Orange FAB (France)
TheFamily (France)
Axel Springer Plug & Play (Germany)
Black Forest Accelerator (Germany)
German Silicon Valley Accelerator (Germany)
hub: raum (Germany)
Liquid Labs GmbH (Germany)
ProSiebenSat.1 Accelerator (Germany)
OpenFund (Greece)
The Accelerator (Greece)
ACME Labs (Hungary)
iCatapult (Hungary)
Startup Reykjavik (Iceland)
H-Farm / H-Camp (Italy)
SeedLab (Italy)
Tech Peaks (Italy)
StartupHighway (Lithuania)
Garage (Moldova)
Rockstart The (Netherlands)
betaFACTORY (Norway)
Gamma Rebels (Poland)
Huge Thing (Poland)
Beta-i (Portugal)
Mediafax M.incubator (Romania)
Tolstoy Summer Camp (Russia)
Tetuan Valley and SeedRocket (Spain)
Bonnier Accelerator (Sweden)
SICS (Sweden)
Etohum (Turkey)
Fit Startup Factory (Turkey)
Inovent (Turkey)

За матеріалами InVenture Investment Group

About the author

Admin


What are your thoughts?