Рейтинг стартап-спільнот від Startup Genome: Лондон, Париж, Москва і Берлін в першій 20-ці.
743 views

Рейтинг стартап-спільнот від Startup Genome: Лондон, Париж, Москва і Берлін в першій 20-ці.

Недавно Startup Genome опублікував першу частину свого 160-сторінкового звіту про світову екосистему стартапів. Найбільш цікавим і провокаційним виявився Startup Ecosystem Index. За допомогою цього KPI було створено рейтинг з ТОП-20 світових стартап-спільнот. Індекс складається з 50 показників та 8 складових: Досягнуті результати, Інвестиції, Продуктивність компаній, Талановитість, Інфраструктура, Підприємницький дух, Здатність задавати тренди, Спеціалізація екосистеми.

Starup Genome – команда з трьох підприємців, що 2 роки тому запустили свій продукт Startup Compass. По своїй суті – це утиліта для заміру KPI стартапу. Продукт використовує свою базу данних про стартапи, щоб діагностувати проблеми та допомогти приймати правильні рішення. А також показує наскільки проект успішний в порівнянні з іншими в галузі. Наразі зібрані дані про 50 000 стартапів.

Startup Ecosystem Report 2012

Startup Ecosystem Report 2012ТОП-20 стартап-спільнот в світі:

 1. Кремнієва Долина, США
 2. Тель-Авів, Ізраїль
 3. Лос-Анжелес, США
 4. Сіетл, США
 5. Нью-Йорк, США
 6. Бостон, США
 7. Лондон, Англія
 8. Торонто, Канада
 9. Ванкувер, Канада
 10. Чікаго, США
 11. Париж, Франція
 12. Сідней, Австралія
 13. Сан-Пауло, Бразилія
 14. Москва, Росія
 15. Берлін, Німеччина
 16. Ватерлоо, Канада
 17. Сінгапур
 18. Мельбурн, Австралія
 19. Бангалор, Індія
 20. Сантьяго, Чилі

Звіт може не в повній мірі відображати рейтинг азіатських стартап-спільнот через їх закритість і відсутність інформації.

Декілька цікавих спостережень:

 • Навіть розвинуті спільноти, такі як Нью-Йорк чи Лондон мають менш ніж 30 відсотків від венчурного капіталу Кремнієвої Долини, особливо на ранніх, “посівних” стадіях.
 • Кремнієва Долина вплинула на всі стартап-спільноти в світі або напряму – через емігрантів, котрі довго жили в Долині, або опосередковано – через копіювання підходів та моделей. Найменше емігрантів, що жили в Долині має Берлін – 3%, найбільше Сінгапур та Ватерлоо – 33% та 35% відповідно.
 • Сідней, Сан-Пауло та Москва найбільше відрізняють від Долини стартапами, які там створюються.
 • Найбільш освічені засновники живуть в Парижі – 96% з них мають магістерський диплом або захистили кандидатську дисертацію.
 • Стартапщики з Ізраїлю найбільш консервативні в використанні технологій – більшість з них використовує PHP, C++, Java чи .Net на відміну від Долини, де зараз у фаворі RubyOnRails, Python чи JavaScript.
 • Найменш ризиковані стартапи з Сінгапуру.

За матеріалами TechCrunch.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?