Сумне завершення історії рекордсмена Kickstarter – Coolest Cooler
1,434 views

Сумне завершення історії рекордсмена Kickstarter – Coolest Cooler

Coolest Cooler – це переносний холодильник, оснащений роздільною дошкою, блендером, Bluetooth-колонками, а також зарядними роз’ємами для мобільних пристроїв. У серпні 2014 року проект поставив рекорд по зборах коштів на краудфандінговому майданчику Kickstarter. Всього творці пристрою отримали $ 13 млн на виробництво першої партії холодильників, а своїми грошима гаджет підтримали понад 60 тисяч осіб.

«Холодильник називали “Королем Kickstarter”, він став живим доказом того, що будь-яка ідея може втілитися, якщо в неї вірить багато людей. Однак інвестиції працюють не так, як хотілося б багатьом людям, і те, що ви вклали гроші в чужій проект, зовсім не означає, що через кілька місяців готовий пристрій принесуть вам під двері», – пише видання Mashable.

Через два роки після завершення краудфандінговой кампанії Coolest Cooler, свої пристрої отримала лише третина її учасників – 20 тисяч осіб. Наступна відправка запланована на липень 2016 року, пише видання CBS46. Компанія планує відправити ще 10 тисяч примірників Coolest Cooler. Що буде з рештою замовленнями, не уточнюється.

У серпні 2015 року, через рік після закінчення краудфандінгової кампанії, керівництво проекту повідомило, що доставка холодильників затримується через складнощі з логістикою: «Надіслати портативний холодильник зовсім не так просто, як надіслати лист», – зауважили в стартапі. Компанія пообіцяла доставити решту замовлень в листопаді.

До листопада 2015 року, пише Mashable, стало відомо, що проблеми виникли і з складанням пристроїв. Про це команда розповіла в серії звернень до учасників краудфандінгової кампанії. Вартість портативного холодильника на Amazon на той час піднялася до $ 400 (на Kickstarter придбати гаджет можна було за $ 200), а сам пристрій мав позначку «розпродано».

У квітні 2016 року команда Coolest Cooler випустила ще одне звернення до учасників краудфандінговой програми – в ньому керівництво стартапу повідомляло: щоб отримати портативні холодильники, замовникам доведеться виплатити ще по $ 97. Тим, хто відмовився заплатити додаткові $ 97, запропонували чекати своє замовлення «до тих пір, поки прибуток від продажів на Amazon не покриє вартість доставки гаджета».

Таким новинам, пише Mashable, зраділи не всі покупці. Coolest-Cooler_2

У коментарях на сторінці продукту користувачі Kickstarter закликали команду Coolest Cooler повернути кошти учасникам кампанії, називали Гріппера шахраєм, продавцем обіцянок і лузером. Деякі покупці зізналися, що зневірилися в краудфандінгу і більше не вірять продавцям з Kickstarter.

Деякі закликали подати колективний позов проти керівництва проекту. Цю ідею, за словами джерела Mashable, підтримало більше шести тисяч покупців портативного холодильника.

Невдоволення користувачів Kickstarter легко зрозуміти, але покупці повинні ще на стадії вкладення своїх коштів усвідомлювати, що вони не роблять покупку в інтернет-магазині, а інвестують гроші в молоду компанію. «Ви не купуєте продукт. Ви допомагаєте комусь досягти певної мети. І те, що компанія отримала гроші, зовсім не означає, що їй вдасться стати успішною» – говорить редактор Mashable.Coolest_Cooler_3

Перед тим, як почати кампанію на Kickstarter, будь-який проект повинен позначити основні ризики, з якими може зіткнутися команда. Керівництво Coolest Cooler серед таких ризиків позначило низьку швидкість виробництва холодильників та інші перешкоди, які могли перешкодити стартапу доставити пристрої в обіцяні терміни. Для того, щоб уникнути будь-яких проблем на стадії виробництва, компанія знайшла резервних постачальників для кожної деталі холодильника. Однак творці не припускали, що можуть зіткнутися з фінансовими проблемами.

«У Гріппера була класна ідея, і він отримав достатньо грошей на її реалізацію. Але це не означає, що у нього було досить бізнес-знань, щоб виконати свої зобов’язання перед інвесторами»

Щоб здобути нові знання, представити ваш продукт світу і дізнатися основні тренди в hardware-розробці запрошуємо відвідати 18 червня конференцію R0boCamp 2016 – подію, яка присвячена робототехніці, Internet of Things та Embedded Programming. Будемо обговорювати тренди і тенденції ринку IoT, спробуємо заглянути в майбутнє української Drone-індустрії, відкриємо історії успіху українських Wearables та IoT пристроїв, розглянемо можливості використання Arduino і Raspberry Pi.

Також в рамках конференції відбудеться виставка R0boCamp Expo! Тож, якщо у Вас є цікавий проект/розробка hardware, IoT стартап, власноруч створений дрон/квадрокоптер, 3D принтер, робот чи проект, що відповідає тематиці Smart City/Connected Home – заповнюйте форму і не пропустіть можливості стати одним з учасників R0boCamp Expo!

За матеріалами mashable.com

About the author

Admin


What are your thoughts?