Що такого заhardware’ти, щоб сподобатись інвестору?
997 views

Що такого заhardware’ти, щоб сподобатись інвестору?

У hardware-розробці багато хто намагається розробити черговий зарядний пристрій для смартфона, дрон або 3D-принтер. Швидше за все, справа в тому, що люди починають створювати бізнес навколо проблем, які їх не дуже хвилюють. Вони вважають ажіотаж, який відбувається в ЗМІ навколо цих тем, ознакою того, що їх компанія повинна вирішувати саме ці проблеми.

В підсумку, вони можуть виявитися праві, але навіть якщо ви стикаєтеся з гострою проблемою, це ще не означає, що саме її рішення послужить основою для вашого бізнесу. Всі люблять смачно поїсти, мало хто любить готувати, проте запускати сьогодні ресторан – не найкращий спосіб заробити. Вихід на конкуруючий ринок різко знижує ймовірність отримання великого доходу.

Більшість інвесторів шукає в першу чергу класну команду, яка працює на ринку, ідеально вписуючись в модель венчурного фінансування. У середовищі hardware-стартапів є кілька областей, які представлені відносно невеликою кількістю компаній:

1. «Розумні» пристрої з виходом в Інтернет для корпоративних клієнтів / B2B
На B2B-рішення доводиться приблизно 1/5 всіх розробок, але їх кількість дійсно варто збільшити. Такі компанії як Ubiq, DipJar і Squadle вже працюють над цим.

2. «Підривні інновації» в системах
Традиційна система дистрибуції товарів знаходиться в жалюгідному стані. У зв’язку з тим, що все більше компаній знаходять спосіб поставки своїх товарів безпосередньо клієнтам, проекти по темі безперервного взаємодії з клієнтами дуже затребувані.

Приклади: Kuvee, Sutro і Petnet.

3. Області, в яких більшість засновників технологічних компаній не мають досвіду
Такі галузі як будівництво, сільське господарство і нафтогазова промисловість на перший погляд не здаються «привабливими», а й для них можна запропонувати, наприклад, дешеві датчики і сучасні засоби зв’язку.

Приклад – компанія Concrete Sensors.

4. Нові датчики
Цікаві не тільки у сфері виробництва. Нові типи датчиків або нові методи збору даних на основі комбінації існуючих дешевих датчиків – одна з найбільш актуальних тематик для інвесторів.

5. Нові засоби отримання цифрового контенту
Кілька найбільших технологічних компаній сьогодні будуються на базі послуг надання контенту. Не останню роль в цьому процесі відіграє і апаратне забезпечення.

Приклади: Qleek і Meural.

6. Створення контенту для віртуальної реальності
Віртуальна реальність може кардинально змінити наші уявлення про споживання інформації. На даний момент поки немає технологій, які б дозволяли без проблем записувати і поширювати якісне відео для віртуальної реальності. Скромному стартапу, можливо, буде не так легко конкурувати з іншими гравцями в цій індустрії, але й великі компанії поки не демонструють нічого надприродного.

7. Доповнена реальність для корпоративних клієнтів
Більшість людей, чуючи словосполучення «доповнена реальність», уявляють собі окуляри Google Glass. Ця сфера надзвичайно цікава, але вона також має досить багато проблем, вирішення яких займе багато часу. Пристрої, які не потрібно кріпити до голови, орієнтовані на корпоративних клієнтів (як Proglove) викликають серйозний інтерес у інвесторів.

8. Споживча техніка для відстеження стану здоров’я
Деякі компанії намагаються придумати нові категорії продуктів для підтримки здоров’я (Thync), в той час як інші зосереджені на впровадженні датчиків в пристрої, якими люди дуже часто користуються (OneDrop).

Обидва напрямки досить актуальні.

9. Усунення розриву між розробкою прототипу і виробництвом
На сьогоднішній день перехід від готового прототипу до його масового виробництва ще не автоматизований і викликає масу незручностей. Сервіси, які намагаються спростити цей перехід (наприклад, Tempo Automation) знайдуть свого інвестора без будь-яких проблем.

А ми запрошуємо всіх професіоналів і аматорів hardware-розробки 18 червня на конференцію R0boCamp 2016 – подію, яка присвячена робототехніці, Internet of Things та Embedded Programming. Будемо обговорювати тренди і тенденції ринку IoT, спробуємо заглянути в майбутнє української Drone-індустрії, відкриємо історії успіху українських Wearables та IoT пристроїв, розглянемо можливості використання Arduino і Raspberry Pi. Приєднуйтесь до тих хто змінює світ :)

About the author

Admin


What are your thoughts?