Український стартап Preply зафункціонував у 47 містах п’яти країн
1,814 views

Український стартап Preply зафункціонував у 47 містах п’яти країн

Міжнародний освітній стартап Preply створили українці у 2012 році. Він спеціалізується на підборі репетиторів для вивчення іноземних мов. Стартап представлений на ринках України, Росії, Білорусі, Казахстану та Польщі. Усього це – 47 великих міст у п’яти країнах.

А почалося все у 2011 році. Випускник КПІ Кирило Бігай разом з колегою створив сервіс FindGuru для пошуку локальних курсів з вивчення іноземних мов, бойових мистецтв, танців тощо. Проект був націлений на ринок України. Ідея стартапу зацікавила бізнес-інкубатор Eastlabs, який щойно відкрився. Після кількох зустрічей хлопці отримали інвестиційну пропозицію і зайнялися пошуком команди. Так з’явився ще один співзасновник Preply Дмитро Волошин, який залучив до роботи Романа Апостола і Тараса Галковського (обидва зараз працюють в Google New York).

У жовтні 2012 року хлопці переїхали до Бостона для запуску Preply. А в квітні 2013-го Кирило, Дмитро і Сергій запустили інтернет-майданчик не лише для онлайн, але і для репетиторів для занять вдома.

Команда готує онлайн до SAT і ACT тестів в США. Зараз сервіс функціонує як платформа для підбору локальних і онлайн-репетиторів.

Кількість запитів в Preply - близько 200 тисяч щомісяця

Кількість запитів в Preply – близько 200 тисяч щомісяця

Фінансування проекту відбувається за звичною для стартапів схемою через раунди інвестування. З моменту запуску стартапу і донині проект здійснив один раунд фінансування на $175 тис.

Кількість запитів в Preply – близько 200 тисяч щомісяця, а база репетиторів – понад 6 тисяч викладачів. У січні 2015 Preply стартував у Польщі. За перший місяць роботи вдалося поповнити світову базу репетиторів 50 викладачами з Польщі. У 2015 році стартап має намір освоїти нові ринки – Німеччину, Іспанію та Португалію.

Як розповів Кирило Бігай, щоб інтернет-стартап був успішним, команду слід формувати за принципом трьох Н: Hustler, Hacker, Hipster, тобто продавець/маркетолог, програміст і дизайнер.

Hustler, Hacker, Hipster, тобто продавець/маркетолог, програміст і дизайнер

Hustler, Hacker, Hipster, тобто продавець/маркетолог, програміст і дизайнер

Сьогодні Preply.com пропонує заняття з репетиторами з 12 мов, серед яких англійська, українська, російська, польська, німецька, французька, італійська, іспанська, португальська, японська, китайська та арабська. Незабаром планується запуск нових занять: зі шкільної програми – математика, фізика, хімія, а також хобі – піаніно, спів, макраме тощо. Буде також робота з тренерами за бізнес-напрямками: маркетинг, реклама, менеджмент, фінанси.

Умови співпраці з репетиторами прості. Вартість занять він визначає сам. Зазвичай вона становить від 50 до 300 грн за годину. 100% вартості першого заняття репетитор перераховує Preply, а за кожне наступне – платить онлайн-ресурсу комісію в розмірі 18-33% від вартості уроку (чим довше репетитор співпрацює з Preply, тим меншу комісію платить).

Учням Preply гарантує 100% повернення коштів упродовж 24 годин, якщо не підійшов репетитор, або заняття не відбулося, також можуть запропонувати урок з іншим фахівцем.

За матеріалами www.companion.ua та hub.

About the author

Admin


What are your thoughts?