Успіхи і невдачі Dropbox: як помилку перетворити в 10 мільярдів доларів
1,423 views

Успіхи і невдачі Dropbox: як помилку перетворити в 10 мільярдів доларів

Х’юстон в свої 33 роки є засновником компанії Dropbox. Свій онлайн-сервіс обміну і зберігання даних він створив разом з Арашем Фірдоусі в 2007 році. Компанія, заснована всього дев’ять років тому, на даний момент оцінюється в суму близько $ 10 млрд. Однак перш, ніж досягти такого успіху, Dropbox пережила кілька невдач і провалів. Під час вивчення комп’ютерних наук в престижному Массачусетському технологічному інституті (MIT) Х’юстон задумався про ідею автоматизованого ігрового «бота» – комп’ютерної програми, яка б відтворювала дії реального гравця в онлайн-покер, заміняючи людину.

Однак «бот» Х’юстона працював зі збоями. «У ньому було дуже багато помилок, і він, по суті, став автоматизованим способом втратити всі гроші (замість виграшу)», сміється він.

Першою серйозною ідеєю Дрю, в ролі підприємця, було створення інтерактивного курсу, за допомогою якого студенти могли підготуватися до вступних іспитів. Три роки роботи над цим проектом не принесли результатів, але його розчарування з приводу труднощів в організації спільної роботи з колегами, надихнули його на створення Dropbox.

Спочатку інвестори були не надто активними, оскільки було багато інших рішень на ринку хмарного зберігання. «Але я хотів би їх запитати, чи використовують вони будь-яке з них? І незмінною відповіддю була б “ні” », говорить він.

Дев’ять років по тому Dropbox зробив прорив, і недавно його аудиторія досягла 300 млн. користувачів. І як вважає Дрю, він ніколи б не зміг досягти такого показника зі своїми попередніми ідеями.

За його словами, це є частиною ключа до успіху. «Зробити щось, чого хочуть люди. Звучить так очевидно, але коли ви дивитеся на те, чому компаніям не вдається досягти цього, ви розумієте, що це, як правило, через відсутність достатньої кількості клієнтів».

Вдалий вибір моменту також грає важливу роль – Х’юстон запустив свій сервіс в той час, коли користувачі почали працювати відразу з кількома пристроями, включаючи нетбуки і мобільні телефони, а потім і планшети.

Наступною запорукою успіху після того, як ви розробили відмінний і зручний у використанні продукт, Х’юстон вважає його поширення. «Користувачі Dropbox розповідали своїм друзям про цей сервіс і про те, наскільки він зручний для співпраці. Таким чином, приходячи на роботу і працюючи над проектом з колегами, ви заохочуєте їх стати клієнтами Dropbox»

 

Dropbox-700x400«Одна з помилок, полягає в тому, що підприємці люблять ризик. Насправді, ми всі хочемо, щоб все було так, як ми спланували. Все що вам потрібно – це сліпий оптимізм і терпимість до невизначеності»

Дрю каже, що, коли він засновував компанію, він би злякався, якби в компанії працювало 700 співробітників і обсяги операцій досягали того рівня, з яким Dropbox має справу сьогодні. «Доброю новиною є те, що це відбувається один раз, в один прекрасний день», говорить він.

«Одна з переваг переїзду в Кремнієву долину в тому, що ви оточені людьми, які зробили це раніше. Це своєрідний конвеєр, який парочку двадцятирічних ентузіастів проведе через все, що їм потрібно дізнатися і перетворить їх в справжніх підприємців».

«Все, що вам дійсно потрібно – просте прагнення до навчання і готовність вийти зі своєї зони комфорту, щоб розвивати свої навички, які не можна удосконалювати природним шляхом».

Що ж стосується клубу мільярдерів, в який потрапив Х’юстон, він говорить: «Це дуже розчаровує, насправді». «Було б чудово, якби просто був “вмикач щастя”. Звичайно, я відчуваю, що мені справді пощастило, і я все більше і більше замислююся про те, щоб поділитися цією удачею, удосконалюючи Dropbox ».

About the author

Admin


What are your thoughts?