Як Mailchimp став найпопулярнішим сервісом для email-розсилки
1,106 views

Як Mailchimp став найпопулярнішим сервісом для email-розсилки

Шимпанзе в якості талісмана – сміливо і весело одночасно. Але це не єдина причина, яка відрізняє сервіс email-розсилки Mailchimp від конкурентів. Сьогодні для більшості блогерів і підприємців це інструмент, який символізує персоналізацію, комфорт і легкість.

Mailchimp розіслав в 2015 році більше 200 мільярдів електронних листів. А історія цього стартапу почалася майже 15 років тому. Які чинники допомогли добитися компанії такого успіху і стати гігантом?

1. Freemium модель монетизації – альтернатива інвестування
Freemium – бізнес-модель, суть якої, запропонувати клієнтам скористатися продуктом або послугою безкоштовно, а потім, при бажанні, оплатити преміум версію. Багато стартапи отримали хорошу вигоду від того, що пішли freemium шляхом, тому він дуже популярний. Більшість молодих компаній вважають застосування цієї моделі своїм “must have”. Але у MailChimp була трохи інша історія. Бен Честнат, засновник і CEO проекту написав в своєму блозі з цього приводу наступне:

“Через рік після того, як ми пішли freemium-шляхом, MailChimp вже демонстрував такі результати:
– 30000 нових користувачів і 4000 клієнтів, які платили щомісячну абонплату;
– прибуток збільшився на 650% “.

MailChimp – чудовий приклад того, щоб запропонувати вдосконалений продукт своїм користувачам безкоштовно. Ось як Бен підсумував свій успіх:

“Перед тим, як вибрати freemium-модель, потрібно добре все зважити і проаналізувати. Але якщо хтось думає, що це був наш метод боротьби з конкурентами або маркетингова стратегія, мушу вас розчарувати: ми зробили це заради задоволення. Якщо це невесело, який сенс це робити? ”

Проте, якщо ви зважитеся вибрати цей шлях, це повинно бути свідоме рішення, тому що історія MailChimp – швидше виняток.Freemium-MailChimp

2. Запорука успіху – постійний розвиток
Відмінна риса хорошого продукту – він повинен отримувати зворотний зв’язок від клієнтів і розвиватися відповідно до часу. Набір продуктів MailChimp яскраво демонструє це.

Технічні зміни – невід’ємна частина будь-якого бізнесу, заснованого на технологіях: вони грають важливу роль, особливо для постійних користувачів.

Така стратегія ідеально підходить для запуску нових версій продукту, дозволяє більше інтегруватися і працювати над оновленнями, а це – логічний шлях вперед.

Користувачів приводять у захват навіть прості зміни. Наприклад, додавання смайликів для підтримки сюжетної лінії. Багатьом може здатися дивним, і навіть смішним, але саме ця фішка зіграла важливу роль для MailChimp і була представлена ​​як частина їх пропозиції. Її завдання – дозволити користувачам сказати більше за допомогою зображень. Це нововведення в компанії добре продумали і в результаті, воно змінило ставлення людей до електронної пошти.

Також в компанії недавно запустили кілька доповнень до функцій маркетингової автоматизації – управління документообігом і вдосконалену сегментацію для більш досвідчених користувачів.

3. Робота над лояльністю клієнтів – важливий пункт в досягненні мети компанії
Створення веселого бренду – не ключовий показник зростання, але клієнти як і раніше реагують на нього! Історія MailChimp змусила людей говорити тільки одне: “Це круто!”. Починаючи з їх талісмана, шимпанзе Фредді і закінчуючи стилем самого бренду, кожен аспект спрямований на користувача і витриманий в єдиному стилі.

У своїх інтерв’ю, Бен каже, що назва MailChimp було придумано швидше жартома. У статті, опублікованій в американському виданні Fast Company Chestnut він сказав: “Ми не робили ставку на MailChimp, щоб мати можливість ризикувати, бути смішними і дуже некорпоративними”.

Поширення атрибутики з Фредді (футболки з написами, трикотажні шапки, іграшки та ін.) виглядає як велика стратегія MailChimp, але це не просто маркетинговий трюк для компанії. Це спосіб тестувати, дивувати і радувати своїх постійних користувачів.

Ось що говорить з цього приводу маркетинговий директор MailChimp Марк ДіКрістіна: “Це просто подарунки. Ми ніколи не відстежуємо те, як подаровані нами сорочки і капелюхи впливають на ставлення клієнтів до нашої компанії, для нас це нормально. Думаючи про це, як про подарунки, ми змінюємо свої перспективи. Ми розглядали це, в першу чергу, як витрати на маркетинг, хотіли з’ясувати, як їх мінімізувати і, заодно, максимізувати ефект бренду. Іншими словами, ми думали про себе. Відносно презентів, було цікаво, які емоції будуть у користувачів, коли вони їх отримають”.

Зрозуміло, що така стратегія принесла чимало лояльних клієнтів компанії. І поки багато хто тільки починає застосовувати даний стиль, MailChimp працює за цією схемою вже майже 15 років!MailChimp

4. Оцінка даних відкриває нові можливості для вдосконалення

Будь-стартап, який сфокусований на зростанні, не може обійтися без ретельної оцінки даних. Це показник, який може відкрити безліч можливостей для покращення вашого продукту.

У MailChimp використовували дані для аналізу тенденцій, запуску унікальних особливостей, а також для підвищення продуктивності команди. Після запуску freemium-версії, проекту довелося пройти чимало “блокпостів”, головними з яких був шквал образ і спам-користувачів.

Використовуючи метадані, в компанії розробили модель системи штучного інтелекту Omnivore як ініціативу щодо профілактики “зловживання”.

5. Здатність виділятися допоможе стати лідером ринку
Інтенсивне зростання стартапу не може бути скопійоване або сплановане, але якщо копнути вглиб екосистеми, можна побачити схожість між компаніями, які стали еталоном. Коли Бена Честната попросили назвати чинники, які сприяли зростанню його компанії, він відповів, що одну з найбільш важливий ролей в їх масштабування зіграла freemium-модель.

І додав: “Бути іншими. Дифференціатори нашого проекту, наше ім’я, наша індивідуальність, наш підхід до клієнтів, та й взагалі все. Бути іншими, не зациклюватися на конкурентах або грати за їхніми правилами. Це зробило нас більш творчими, більш спритними і допомогло досягти успіху”.

About the author

Admin


What are your thoughts?