Чому божевільні плани Елона Маска – зовсім не божевільні
2,887 views

Чому божевільні плани Елона Маска – зовсім не божевільні

Співробітник Стенфордського та кількох інших університетів Вівек Вадуа в колонці для THE VERGE пояснив, чому стратегія, запропонована Маском, «Не настільки неймовірна, як здається на перший погляд».

У плані, озвученому Елоном Маском, фігурують чотири нових види електротранспорту, ініціативи з вироблення енергії за допомогою сонячних батарей, розробка самокерованого автомобіля, а також розвиток програми каршерінгу.

«Після того, як підприємець розповів про стратегію компанії, акції Tesla впали у вартості на 3% – це говорить про те, що ринок не оцінив план Маска. Фахівці не бачать переваг в розробці систем штучного інтелекту або вироблення і зберігання сонячної енергії, а також не розуміють, наскільки важливою є розробка нових технологічних платформ », – каже Вадуа.

Tesla бере на себе занадто багато зобов’язань і, можливо, занадто рано, але саме по собі бачення Маска звучить цікаво.

На думку Вадуа, найбільш спірна частина запропонованого Маском плану – інтеграція технологій SolarCity в лінійку сонячних батарей Tesla Powerwall. «Питання викликає можливість злиття двох компаній, де в раді директорів одні і ті ж люди, проте інтеграція двох рішень – дійсно сильне рішення».

«Галузь вироблення сонячної енергії стрімко рухається вперед – і до 2022 року така енергія буде коштувати більш ніж в два рази дешевше, ніж зараз. Протягом останніх 40 років вартість сонячних панелей падає більш ніж на 10% в рік. Кількість встановлених сонячних батарей кожного року подвоюється. До 2030 року відновлюваною енергією можна буде забезпечити всю планету. До 2035 року вона стане майже безкоштовною», – пише співробітник Стенфордського університету.

Затримує розвиток галузі, вважає автор замітки, тільки висока вартість зберігання такої енергії. «Система вимагає складного обладнання та налаштування. Підключати сховище сонячної енергії до існуючих електромереж – брудна і складна робота. Tesla Powerwall усуває цю проблему і пропонує покупцям просте рішення по інтеграції мереж, “які просто працює”. Простоту і елегантність можна порівняти з тією, що принесли смартфони від Apple в технологічну індустрію», – говорить він.

Як вважає фахівець, із здешевленням енергії і сонячних батарей попит на електричні транспортні засоби буде тільки рости.

«На Tesla Model 3 за $ 35 тисяч залишили майже півмільйона замовлень – цей факт добре ілюструє попит на електротранспорт. Ключовий компонент цих автомобілів – батарея, і якщо її вартість буде падати, то і самі машини продовжать дешевшати. Уявіть собі автомобілі, які по потужності можна порівняти з сьогоднішніми Tesla Model S – вартістю в $ 25 тисяч. Думаю, ми побачимо їх вже на початку 2020-х років. Додайте до цього досягнення в області розробки самокерованих автомобілів».

«Звичайно, існує ймовірність, що компанія, яка настільки масштабно мислить, оступиться і зазнає невдачі. Але цілком можливо, що бачення компанії стане її стратегічною перевагою в досягненні великих цілей», – робить висновок Вадуа.

За матеріалами venturebeat.com

About the author

Admin


What are your thoughts?