Втекти від ведмедя: Сет Годін про психологію успіху в XXI столітті
2,718 views

Втекти від ведмедя: Сет Годін про психологію успіху в XXI столітті

Знаменитий маркетолог, письменник і бізнесмен Сет Годін пояснює, чому в сучасній економіці весь час бути кращим за інших – це непродуктивно.

Два хлопця тікають від розлюченого ведмедя. Раптом один зупиняється, знімає свої черевики і надягає кросівки. «Ти що, – кричить інший хлопець, – так ти все одно не втечеш від ведмедя!» Другий усміхається і пояснює, що йому не потрібно обігнати ведмедя – досить лише обігнати свого приятеля.

Днями я був на одному модному заході, який проходив в трьох різних залах. Там була купа модних людей в модниому вбранні і все таке. І я не раз чув, як люди запитують: «А який зал найкращий?» Тобто їм було недостатньо, що захід цілком собі модний. Їм було важливо, щоб зал, в якому вони опинилися, був наймоднішим.

Місце в класі за успішністю. Найдорожча машина. Більш престижний район. Швидше пробігти марафон. Більше шанувальників в онлайні. Великий басейн …

Є одне заперечення проти збільшення мінімальних зарплат: вийде, що якісь інші люди заробляють тепер лише трохи більше. І їм тепер важче випереджати інших. Тобто логіка в тому, що коли ми піднімаємо нижню планку, стає важче дістатися до верхньої.

Після того, як та знаменита компанія в Сіетлі підняла мінімальну зарплату до $ 70 000 на рік, двоє співробітників (яким платили більше, ніж більшості працівників) звільнилися. Вони вважали, що це нечесно, коли люди, менш продуктивні, ніж вони, отримають підвищення.

Вони звільнилися з хорошої роботи, яка їм подобалася, тому що інші люди отримали підвищення.

Ось так проявляється наша культурна установка – весь час випереджати інших.

Точно так само багато міркують: «Перший клас в літаку краще не тому, що там зручніші місця, а тому що це не економ клас». (Кілька авіакомпаній намагалися зробити так, що всі місця в літаку були першого класу, але жоден такий проект не пішов.)

Тут дві проблеми. Перша – в економіці зв’язків, в якій ми живемо, уявлення, що інші люди повинні летіти економічним класом, щоб ви полетіли першим, погано масштабується. Коли ми ділимося ідеями або враженнями, ці ідеї і враження залишаються у обох сторін обміну, і їх цінність не знижується, а навіть підвищується.

І друга: життя цікавіше, коли ви не порівнюєте себе з іншими. Цілком можливо жити з гідністю і при цьому бути успішним. (Більш того, я б сказав, що це єдиний спосіб бути по-справжньому успішним.)

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?