“Кожен виклик – це можливість!” – Джефф Безос, засновник Amazon
2,906 views

“Кожен виклик – це можливість!” – Джефф Безос, засновник Amazon

Джеффрі Безос, “король онлайн-рітейлу”, один з найбільш впливових підприємців та інвесторів нашого часу. Засновнику Amazon належить The Washington Post, він один з головних інвесторів в Uber і 15-й у списку найбагатших людей в світі. Його статки оцінюються в: $ 38 500 млн. Сьогодні в нашій статті 10 ключових аспектів успіху Джеффрі Безоса:

1. Сміливість

У 1994 році перед тим, як Безосу стукнуло 30 років, його можна було б вважати абсолютно успішним молодим віце-президентом великої інвестиційної компанії на Уолл-стріт. Він отримував шестизначну зарплату в доларах, але був впевнений, що треба слідувати за своєю мрією: створити компанію в новому світі електронної комерції. Це було ризиковане рішення, яке незабаром перетворилось в $ 610 млн. продажів на рік і 13 мільйонів клієнтів по всьому світу.

2. Визначення можливостей

Одна з рис, що робить підприємців видатними, це здатність визначити ринкові можливості, перш за все для того, щоб сповна скористатися ними. Ще під час своєї роботи в DE Shaw & Co. Безос досліджував зростання інтернет-галузі, зазначивши, що воно становив 2 300% в місяць. Він дуже точно визначив, що інтернет буде засобом майбутнього, і через нього можна продавати продукцію за нижчою ціною.

3. Швидке тестування і розширення

Коли Безос вирішив продавати через Інтернет, у нього був вибір з 20 можливих продуктів, включаючи компакт-диски, книги та програмне забезпечення. Врешті-решт він вибрав книги, тому що у книг мільйони назв. Саме це мало конкурентну перевагу в порівнянні з оффлайн книгарнями, де, в кращому випадку, можна зберігати пару сотень примірників. У 1995 році він відкрив “найбільшу в світі бібліотеку” (Cadabra.com, пізніше перейменовану у Amazon), яка і зробила його знаменитим. Починаючи з 1998 року, після “тестування” успішного продажу книг, він почав продавати інші продукти. Сьогодні Amazon продає майже все, від книг до одягу, від іграшок до електроніки, а також має власне онлайн-телешоу.

4. Головне – це клієнт

Цей аргумент лежить в основі філософії Безоса, який сказав: “Наше бачення полягає в тому, що компанія повинна бути повністю орієнтована на покупця, тут він повинен знайти все, чого тільки забажає”. Ця ідеологія представлена ​​в зручності веб-сторінок сайту Amazon, можливості ставити оцінки і писати коментарі.

5. Новаторство

Коли Amazon з’явився в мережі онлайн-рітейлу, він був практично нововведенням. Дуже мало компаній на той момент займалися онлайн-продажами і не надавали особливих можливостей. Інновації завжди були частиною ділової кар’єри Безоса. Саме ця культура дозволила йому випередити своїх конкурентів, практично витіснивши їх з ринку.

Amazon

6. Терпіння

Це одна з бізнес-мантр Безоса. Підприємці, які не один рік займаються бізнесом, напевно, знають, що великих результатів можна досягти тільки після закінчення певного часу. Ніщо не з’являється за ніч. За фактом, на ранніх стадіях розвитку Amazon, Безос довелося позичати грошей у родичів і друзів, щоб переїхати в Сієтл і запустити компанію.

7. Командна гра

Безос неодноразово заявляв, що частина успіху Amazon – це напружена робота і командна гра. Для підприємця (роботодавця), немає такого поняття, як “самотній геній, який знає все і має магічну формулу”. Цього може досягти тільки команда людей шляхом досліджень, дискусій і прийняття спільних рішень для задоволення потреб клієнтів.

8. Диверсифікація

Світ був шокований, коли Безос придбав акції The Washington Post за $ 250 млн в 2013 році. Він відповів, що інформативний дух газети буде збережений, але з філософією Amazon: акцентування уваги на клієнта (в даному випадку на читача). Крім того, Безос є інвестором декількох компаній і стартапів, таких як Uber і Business Insider, він також інвестував в авіаційно-космічну галузь, робототехніку та науку.

9. Десять позитивних думок

Безос живе з думкою, що “кожен виклик – це можливість”. Хоча Amazon починався як стартап в невеликому гаражі, незабаром він став найбільшою бібліотекою в світі. Навіть в моменти, коли акції Amazon різко падали, а у конкурентів (Barnes & Noble, наприклад) навпаки росли, Безос не приховував цього, а з упевненістю і оптимізмом вступав в бій, виділяючи позитивні сторони своєї компанії. Дружина Безоса каже: “Якщо Джефф нещасливий, потрібно просто почекати три хвилини”.

10. Бізнес-“фанатизм”

Безумовно, великими та успішними підприємців робить пристрасть до їхньої роботи. Безос був захоплений усім, що в Amazon стосувалося книг і електронної комерції.

About the author

Admin


What are your thoughts?