Корисність фрілансу для самого фрілансера
1,361 views

Корисність фрілансу для самого фрілансера

Україна посідає четверте місце по заробітку фрілансерів на Upwork. Першою країною є Індія, потім йдуть США і Філіппіни. Українських фахівців наймають клієнти з усього світу, включаючи США, Великобританію, Австралію, Канаду, ОАЕ і т. д. На фріланс-біржі Upwork зареєстровані 123 000 українців. Тільки 2014 року на біржі було зареєстровано 31 000 фрілансерів з України. За той рік українці заробили $ 60 млн.

В кінці березня Львів традиційно зібрав фрілансерів, лідерів невеликих аутсорсингових команд та власників компаній на Lviv Freelance Forum 2016 (Upwork) Тема цьогорічної події  “Перехід на наступний рівень” “Квінтенсенція левел-апу”

Українські фрілансери відомі якістю своєї роботи, високим рівнем відповідальності і бажанням працювати з цікавими проектами. Саме тому погодинні ставки найкваліфікованіших українських фахівців можуть змагатися зі світовими.

Найгарячіші обговорення викликала тема корисності фрілансу для самого фрілансера: залежність від біржі, рейтингу, відсутність можливості роботи з постійною командою на результат – як з’ясувалося, ці чинники можуть серйозно вплинути на рішення людини зв’язати свою долю з «вільним» стилем роботи.

В ході конференції учасники обговорили феномен фрілансу не тільки всередині, а й зовні: На що йде компанія, починаючи співпрацю з фрілансером? Як контролювати його роботу? Який існує для цього софт?

Поганий той фрілансер, який не хоче створити свою компанію. На круглому столі «Компанія VS “Сам по собі”: що для кого краще» доповідачі поділились досвідом про те, які гулі вони набивали на своєму шляху і кому варто братися за таку нелегку справу.

FF2016

Зокрема, Володимир Дибенко, CEO та співзасновник маркетплейсу для Східно-Європейських розробників AOG.jobs., розповів, що в якийсь момент зрозумів, що у великій компанії не можна реалізувати всі ті процеси, які б хотілось і рішення піти у фріланс прийшло само собою. Кількість замовлень постійно зростала, а створення власної компанії полегшило і структурувало цей процес.

“Якщо ти відчуваєш, що готовий рости професійно – ласкаво просимо у фріланс. Не варто очікувати збільшення доходів відразу після створення компанії. На початку багато видатків і прийдеться затягнути пояс”

Іван Веркалець, CTO at COAX Software, додав, що межа, яка розділяє фріланс і аусорсингову компанію дуже тонка.

“Є командні гравці, є люди, здатні самостійно витягнути проект, а є люди, які вміють цим всім керувати. Багато хто мріє заснувати свою компанію, але не кожен може нею керувати. Компанія, яка самостійно працює без тебе – утопія”

Віктор Чех, CEO в Sombra, використовував фріланс лише як джерело клієнтів і в свою чергу підтримав колег:

“Якщо у вас бажання створити компанію – створюйте і не вагайтесь. Фрілансером можна залишатися, якщо ви не готові брати відповідальності за своїх працівників. А це неминучий наслідок створення компанії”

 

About the author

Admin


What are your thoughts?