Project Bloks – hardware-платформа від Google для дошкільнят
923 views

Project Bloks – hardware-платформа від Google для дошкільнят

Світ змінюється настільки швидко, що діти вже в п’ятирічному віці вчаться програмувати і конструювати. Щоб допомогти дошкільнятам навчситися програмувати і спростити цей процес, Google представив Project Bloks, нову відкриту hardware-платформу, яка дозволяє розробникам, дизайнерам і викладачам створювати конструктори для програмування. Такі пристрої-конструктори повинні допомогти дітям від 5 років спільно вирішувати завдання в реальному світі за допомогою програмування.

Над проектом працює Google Creative Lab, команди компанії з дослідження і освіти, дизайн-фірма IDEO і директор лабораторії трансформаційних технологій навчання Стендфорда Пауло Блікштайн. На основі розробленої ними базової платформи Bloks, інші можуть створювати власні пристрої, з якими гратимуть діти. Сам Google поки не планує створювати продукт, націлений на кінцевого споживача.

Платформа Bloks складається з кількох типів деталей. Головна плата побудована на базі Raspberry Pi Zero, є обчислювальним центром і надає енергію для інших частин системи. До неї підключаються базові плати з розміщеними на них «шайбами». Ці дві деталі є фізичною мовою програмування платформи.

У «шайбах» немає активних електронних компонентів – вони можуть бути просто шматочками паперу з електронними чорнилами, які проводять електрику. Деталі містять прості програмні команди на кшталт «ввмікнути / вимкнути», «рухатися наліво», «повернутися на 180 градусів» і так далі. Дизайнери зможуть надати їм форму, але в прикладі, показаному Google, це кольорові кнопки, вимикачі і перемикачі.

Базові плати передають інструкції, що містяться в «шайбах», на головну плату. У них також є моторчики і діоди, завдяки чому користувачі можуть відразу бачити їх реакцію на інструкції. Базові плати також підтримують розгалуження, тому фізичний код може бути досить складним.

Зібрана на Bloks програма може працювати автономно або взаємодіяти з іншими пристроями, на зразок планшетів і роботів або онлайн-сервісів.

«Відійшовши від програмування за допомогою екрану і клавіатури, молодим людям набагато простіше спільно працювати над вирішенням проблем, які вони зустрічають в реальному світі», – пояснює користь проекту Майлз Беррі, лектор університету Рохемптон.

Наразі Google опублікував деталі і цілі проекту, а також шукає розробників, дослідників і батьків, готових приєднатися до дослідження в цьому році.

За матеріалами AIN.UA

 

About the author

Admin


What are your thoughts?