7 глобальних SEO-трендів, з якими стикнеться e-commerce в 2016 році
2,620 views

7 глобальних SEO-трендів, з якими стикнеться e-commerce в 2016 році

Джейсон де Мерс (Jayson DeMers) – засновник і керівник SEO-агентства AudibleBloom про SEO-тренди для e-commerce:

Сьогодні жодна комерційна компанія не може впевнено вибудовувати свій бізнес в інтернеті, повністю ігноруючи пошукову оптимізацію. Робота в області інтернет-маркетингу забезпечує додаткові цільові переходи як з мобільних, так і з десктоп-пристроїв. Грамотне SEO дозволяє оптимізувати картки товарів і успішно перенаправити трафік на цільові сторінки сайту.

Однак підходи до пошукового просування в цілому і проектів e-commercе зокрема мають властивість змінюватися з року в рік. Еволюція технологій і стратегій просування, нові способи вимірювання показників, розвиток технічного SEO – ці аспекти сьогодні виходять на перший план і помітно трансформують ринок.

Що ж змінитися в 2016 році для e-commerce?

1. Коробкові рішення для SEO отримають заслужене визнання

Не секрет, що SEO-рішення еволюціонують слідом за пошуковими системами. І це відбувається набагато швидше, ніж ми можемо собі уявити. Під технологічними рішеннями, зазвичай мають на увазі сторонні розробки, віджети, плагіни, скрипти, інструменти для автоматизації роботи веб-майстрів та різного роду програми, які дозволяють ефективно оптимізувати сайт і досягати максимальних результатів при мінімальних затратах ручної праці.

Насправді, більшість подібних рішень з’явилося ще на зорі розвитку веб-дизайну: вже тоді провідні CMS дозволяли вебмайстрам за кілька кроків оптимізувати сайт для просування в пошуку. Так з’явилися плагіни WordPress, які до сих пір не втрачають своєї актуальності і надають багато переваг сайтам в плані оптимізації. Yoast SEO – один з таких.

У найближчому майбутньому затребуваність подібних продуктів і розробок буде тільки рости. Однак, поклавши руку на серце, варто відзначити, що сьогодні на ринку автоматизації SEO немає єдиного універсального інструменту, який би вирішував повний комплекс завдань оптимізатора. Багато розробок потребують додаткового налаштування перш, ніж з ними можна почати повноцінну роботу.

Нерідко навіть при використанні спеціалізованих SEO-рішень вебмайстру доводиться вручну перевіряти вміст тегів <title>, налаштування навігації на сайті та інші критично важливі елементи.

2. Контент – король, але зміст важливіший

До недавнього часу картки товарів на сайтах інтернет-магазинів були достатньо стислі. На сторінці в обов’язково повинні були бути наступні елементи: заголовок, опис товарної категорії, зображення продукту, відгуки покупців. Тепер же ситуація змінилася. Користувачі зацікавлені в набагато більш докладних і змістовних описах товару. Як результат, аналогічного підходу вимагають і пошукові системи.Content_is_king

Більш об’ємний і змістовний контент дає потенційним покупцям більше подробиць про товар. Це приносить більше переходів на сторінку за низькочастотними запитами.

Автор настійно рекомендує представникам e-commerce працювати над об’ємними описами товарів в картках, а бренд-менеджерам компаній-виробників публікувати розгорнуті статті в корпоративних блогах. Корисно надати своїй аудиторії вичерпну інформацію про продукт, розкрити переваги бренду, розповісти про компанію та додаткові послуги та можливості, які вона здатна запропонувати на відміну від конкурентів.

Важливо не випустити з уваги лише одне: всі публіковані матеріали повинні бути змістовними. Не варто плодити контент заради контенту. Сьогодні це нікому не потрібно.

3. Соціальні медіа – робочий інструмент маркетолога

Оскільки соціальні медіа не втрачають актуальності серед користувачів, в найближчі роки вони продовжать залишатися найважливішим інструментом просування для інтернет-маркетологів. В ході останнього дослідження «Що працює в онлайн-маркетингу» автор статті вивчив думки 357 провідних фахівців в області інтернет-маркетингу. Трохи більше половини (52%) експертів відзначили, що в даний час спостерігають позитивний ефект від вкладень в SMM. При цьому 65% учасників опитування впевнені в тому, що в найближчі роки важливість роботи з просування в соцмедіа буде тільки рости. Нарешті, фахівці одноголосно зізналися в тому, що планують збільшувати бюджети на SMM в найближчий рік.

Аудиторія Facebook продовжує зростати. Більш молоде покоління активно освоює сервіси Instagram і SnapChat. Соціальні медіа стали універсальними майданчиками для просування товарів і послуг і давно грають не останню роль з точки зору SEO. Пошукові системи враховують кількість посилань на сайт з соціальних мереж, а також аналізують цілий ряд інших соціальних сигналів. Чим активніше користувачі соцмедіа діляться посиланнями на конкретний продукт, марку або онлайн-магазин, тим більше цільових переходів отримає сайт.

Власникам комерційних ресурсів як і раніше доведеться постійно стимулювати активність користувачів. Важливо, щоб люди ділилися в соціальних мережах інформацією про товари і послуги; робили репости оглядів і статей; публікували в своїх стрічках інформацію про надходження товарів в продаж. Такий підхід дозволить підвищити видимість ресурсу в пошукових системах і залучити на сайт цільову аудиторію з соцмедіа.

4. Відеоконтент – двигун торгівлі

Сьогодні формат онлайн-відео переживає пік своєї популярності: користувачі активно шукають подібний контент в мережі.

Якщо власники інтернет-магазинів не розміщують відеоконтент на сторінках товарів, а маркетологи комерційних компаній не публікують відео-огляди в корпоративному блозі, можна сміливо стверджувати, що вони безповоротно відстали від життя. У найближчі роки популярність відео серед інтернет-користувачів буде тільки зростати, і не рахуватися з цим не можна.

5. Мобільна оптимізація виходить на перший план

Запуск алгоритму Google mobile friendly, який багато представників галузі назвали «мобайлгеддон», заклав основи мобільного оптимізації на глобальному рівні і буквально змусив власників сайтів адаптувати свої ресурси з урахуванням ще однієї потреби користувачів.

Кожна епоха диктує свої правила, і сьогодні для успішного просування в мобільному пошуку компаніям уже недостатньо дотримання формальних вимог Google. Мобільна оптимізація не обмежується лише технічними аспектами. Це і надання користувачеві актуального контенту і забезпечення високої функціональності і зручності при взаємодії з мобільним ресурсом. Більш того, в найближчі роки кількість мобільних користувачів інтернету буде тільки зростати.

Поняття мобільної оптимізації також включає в себе створення функціональних додатків. До слова, цьому Google сьогодні надає чимале значення. Скоро настане той день, коли всім власникам більш-менш великих комерційних сайтів доведеться розробляти власні мобільні додатки, щоб забезпечити своїй компанії хорошу видимість в результатах пошуку на різних пристроях.

6. Голосовий пошук і персональні асистенти – вірні супутники користувачів

Лише кілька років тому персональні мобільні асистенти були марними іграшками, які постійно помилялися, намагаючись розпізнати команди і запити. Сьогодні ситуація докорінно змінилася: мобільні асистенти і голосовий пошук впевнено виходять на перший план. Власні розробки в цій галузі є у кожної великої технологічної корпорації: Siri, Alexa, Cortana і Google Now – найпопулярніші.

Далекоглядні інтернет-маркетологи вже вловили тренд і починають оптимізувати свої ресурси, використовуючи звичайну мову спілкування в запитах. Корисно також створювати змістовні тексти, це дасть сайту більше шансів опинитися в топ-видачі за голосовими запитами.

7. Результати локальної видачі виходять на перший план в комерційній тематиці

В останні роки значимість регіональної видачі для e-commerce помітно зросла. Багато в чому це зумовлено тим, що користувачі все частіше вводять запити з мобільних пристроїв і wearable. На жаль, до сьогодні багато власників і менеджерів не приділяють достатньої уваги розробці стратегій локального просування своїх ресурсів. А великі компанії вважають за краще орієнтуватися на національні ринки.

new-location

Сьогодні важливо розвивати стратегії локального просування. Особливо, якщо мова йде про невеликі інтернет-магазини. Такий підхід дозволить компаніям не тільки «окреслити ореол свого проживання», а й «відбудуватися» від конкурентів, знайти власну аудиторію і націлитися на більш дрібну, але максимально релевантну нішу.

Підведемо підсумки

Перераховані вище тренди допоможуть представникам комерційних ресурсів визначити чіткі орієнтири і розробити грамотні підходи до онлайн-просування. Безперечно, в найближчі роки на розвиток комерційних компаній буде впливати і безліч інших чинників. Щоб уберегти себе від помилок і прорахунків, краще розробляти гнучкі і комплексні стратегії інтернет-маркетингу.

About the author

Admin


What are your thoughts?