Нова гонка технологій: у кого більше патентів на IoT-продукти
2,101 views

Нова гонка технологій: у кого більше патентів на IoT-продукти

Найбільший виробник мікропроцесорів для смартфонів Qualcomm придбав найбільшу кількість IoT (Internet of Things) патентів. І ці патенти мають дуже високе значення. Про це йдеться в дослідженні LexInnova (консультант по патентному праву).

Видання Business Insider підготувало статтю на цю тему. Пропонуємо вам скорочену версію.

Дослідження показало, що Qualcomm має 724 IoT патентів. На другому місці Intel – 688. Китайський постачальник мережевого обладнання ZTE посів третє місце – має тільки 351 патентів.125dc04dbeb3864706f3711e9056314c

При цьому компанія Qualcomm має 157 IoT патентів з високою доданою вартістю. Це набагато більше, ніж будь-яка інша компанія, згідно з аналізом LexInnova. У цьому рейтингу на другому місці опинилася LG (63 патенти з високою доданою вартістю), третє місце – Microsoft (50).

Гіганти поки грають мускулами

LexInnova оцінювала цінність патентів, грунтуючись на припущенні, наскільки велика ймовірність, що їх оскаржать. Бо якщо патент не має цінності, то навряд чи хтось буде на нього зазіхати.

IoT патенти, які мають відношення до збору і передачі даних від пристроїв, є найбільш цінними, за даними аналізу LexInnova. Компанія Qualcomm має ряд патентів в цій області для збору і передачі даних – підключені медичні прилади та інші категорії пристроїв. Технології, які Qualcomm запатентувала в цій області, компанія використовує в своїх чіпсетах для підключення до інтернету в різних типах мереж.

Бізнес компанії Qualcomm як і раніше дуже залежить від продажів чіпсетів для смартфонів. Проте, глобальні продажі смартфонів сповільнюються. І Qualcomm може диверсифікувати свій бізнес з виробництва чіпів і мікропроцесорів шляхом створення свого IoT-напрямку. Цей бізнес приніс більше $ 1 млрд доходів в минулому році, говориться в повідомленні компанії. Зараз постачальники технологій, включаючи Qualcomm і Intel, спільно працюють над подальшим розвитком сумісності стандартів під IoT, оскільки цей сектор тільки зароджується. Як тільки ринок IoT стане більш зрілим, можна буде очікувати більше позовів між цими компаніями через їх патенти.

Зрілість технології приходить у міру того, як IoT-революція набирає швидкість. Технологія змінює спосіб життя людей, роботу, подорожі, розваги та багато іншого.

Вже можна уявити собі розумні дзеркала, які дозволяють в цифровому вигляді приміряти одяг. Датчики складальної лінії, які виявлять навіть найменше зниження ефективності, і визначать, коли важливе обладнання повинно відправлятись на ремонт або на смітник. Сільськогосподарське обладнання, кероване через GPS, яке може засіяти, удобрити і зібрати урожай. Фітнес-трекери, які дозволяють користувачам передавати дані своїм лікарям.

Хто буде найактивнішим?

Після кількох місяців досліджень тенденції, Джон Грінаф і Джонатан Камі з BI Intelligence, дослідницької служби Business Insider, зробили велику доповідь по IoT, яка пояснює захоплююче майбутнє інтернету речей.

У доповіді є детальний прогноз:

– Кількість IoT-пристроїв, підключених до інтернету, потроїться до 2020 року (їх число зросте з 10 млрд до 34 млрд). Традиційні обчислювальні пристрої (наприклад, смартфони, планшетні ПК, розумні годинникки і т.д.) складуть не менше 10 млрд із цього числа.

– Майже 6 трильйонів доларів будуть витрачені IoT-рішення протягом наступних п’яти років.

– Бізнес буде впроваджувати найбільше рішень IoT. Він буде використовувати технології для: 1) більш низьких експлуатаційних витрат; 2) підвищення продуктивності; 3) розширення на нові ринки або розробки нових продуктів.

– Уряди будуть другими за кількістю впроваджень, в той час як споживачі – група, яка трансформується повільніше за всіх.

About the author

Admin


What are your thoughts?