9 шкідливих звичок, які знижують вашу ефективність
1,369 views

9 шкідливих звичок, які знижують вашу ефективність

Ніщо так не підриває вашу продуктивність, як погані звички. Ці маленькі поглиначі часу небезпечні тим, як правило, ви навіть не помічаєте шкоди від них. Тим часом, погані звички знижують вашу продуктивність і зовсім не сприяють творчості. Дослідження Університету Міннесоти показало, що люди, які краще контролюють свою діяльність, як правило, щасливіші за тих, хто піддається впливу дрібних звичок.

Ось дев’ять шкідливих звичок, які серйозно знижують вашу продуктивність:

Безцільний інтернет-серфінг01

Як правило, людині потрібно близько 15 хвилин, щоб повністю зосередитися на роботі. Після цього свідомість переходить в стан підвищеної продуктивності, який дослідники називають «потоком». Коли людина перебуває в «потоці», вона стає в п’ять разів більш продуктивною. Але якщо ви автоматично відволікаєтеся на те, щоб перевірити пошту, соціальні мережі або якісь розважальні сайті, це миттєво вириває вас з «потоку». Щоб досягти цієї концентрації, вам знову буде потрібно 15 хвилин. Якщо ж ви будете імпульсивно відволікатися досить часто, то за цілий день так і не зможете потрапити в «потік».

ПерфекціонізмПерфекціонізм

Людям впадають в ступор, коли відчувають, що їх ідеї недостатньо гарні. Дуже часто перфекціоністи бояться братися за роботу, якщо їм здається, що результат не буде ідеальним, або хоча б досить якісним. Насправді, ідеям потрібен час і місце для розвитку. Багато письменників проводять незліченну кількість годин за написанням сторінок, які ніколи не увійдуть в остаточну версію книги. Навіщо? Лише для того, щоб розвинути ідею. Письменниця Джоді Піколт поділилася своєю формулою боротьби з перфекціонізмом. «Ви можете відредагувати погану сторінку, але ви не можете відредагувати чисту сторінку», – сказала вона

МітінгиMeeting

Немає нічого більш часовитратного, ніж зустрічі. Найбільш продуктивні люди уникають зустрічей як вогню, відправляючи на них помічників або по можливості вирішуючи питання віддалено. Якщо ж зустрічі не уникнути, бажано відразу визначити, до якого часу вам необхілно обов’язково звільнитися.

Блискавичні відповіді на емейлиemail-overload

Найуспішніші і продуктивні люди не перевіряють електронну пошту щомиті. Як правило, в їх графіку є певний час, відведений на перевірку пошти. Крім того, вони розставляють пріоритети для вхідних листів. Для найбільш важливих клієнтів або партнерів існують особливі повідомлення. А все інше може почекати своєї черги.

“Ще п’ять хвилин..” 1-11-730x456

Коли у вас є певний графік, ваш організм підлаштовується під час сну і неспання. Як правило, остання фаза сну готує вас до пробудження. Саме тому іноді ви прокидаєтеся за кілька хвилин до дзвінка будильника.

Але якщо ви відключаєте будильник і вирішуєте поспати ще п’ять хвилин, всі результати цієї підготовки сходять нанівець і через п’ять хвилин ви прокидаєтеся більш сонним і втомленим, ніж могли б бути, якби піднялися строго за графіком. Це відчуття сонливості може тривати кілька годин. Тому, якщо хочете вранці відчувати себе більш бадьорим, не сперечайтеся з будильником.

БагатозадачністьMultitasking

Багатозадачність вбиває продуктивність. Дослідження, проведене в Стенфордському університеті, підтвердило, що багатозадачність набагато менш продуктивна, ніж виконання одного завдання за раз. Люди, які намагаються робити кілька справ одночасно, менш уважні, гірше запам’ятовують інформацію, і часто ніяк не можуть переключитися від однієї задачі до іншої.

Але як бути з тими, у кого є талант до мультизадачності? Дослідники Стенфорда перевірили і їх. Окрема група була сформована з переконаних «мультиків» – людей, твердо впевнених в тому, що, роблячи кілька справ одночасно, вони працюють швидко і якісно. На жаль, навіть їхня продуктивність виявилася істотно нижчою, ніж у тих, хто працював над одним завданням за раз.

Відкладення важких завдань на потім Прокрастинація

На жаль, запаси нашої енергія не безмежні. Найбільше сил у людини на початку робочого дня. Якщо ви відкладаєте найбільш важкі завдання на потім, тому що вони вас лякають, ви робите собі ведмежу послугу.

Використання телефону чи планшета у ліжку, перед сномПланшет

Використання смартфона або планшета в ліжку перед сном шкодить вашій продуктивності. І справа навіть не в тому, що ви втрачаєте дорогоцінний час сну. Справа в тому, що яскраве синювато-біле світло дисплеїв знижує кількість виробленого «гормону сну» – мелатоніну. Організм «думає», що настав день, а тому якість і корисність сну різко знижуються.

Вживання великої кількості цукруSugar

Глюкоза для мозку – як паливо для двигуна. Вона прискорює мислення, допомагає сконцентруватися на складних завданнях. Зовсім без глюкози людина відчуває себе слабкою і погано думає. Але якщо глюкози занадто багато, людина, навпаки, стає нервовою і втрачає здатність зосереджуватися.

Дослідження показують, що найкраще на людину впливають 25 грам глюкози в день. Але і тут є підступ. Важливо, як саме організм отримає ці 25 грам. Цукор та інші солодощі забезпечують короткий сплеск енергії, а от продукти, що містять складні вуглеводи, віддають енергію повільно, протягом усього дня.

About the author

Admin


What are your thoughts?