Вона працює! 10 корисних порад, як правильно оформити email-розсилку
3,005 views

Вона працює! 10 корисних порад, як правильно оформити email-розсилку

«Design is everything», – кричать прогресивні іноземні маркетологи, PR-менеджери і дизайнери. Гарне оформлення фірмових матеріалів, починаючи від сайту компанії і закінчуючи рекламними листівками і постами в соціальних мережах – запорука популярності бізнесу у сучасного покупця. Email розсилки не повинні бути винятком.

У цій статті ділимося з вами десятьма найважливішими й актуальними принципами правильних листів.

Перше враження

Ефективний email-дизайн – не тільки правильне колірне рішення і підбір красивої картинки для листа. Дія дизайну починається ще в папці «Вхідні» – до того, як підписник натиснув кнопку «Відкрити». Тому варто приділяти особливу увагу таким пунктам.

1. Графа «Від кого»

Перша причина того, що користувачі відкривають листи – вони дізнаються адресанта. Постарайтеся зробити так, щоб ваші передплатники без проблем розпізнавали ваше ім’я відправника і, не замислюючись, відразу ж переходили до прочитання листа. Не використовуйте загальні назви на кшталт «do-not-reply», «news» і тому подібні. Ідеальний варіант: назва компанії + ім’я одного з її співробітників – наприклад, «Олена з Імобіс».

2. Тема листа і прехедер

Тема повинна привертати увагу, викликати інтерес і тримати невелику інтригу, даючи передплатнику додаткову причину відкрити послання. Не шкодуйте витратити більше часу на її формулювання – вмістити посил всього листа в 32-50 знаків не так вже й просто.

Щоб не потрапити в папку «Спам», звичайно ж, уникайте клавішіCAPS LOCK і знаків оклику. На допомогу основний темі листа використовуйте прехедер – додаткове поле, яке допоможе одержувачу дізнатися більше про зміст листа.

3. Естетичне сприйняття

Якщо вірити дослідженням компанії Constant Contact за 2014 рік, близько 75% користувачів відразу видаляють лист, якщо він некоректно відображається на мобільному девайсі. На сьогоднішній день це число, безсумнівно, зросло. Отже, що слід зробити, щоб дизайн листи викликав у передплатників позитивні емоції?

3. Використовуйте адаптивний дизайн

Це дуже важливо. Ширина макета не повинна перевищувати 600 пікселів, а розмір кнопки варіюватися від 35 до 47 пікселів (щоб легко натиснути пальцем).

4. Зробіть свою email-розсилку частиною бренду

Впізнаваність, впізнаваність і ще раз впізнаваність. Брендованість електронних листів допомагає виділятися серед тисячі інших повідомлень. Включіть в макет листа логотип компанії, створіть стандартний шаблон, який можна буде лише трохи видозмінювати від розсилки до розсилки.

5. Контролюйте набір шрифтів

Не варто бавитись з величезною кількістю стилів і перевантажуючи загальний вигляд листа. Виберіть один-два основні шрифти, які стануть вашими фірмовими і завжди використовуйте тільки їх.

6. Знайдіть правильний баланс кольорів

Фірмові кольори, які будуть поєднуватися з логотипом – відмінний варіант. Не перенасичуйте листи яскравими частинами, залишайте більше «вільного» світлого простору: такі листи і інформація в них сприймаються набагато легше. При заливці основного заголовка або мотиваційного посилу уникайте світлих відтінків (навіть якщо колір, наприклад, яскраво-помаранчевий) – розставити акценти і виділитися допоможуть саме темні написи. Як показує практика, тільки зміна кольору мотивуючого тексту призводить до збільшення числа цільових кліків на 6,64%.

Заклик до дії

Попередні поради допомагають створити лист, який підписникам захочеться відкрити і прочитати. Однак це не зовсім те, що нам потрібно. Основна мета будь-якої email-кампанії – щоб користувач зробив якусь дію.

7. Вставте, принаймні, один заклик до дії

Ясний, чіткий і зрозумілий він повинен знаходитися на початку листа. А потім – кнопка або посилання call-to-action, яскрава, помітна і зручна для натискання.

Кнопки чи посилання? Категоричної відповіді на це питання аналітики не дають – залежить від контексту. Тому ефективніше використовувати і кнопки, і посилання. Якщо з посиланнями все більш чи менш ясно, то на оформленні кнопок варто звернути увагу на наступне:
– Розмір – не менше 40 пікселів;
– Підбирайте колір кнопки під дизайн вашої розсилки;
– Прості і зрозумілі формулювання;
– Ваш заклик повинен доповнювати фразу «Я хочу»;
– Залиште достатньо вільного простору навколо кнопки;
– Перевірте зручність натискання кнопки на мобільних пристроях;

Недавні дослідження Campaign Monitor показали, що додавання більше 5-7 посилань (виключаючи посилання на соціальні медіа) чинить мінімальний вплив на кількість кліків. Листи з 1-3 посиланнями дають найвищі показники (Click Through Rate).

8. Вставте соціальні кнопки

Посилання на ваші акаунти в соціальних мережах – це відмінний спосіб підвищити ефективність вашого бізнесу навіть за допомогою інформаційних розсилок. Вставляючи посилання на соціальні мережі, ви отримуєте додаткову можливість взаємодії з власною аудиторією на інших інтернет-майданчиках.

Впевненість, що доставка відбулась успішно

На закінчення хотілося б розповісти, як збільшити шанси того, що ваше повідомлення потрапить в папку «Вхідні», а не в папку «Спам».

9. Будьте обережні з розмірами вкладених файлів

Більшість поштових провайдерів обмежують можливий обсяг медіа-вкладень в тілі листа. Дотримуйтеся розміру 10 МБ і менше, щоб уникнути проблем з доставкою розсилки.

Не варто вставляти картинки великого розміру: ширина макета листа, як ми вже з’ясували, не повинна перевищувати 600 пікселів, тому не має сенсу використовувати великі зображення.

10. Для кожного зображення, навіть логотипу в хедері, необхідно прописувати тег «alt» латиницею

Підходьте до процесу створення email-кампанії розумно. Не забувайте, що підписники та їх реакція на розсилки – запорука успіху вашої компанії

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?