Розумний одяг Aerochromics вартістю від $ 500 змінює візерунок при контакті з забрудненим повітрям
2,782 views

Розумний одяг Aerochromics вартістю від $ 500 змінює візерунок при контакті з забрудненим повітрям

Розумних речей в нашому повсякденному житті стає все більше. Сегмент Internet of Things має величезний потенціал росту і розвитку в найближчому майбутньому без якихось видимих ​​кордонів. Тому не варто дивуватися появі чергової оригінальної розробки з сегмента розумного одягу :)

Родзинкою нової лінійки одягу Aerochromics є її чутливість до шкідливих домішок в приземному шарі повітря. Точніше кажучи, вона змінює колір залежно від того, наскільки забруднене повітря.

На даний момент лінійка представлена ​​трьома футболками з довгим рукавом, кожна з яких реагує на певного забруднювача – монооксид вуглецю (в народі – чадний газ), суспензії з різних частинок і радіація. Як стверджується, коли рівень концентрації небезпечних для здоров’я речовин в повітрі перевищує допустиму норму, футболка змінює колір. Якщо точніше, на ній проявляється виразний геометричний візерунок, який слугує сигналом для власника, що настав час надягати протигаз дихати цим повітрям небезпечно

Кожна з моделей має власну технологію. Наприклад, футболка для виявлення шкідливих часток має два вбудованих сенсори на грудях і спині відповідно, з’єднані зі спеціальними тепловими панелями для зміни кольору тканини. У той же час у моделі, яка реагує на монооксид вуглецю використовуються спеціальні смужки-індикатори, які змінюють колір чорного на білий при контакті з газом.

За словами засновника Aerochromics Ніколаса Бентела, розробка покликана поінформувати свого власника про якість повітря в його місті. Власне, це і все. Як зазначає The Verge, завдання проекту полягає в тому, щоб зайвий раз привернути увагу жителів великих міст до проблеми забруднення повітря, і не підштовхує до якихось конкретних дій для усунення самої проблеми.

Чутлива до радіації футболка оцінена в $ 625 і вийде в найближчому майбутньому, дві інші коштують трохи дешевше – по $ 500 кожна.

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?