Water Reaction – матеріал, який реагує на вологість
305 views

Water Reaction – матеріал, який реагує на вологість

Натхненням для створення такого матеріалу, який наразі має назву “Water Reaction”, стала звичайна соснова шишка. Чао Чен, студент Лондонського Королівського коледжу мистецтв, підмітив її здатність відкриватися і закриватися залежно від рівня вологості і вирішив, що непогано було б створити матеріал, здатний реагувати так само, але без будь-якого механічного або електроприводу.

Після вивчення шишок виявилося, що вони структурно складаються з двох шарів – зовнішнього, гігроскопічного, здатного розширюватися під впливом вологи, і внутрішнього – волокнистого. Під час дощу зовнішня оболонка, накопичуючи воду, збільшується, змушуючи закритися внутрішній шар.

Новий матеріал створений за принципом ламінату і складається з тканинної основи, тонкої плівки і дерев’яного шпону. Таким чином, коли вологість підвищується, шпон вбирає вологу, його волокна розправляються і подовжуються – первісна форма самого виробу змінюється, згинаючи його.

Чен запропонував кілька варіантів використання свого матеріалу:

  • Укриття від дощу – в представленій моделі на гратчасту основу укладаються “пелюстки” з нового матеріалу так, щоб вони могли накрити один одного. У сонячну погоду кожна пелюстка піднята вгору і вся конструкція вільно пропускає світло. Сонячні промені при цьому створюють ефект тіні від крони дерева. А в негоду “пелюстки”розправляються, набираючи вологи і щільно прилягають один до одного, створюючи укриття від дощу.

  • Красива дизайнерська поверхня – якщо покрити таким матеріалом весь фасад будівлі, а його основу пофарбувати яскравим кольором, то в дощ окремі елементи будуть згортатися і вигляд будинку буде змінюватися. Також цікавий ефект може вийти для місцевостей з високою вологістю повітря, – якась частина лусочок може бути закрита, а якась -відкрита, таким чином, створюючи химерні і непередбачувані візерунки.

  • Третє запропоноване застосування – детектор вологості. Це невеличка смуга матеріалу, сторони якої пофарбовані в різні кольори. Встромивши смужку в горщик можна зрозуміти, чи достатньо зволожений грунт ваших квітів. Якщо бачите червоний колір – пора поливати.

Поки терміни промислового випуску матеріалу не уточнюються. Хоч діючі прототипи вже готові, Чен збирається доопрацювати матеріал, щоб зробити його більш довговічним і перевірити його в умовах вкрай вітряної погоди.

Будемо сподіватися, що матеріал витримає всі перевірки і в недалекому майбутньому поповнить ряди технологій створення динамічних фасадів.

About the author

Mariana Lutsiuk


What are your thoughts?