Чому 6-годинний робочий день продуктивніший, ніж 8-годинний
879 views

Чому 6-годинний робочий день продуктивніший, ніж 8-годинний

За даними видання FastCompany, середньостатистичний американець в день проводить на роботі близько  8,7 годин. При цьому, зазначає редактор FastCompany, більшу частину часу де на обробку повідомлень, роботу з електронною поштою, перевірку соціальних мереж і так далі. Давайте спробуємо розібратись, чому краще працювати тільки шість годин замість звичних восьми.

Безліч ІТ-компаній в Швеції прийняли рішення скоротити тривалість робочого дня до шести годин. Генеральний директор студії – розробника додатків Filimundus Лінус Фельдт вважає, що співробітникам складно залишатися продуктивними протягом восьми годин і оптимальніше було б скоротити робочий час.

«Мені здається, 8-годинний робочий день – це не дуже вдале рішення. Щоб залишатися продуктивними весь день, співробітники змушені відволікатися, робити невеликі перерви і так далі. Є й інший момент: кожен працівник хотів би більше часу проводити зі своєю сім’єю або друзями. Мені було цікаво, чи можемо ми придумати рішення для цих двох проблем », – розповідає Фельдт.

Команда Filimundus працює в такому режимі вже майже рік. За словами керівництва, такі зміни не знизили загальну ефективність співробітників. При переході на такий режим команду попросили по можливості відмовитися від використання соціальних мереж на робочому місці, а також уникати проведення непотрібних нарад. Керівництво також скоротило кількість зустрічей з співробітниками.

Інша шведська ІТ-компанія – Brath – вперше застосувала таку систему ще раніше, близько трьох років тому. За словами генерального директора стартапу, таким чином проекту вдається утримувати співробітників: «Коли людина звикає до чогось хорошого, йому вже не хочеться це втрачати. У наших співробітників є шанс забрати дітей зі школи, провести більше часу з сім’єю, приготувати собі смачну вечерю. Ми піклуємося про наших працівників », – говорить він.

Сервісні центри Toyota в місті Гетеборг перевели своїх працівників на 6-годинний робочий день в 2002 році, пише Guardian, і з того часу розпорядок дня працівників не змінювався. Один із співробітників такого сервісного центру зазначає, що працює на своєму місці вже 8 років і від бажання змінити місце роботи його утримує саме короткий день. «Всі мої друзі мені заздрять», – говорить він.

Керівництво Filimundus зазначає, що зміна режиму не несе жодних фінансових витрат. «Продуктивність співробітників не змінилась. Звичайно, траплялося таке, що потрібна людина відсутня в офісі, але таке може статися і в звичайному робочому режимі. Ті компанії, які тримаються за 8-годинний робочий день, посилаються на те, скорочення тривалості робочого дня дорого обходиться. Тобто, виходять з того, що співробітник на 100% продуктивний всі вісім годин в офісі – але це не так ».

Самі працівники Filimundus визнають, що зі зміною режиму стали відчувати себе більш енергійними. «Мені додають сил мої колеги. Я бачу, як кожен день вони приходять на роботу щасливими і йдуть з неї такими ж. Вони не відчувають себе втомленими. У колективі стало менше суперечок і конфліктів. Ми всі щасливі », – розповідає один із співробітників

У 2014 році генеральний директор американської компанії Buffer вирішив провести власний експеримент: він почав працювати в сумі по 5,5 годин на день (з тривалими перервами протягом усього дня) 7 днів на тиждень, прокидаючись при цьому в 4:30 ранку. У результаті засновник стартапу припинив експеримент з двох причин:

  • Повноцінної роботи у вихідні не виходило, тому що весь ринок відпочивав.
  • Робота без вихідних, за його словами, «спалювала».

Бельгійська дизайн-студія Central вирішила проблему неефективності співробітників по-іншому: керівництво компанії скоротило тривалість робочого тижня до чотирьох днів, збільшивши число вихідних для співробітників. У свій вихідний працівники за бажанням можуть відпочивати, займатися власними проектами або прийти в офіс.

За словами засновника студії Жоффруа Делобель, ефективність працівників різко підвищилася – співробітники почали швидше приймати рішення, продуктивніше працювати, краще виконувати свої обов’язки і швидше закінчувати проекти. Крім того, за три вихідні працівники встигають більше відпочити і приходять в понеділок більш свіжими. Понаднормова робота в студії, як і раніше не вітається, навіть незважаючи на скорочення робочого тижня.

About the author

Admin


What are your thoughts?