Компанія Yell купила український стартап YouScan
1,267 views

Компанія Yell купила український стартап YouScan

Сервіс відгуків та рекомендацій Yell.ru купив контрольний пакет акцій українського стартапу YouScan, викупивши  частки попередніх інвесторів. Сума угоди не розголошується, але відомо, що Yell вкладе $ 1 млн у розвиток YouScan. Бренд компанії збережеться. Засновники українського стартапу залишаться в ньому працювати і будуть його міноритарними акціонерами. Залишається і вся команда, фактично, її навіть розширюють: зараз YouScan шукає розробників і продажників.

Yell.ru – це сервіс рекомендацій, який працює по ринку СНД, зі шведським менеджментом і шведськими інвестиціями. У нього 5 млн унікальних відвідувачів в місяць. На платформі розміщуються відгуки про 2 млн компаній. У 2014 році компанія залучила $ 11 млн від інвестфондів Kinnevik і Vostok New Ventures.

Передісторія угоди почалась, коли співзасновник YouScan Олександр Сірач познайомився з CEO Yell.ru Матіасом Еклефом на освітній програмі для стартапів LaunchGurus. Керівництво обох компаній швидко зрозуміло, що проекти можуть бути корисними один одному, тим більше, що працюють в суміжних нішах управління репутацією. З часом розмови про співпрацю вилилися в інвестиції. «Ми раді, що отримали стратегічного, а не портфельного інвестора», – зазначає Олексій Орап, CEO YouScan.

Інвестиції планується направити на розробку «розумної» системи моніторингу репутації бренду в соціальних мережах. Якщо зараз користувач отримує послугу у вигляді звітів, графіків і масивів даних, то з часом систему хочуть навчити самостійно аналізувати всі ці дані і навіть формувати попередні висновки.

На західні ринки YouScan виводити поки не будуть: оскільки це – B2B-проект, з виходом на закордон пов’язана велика робота, яка потребує побудови прямих продажів. Зате планується незабаром вивести на англомовний ринок другий проект Орапа – Leadscanner.

Засновник проекту YouScan Олексій Орап добре відомий в українському стартап-співтоваристві. Його компанія заробляє на тому, що моніторить згадки брендів і їх конкурентів в блогах, форумах, соцмережах. У 2009 році Олексій пішов з посади директора з розвитку бізнесу «Яндекс Україна», щоб займатися власним проектом.

Крім засновників, гроші в YouScan вклав європейський фонд The ​​OpenFund, який підтримують Google і Microsoft. За кілька років проект перетворився з стартапу в прибуткову компанію, послугами якої користуються більше 400 великих брендів і агентств («Альфа-банк», P & G, Hewlett Packard та інші).

About the author

Admin


What are your thoughts?