Сила нетворкінгу або чому спілкування настільки важливе для бізнесу
3,185 views

Сила нетворкінгу або чому спілкування настільки важливе для бізнесу

Зв’язки, знайомства, вміння заводити потрібні контакти – все це дуже важливо в сучасному світі. Адже успіх, як особистий, так і професійний, багато в чому, залежить саме від побудови потрібних зв’язків. Сьогодні ми пропонуємо вам поговорити про нетворкінг, його значення і принципах успішного використання.

Що таке нетворкінг?

Нетворкінг – це побудова зв’язків ділового характеру. Важливо розуміти, що це досить непроста робота – необхідно постійно вибудовувати, налагоджувати і підтримувати потрібні контакти. Проте, така тактика приносить свої результати, допомагаючи вирішувати багато завдань швидше і ефективніше. За допомогою нетворкінгу можна отримати не тільки корисні контакти, а й цінну інформацію.

Успішний нетворкер – хто він?

На перший погляд може здатися, що створити список корисних контактів не така велика проблема – потрібно просто познайомитися з людьми, обмінятися контактами, а далі все вийде само собою. Це зовсім не так. Для того, щоб контакти приносили нові замовлення або просування, над ними потрібно працювати. Щоб домогтися успіху в нетворкінгу, не забувайте допомагати іншим людям, завжди залишатися на зв’язку і оперативно реагувати на повідомлення, а також відвідувати важливі галузеві заходи.

Існує досить багато тактик, яких нетворкери дотримуються в спілкуванні. Не всі вони однаково успішні, але всі заслуговують право на існування. Серед них можна виділити:

Нетворкерів-конкурентів

Вони вважають за краще діяти за принципом нападу. Наприклад, спеціально перебивають спікера на заході, вступають з ним в діалог, намагаючись довести свою правоту. Таким чином, вони переманюють всю увагу на себе. Так, це хороший спосіб виділитися, але його можуть використовувати далеко не всі. Для цього потрібно бути досить сміливим і навіть зухвалим.

Пасивних нетворкерів

До них відносяться ті, хто не хоче особливо напружуватися і вступати в загальну дискусію. Вони отримують відповідь на своє питання і все, на цьому їх «активна» діяльність закінчується.

Чемпіонів

Потрапляючи на заходи, вони намагаються завести знайомства з великою кількістю присутніх. Їх досить легко впізнати, оскільки такі люди вважають за краще переходити від одного співрозмовника до іншого.

Цікавих

Цю категорію навіть не можна назвати нетворкерами, оскільки у них немає певної мети відвідування заходів. Вони просто можуть опинитися там за збігом обставин. Такі персони абсолютно нешкідливі, але все ж, якщо ви хочете завести дійсно корисні контакти, не варто витрачати свій час на таких цікавих гостей.

Інтровертів

По суті, всі нетворкери – це екстраверти, готові підтримати розмову в будь-який час. Що стосується інтровертів, так їм досить складно заводити нові знайомства, їх можуть бентежити нові люди і чужа обстановка. Кращий вихід для них – відвідування заходів, на яких можна легко отримати візитки потрібних людей.

Проте, ми радимо заводити нові знайомства без застосування будь-яких тактик і заздалегідь розроблених стратегій. Вибирайте цікавих співрозмовників, шукайте спільні теми для розмови, задавайте питання, а далі все піде, як по маслу :)

Успішний нетворкінг: основні правила

Не втрачайте контакти, а підтримуйте їх – якщо ви завели знайомство з людиною, яка вам зможе багато в чому допомогти, не втрачайте з нею зв’язок, періодично давайте про себе знати. Сьогодні в питанні підтримки зв’язку дуже допомагають соціальні мережі. Використовуйте їх потенціал по максимуму.

Не тільки приймайте, але і віддавайте – якщо ви просите допомоги у когось, будьте готові до того, що і ви повинні будете допомогти цій людині. І якщо до вас звернуться, не поспішайте відмовляти.

Будьте готові до нових знайомств – якщо ви хочете вибудовувати потрібні і корисні для себе зв’язку, тоді вам необхідно завжди бути напоготові. Відвідуючи різні заходи, спілкуючись з новими людьми, подбайте про те, щоб ваші візитки були завжди з вами. Невеликий лайфхак: проявіть увагу до візиток співрозмовника, уточніть за яким номером телефону йому можна дзвонити, в який час. Це вважається хорошим тоном і показує вашу зацікавленість.

Відвідуйте заходи – ви боїтеся великих скупчень людей і намагаєтеся їх уникати? Якщо це і є причиною того, що ви не хочете відвідувати різні заходи, тоді намагайтеся приходити раніше і йти пізніше. Так ви зможете поспілкуватися з важливими вас співрозмовниками в більш спокійній і невимушеній обстановці – це додасть впевненості в своїх силах. Ретельно підбирайте цільові івенти, які потрібно і важливо відвідати і реєструйтеся

Нетворкінг дуже допомагає у вирішенні найрізноманітніших питань і проблем, ми startupline.com.ua повідомляємо про найважливіші і найкорисніші івенти у різних сферах. Залишайтесь з нами :)

About the author

Admin


What are your thoughts?