Сучасна заміна срібної ложки – H2Ometr від Антона Скрипника
1,560 views

Сучасна заміна срібної ложки – H2Ometr від Антона Скрипника

З Антоном Скрипником –  співзасновником і CEO у KindGeek, співзасновником H2Ometr, ментором стартапів домовляємось про інтерв’ю на 8:30 ранку. Пропонує – “Маю пару до 10, приходьте”.

Повірте, не кожен студент буде просто їхати на просто лекцію холоднім осіннім ранком, а в аудиторії більше 20 людей. “Привіт! Тримай каву” – вітається Антон і уважно слухає кожну команду студентів, які презентують свої проекти. Час пролетів дуже швидко і от ми вже розмовляємо.

– Розкажи, як виникла ідея створення компанії H2Ometr.

– Почалось все з мого навчання в бізнес-школі при УКУ. В кінці курсу до нас приїхав Joao Perre Viana (ментор стартапів, Visiting Professor at EADA, LvBS і KMBS), ми аналізували тренди світового ринку і визначили, що однією з найболючіших проблем є погіршення якості питної води. Це підтверджувалось і особистим досвідом. Мій батько живе в приватному будинку і час від часу ми здаємо воду на аналіз. В один момент він показав, що у воді присутній великий вміст нітратів і вона не придатна до вживання. Ця проблема взагалі не поодинока, багато людей користуються фільтрами, кип’ятять воду і думають, що питання чистоти вирішене. Але чи це так?

Ми з Романом Савченко, моїм одногрупником, вибрали тему покращення якості питної води для написання дипломної роботи. Для нас було дуже важливо працювати на чимось актуальним і корисним, що могло б покращити життя багатьом людям.

– Коли побачила світ перша версія вашого продукту?

– Перша версія Н2Оmetr була представлена в травні 2015 року. Якраз перед цим до нашої команди приєднався Слава Долгов, який є технічним інноватором. Саме завдяки цьому чарівнику нам вдалось знайти оптамальне рішення з точки зору технічної розробки.

Н2Оmetr на початку був системою клапанів, яка монтується в трубу, паралельно до фільтрів запускає воду, аналізує і видає результат Наразі вона перебуває на стадії подальшої розробки і орієнтована на власників приватних будинків і підприємства. Великим підприємствам така штука потрібна на вже і зараз, а ще краще на вчора. А платити вони не поспішають.

Тому ми сфокусувались на продукті для масового ринку – кружці.  Ми стикнулись з багатьма технічними проблемами, наприклад, всі датчики, які ми використовуємо – це наша власна розробка. Все, що на даний момент представлено на ринку – дороге, громіздке, не точне і не відповідає нашим цілям.

Кружка від H2Ometr має об’єм 400 мл. і може аналізувати склад не тільки води, а й будь-якої рідини. Зараз вона вміє міряти основні показники забруднення: кислотність, вміст нітратів і вміст солей. Ще вона вбиває мікробів за допомогою УФ-випромінювання, а сама дезінфекція займає 15 хвилин. Не миттєво, але кожен турист знає, що для того щоб провести таку процедуру за допомогою таблетки треба 5-7 хвилин. В нас час довший, але в результаті ви не п’єте воду з незрозумілою хімією. Це дуже зручно, коли ви не впевнені у якості води.

Заходить привітатись колишній колега Антона, усміхаючись перепрошує і нагадує за каву.

– Які плануєте розвивати вашу smart-cup?

– В майбутньому замінимо всі існуючі датчики одним, який буде давати повний спектральний аналіз. А взагалі хочемо, щоб можна було аналізувати калорійність, вміст алкоголю тощо. Якщо коротко, то хочемо міряти все, а вже потім розбиратися для чого :)

– Для людини яка слідкує за своїм здоров’ям це буде справжня знахідка. Думаю, багато хто зацікавиться

–  В принципі, зараз ми готуємось до запуску проекту на Kickstarter. Це не перший мій стартап і потрібно його від початку поставити на правильні рейки, щоб в майбутньому все працювало чітко і без збоїв. Ми вже отримали перші пропозиції щодо інвестування проекту від чотирьох венчурних фондів. І це після першої виставки, до якої ми готувалась всього тиждень. (Сміється) Проект на даному етапі фінансується на власні кошти. Наразі ми не шукаємо інвестицій – вони самі до нас приходять, але попередній досвід показує, що гроші потрібно брати так, щоб не втратити контроль над компанією. Інвестиції будуть потрібні для масштабування і виходу на масовий ринок. Бо зараз кружка не виробляється масово, це скоріше hand-made.

– Скільки часу займає збирання одного екземпляру і яка собівартість?

– Збирання триває приблизно 4 години, а собівартість питання відносне. Тому що шейкери ми купуємо і не беручи до уваги електронну начинку, один коштує 400 грн. Це дуже багато. Ми хочемо якось оптимізувати процес: друкувати їх на 3D-принтері чи витискати з форм. Для масового ранку вартість буде нижча в рази.

– Ви позиціонуєте кружку від Н2Оmetr, як вічну? Який принцип роботи?

– Там є батарейка і безпровідний акумулятор. Батарейки вистачає на 1,5 тижні. А можна за годину зарядити акумулятор через дуже красиву зарядку. Все має бути красиве і зручне :)

– Що для тебе зараз є головним завданням?

– Зробити все, щоб продукт подобався, щоб люди розуміли, що вони п’ють і робили щось для того, щоб пити чисту і якісну воду. Бо ти те, що ти п’єш.

– Розкажи про своє бачення тенденцій в ІТ-сфері

– Направду, в ІТ потрібні всі – і журналісти, і фінансисти і проектні менеджери. Наприклад, в нашій аутсорсинговій компанії – KindGeek я добре відчуваю потік людей зі сходу України. Наша компанія має на меті дві цілі – можливість фінансувати такі проекти, як H2Ometr, не залучаючи інвесторів і створення нових робочих місць.  Я хочу бачити Львів високотехнологічним містом швидше, тому я своїми знаннями активно ділюсь з усіма, хто цього потребує. KindGeek побудована якраз на таких цінностях: довіра, прозорість, соціальна відповідальність і почуття прекрасного. Люди, які приходять до нас мають відповідати цим вимогам. Не хочу хвалитись, але в нас хочуть працювати.

Довідка SUL про Антона Скрипника:

  • одружений
  • користується Apple Watch
  • авто в ремонті
  • улюблена страва – м’ясний стейк
  • уляюлена книга – “Хроніки Амбера” Роджера Желязни
  • викладає в Університеті “Львівська Політехніка”, ELEKS University

About the author

Admin


What are your thoughts?