Для ІТ-фахівців у Львові збудують ІТ-house
1,615 views

Для ІТ-фахівців у Львові збудують ІТ-house

Міська мерія дала дозвіл на будівництво будинку для ІТ-фахівців. Це – ініціатива львівського ІТ-кластеру. Будівництво так званого «будинку для айтішників» стартувало у цьому році. Це буде перший такий будинок. Здати в експлуатацію його планують через два роки. Він розрахований на 72 квартири, які можуть придбати ІТ-фахівці майже за собівартістю.

12171989_932818630127788_571972877_o

 

Львівський ІТ Кластер (Lviv IT Cluster) – це спільнота провідних компаній у галузі інформаційних технологій (IT), які спільно із університетами та Міською владою покращують та розвивають ІТ у Львові. Cпільнота взяла на себе ініціативу з проведення системних змін у бізнес-середовищі міста та країни. Реалізація проектів, які допомагають розвивати ІТ індустрію і підтримувати імідж Львова, як міста зі сприятливим умовами для розвитку бізнесу, кар’єрного зростання та життя – найважливіше завдання для команди Кластеру.

У Львові нараховується понад 100 ІТ-компаній, які працюють в напрямках розробки програмного забезпечення, аутсорсингу та веб-розробки. Найвідоміші львівські ІТ-компанії, з українськими власниками – SoftServe з більш ніж 4000 програмістів, Eleks – з понад 1000 та N-IX – понад 300 працівників.

Ділянку для будинку львівська влада надає безкоштовно. Сам ж проект реалізовується за принципом кооперативного будівництва. Генеральним підрядником для IT House обрали Львівбуд. За оцінками Кластеру, будівництво розпочнеться цього року в листопаді, а сам будинок буде будуватися близько 12-18 місяців. Житло в будинку зможуть купувати лише працівники IT-компаній, які входять у Кластер.

Вартість житла – $555 за м². Вартість може дещо змінюватися залежно від класу житла. Будуватимуть його у Шевченківському районі, на вул. К. Студинського. Дозвіл на будівництво також надала ЛОДА.

За документами сам будинок має бути з великими балконами, релакс-зонами, дитячими кімнатами, велосипедною охороною. З цікавого – там буде серверна, мітинг-рум, дах, який як терасу, можна буде брати в експлуатацію, звісно ж, швидкісний інтернет, і також підземний паркінг. СЕО Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський зазначив, що є плани і на будівництво другого такого будинку, а згодом – ІТ-парку.

За даними Львівського ІТ Кластеру в секторі інформаційних технологій Львова залучено понад 15 тисяч працівників, і їхня кількість щорічно зростає. Щороку львівські вищі навчальні заклади випускають понад 4100 ІТ-спеціалістів. Україна є четвертою серед країн світу з найбільш компетентними ІТ-професіоналами, згідно з доповіддю «Глобальне IT IQ» від BrainBench. Загалом у Львові працює 15% усіх програмістів України.

Серед компаній, які активно працюють в місті, є американська Lohika Systems,EPAM Systems, українська N-iX, SostServe та Eleks іспанські Grupo Delaware та Ulybin, датська Mita-Teknik. Тільки ці компанії наймають близько 1000 працівників на постійній основі та 100 фрілансерів.

by Lilia Matviiv

About the author

Admin


What are your thoughts?