Фонд SMRK проінвестував український hardware-стартап Ajax Systems
1,724 views

Фонд SMRK проінвестував український hardware-стартап Ajax Systems

Український стартап Ajax Systems займається охоронними системами та датчиками для “розумного будинку”. Загальний обсяг фінансування, який надійшов йому від українського фонду SMRK, не розкривається, але тільки перший транш становив 1 млн доларів. Це – перша інвестиція фонду SMRK, серед партнерів якого – CEO MacPaw Олександр Косован і підприємець Андрій Довженко, в український hardware-проект.

 

Інвестори вважають ринок інтернету речей дуже перспективним напрямком. За словами Косована, уже в найближчому майбутньому пристрої для охорони та автоматизації будинку стануть все більш популярними. А ми будемо з подивом дивитися на речі в будинку, які ще не достатньо “розумні”, щоб виводити статус на екран Smart Watch. Так бачать майбутнє інвестори.

Проект Ajax Systems заснований в 2011 році, до цього команда займалася охоронними системами, і, за словами Олександра Конотопського, CEO Ajax Systems, бізнес був досить прибутковим. У якийсь момент команда відзначила тренд, пов’язаний з ринком інтернету речей і розумними системами для дому, і вирішила розвиватися в цьому напрямку.

 

Зараз триває закритий бета-тест першої продукції стартапу – бездротових сенсорів відкриття вікон і дверей, тощо. Всього ж планується до 2016 року створити близько 40 подібних пристроїв і об’єднати їх в систему управління будинком.

Цікаво, що майже все виготовляється в Україні – завозять тільки друковані плати. У новому 2016 році проект планує виходити на ринки СНД, Європи, США.

“Наша мета – зробити smart home доступним настільки, наскільки зараз доступні мікрохвильовка чи електрочайник”, – відзначає CEO стартапу. Передбачається, що система буде коштувати близько 200-250 доларів.

Нагадаємо, фонд SMRK розміром 10 млн доларів запустили засновник компанії-розробника ПЗ для техніки Apple MacPaw Олександр Косован і підприємець Андрій Довженко. Фонд працює з осені минулого року і концентрується на фінансуванні seed- і preseed-раундів.

by Lilia Matviiv

About the author

Admin


What are your thoughts?