ТОП-7 стартапів, які змінили світ
3,153 views

ТОП-7 стартапів, які змінили світ

Для багатьох фаундерів висока грошова оцінка – тільки половина шляху до досягнення мети. Сучасні підприємці в основному мотивовані тим, щоб змінити світ. І найпроривніші проекти, як правило, дають найкорисніші уроки. Саме про це сьогодні піде мова в нашому матеріалі:

1) Instagraminsta-logoПісля виходу на Android-ринок, проект встановив рекорд, створивши спільноту з більш ніж 50 мільйонів лояльних користувачів. І все це при повній відсутності бюджету на маркетинг. У підсумку Facebook купив Instagram майже за $ 1 млрд.

Урок: Створіть спільноту за інтересами, розвивайте її, і користувачі самі “продадуть” вас.

2) Global GivingGlobalGiving

Global Giving перетворив шлях людей, які фінансують стартапи в країнах, що розвиваються. Компанія об’єднала їх в єдину мережу, що дозволило зібрати більше 65 мільйонів доларів і профінансувати більш 5K проектів.

Урок: Уміння віддавати може створити яскраве соціальне співтовариство і принести вам непоганий дохід.

3) Pinterestpinterest-logoPinterest – віртуальний Pinboard, який практично блискавично перетворився в третю за величиною соціальною мережею.

Своїм прикладом Pinterest підносить важливий урок: створюйте прості і легкі в користуванні сайти, тоді кількість користувачів буде зростати.

4) AirbnbAIRBNB-LOGO

Компанії вдалося вирости до оцінки в $ 1млрд в 2011 році, незважаючи на величезний pr-скандал, пов’язаний з крадіжкою речей на одному з об’єктів оренди. У Airbnb швидко відреагували на ситуацію і зробили все, щоб поліпшити рівень обслуговування клієнтів – впровадили механізми додаткового захисту господарів житла.

Урок: pr-катастрофа може бути вам на руку, якщо ви дозволите їй трапитися тільки один раз.

5) Squaresquare-inc-logoSquare виріс в компанію з оцінкою більше мільйона доларів, надавши можливість мобільним операторам приймати платежі за допомогою кредитних карт. Компанія стрімко розширює базу своїх користувачів, тому що надає девайси і додаток безкоштовно, а заробляє з невеликого відсотка від угод.

Урок від Square полягає в тому, що іноді потрібно роздавати свій продукт безкоштовно, і саме це допоможе генерувати великі доходи.

6) Zappos.comZappos-logoУ найпопулярнішого в світі роздрібного продавця взуття онлайн Zappos.com дуже простий слоган: фокусируйтесь на клієнтах, а інше саме стане на свої місця. Команда жодного разу не зрадила своєму принципу і результат не змусив себе чекати – в 2009 році Zappos була придбана за $ 1,2 млрд.

Урок: будьте “великими” для своїх клієнтів, а вони будуть “великими” для вас.

7) Better Placebetter_place

Better Place – далекоглядний стартап, який будує транспортну інфраструктуру для електронних транспортних засобів. Інвестуючи в завтрашній день, Better Place прокладає шлях до екологічної та більш ефективної технології автомобілебудування.

Better Place вчить тому, що орієнтування на майбутні ринки та продукти, що розвиваються найчастіше виявляється життєздатною бізнес-моделлю.

About the author

Admin


What are your thoughts?