Мрія про Червону планету Ілона Маска
1,154 views

Мрія про Червону планету Ілона Маска

Після успіху ракети багаторазового використання мільярдер взявся за свою велику мрію. Але його ідею з важкою ракетою-носієм висміюють – як колись плани по створенню багаторазової ракети.

Мільярдер Ілон Маск неодноразово заявляв, що хоче побудувати населену колонію на Марсі. Тепер він неймовірними темпами просуває цей проект. 44-річний підприємець оголосив в Twitter про намір посадити безпілотну капсулу на Червоній планеті вже в 2018 році. Але всі попередні місії на Марс затьмарює не лише можливість доставки корисного вантажу вагою від двох до чотирьох тонн.

44-річний підприємець, який також очолює компанію з виробництва електричних автомобілів Tesla, в своїй місії на Марс робить ставку на унікальні технології. Після декількох затримок перший політ Falcon Heavy запланований на кінець 2016 або початок 2017 року. Ракета зможе транспортувати на Марс до 13 тонн. вантажу. Першу сходинку важкої ракети-носія разом з бустером можна буде використовувати повторно, і вона повинна повернутися на стартовий майданчик. Такими технологіями поки не володіє ні одна компанія.

Здійснити посадку на Марсі повинен спеціальний варіант корабля Dragon, побудований компанією SpaceX. Вантажний варіант недавно провів стиковку з «Міжнародною космічною станцією». Крім того, розробляється пілотована версія, наступник корабля «Аполлон», перший політ якого запланований на 2017 рік. У найближчому майбутньому безпілотний корабель Red Dragon повинен має відправитися на Червону планету.

У той час, як попередні місії на Марс намагалися пом’якшити посадку за допомогою парашутів або повітряних подушок, Red Dragon повинен м’яко приземлитися на поверхню завдяки восьми реактивним двигунам. Dragon 2 був розроблений таким чином, щоб він міг приземлитися в будь-якій точці нашої сонячної системи. «Місія Red Dragon на Марс стане його першим випробувальним польотом», – написав у Twitter Ілон Маск. Але потім він уточнив: «Але я б не рекомендував ніяких пілотованих подорожей, що виходять за межі відстані Земля-Місяць. Це зовсім не весело, тому що там місця, приблизно, як в позашляховику ».

Понад десять років тому, коли була заснована SpaceX, авторитетні підприємства висміювали наміри Маска. А тепер каліфорнійська компанія вважається рушійною силою галузі. Щоб не відставати, Європа розробляє власну нову ракету Ariane. За допомогою замовлень від NASA, SpaceX отримала фінансове забезпечення і зараз вливається в прибуткове військове підприємство, яке фінансує Пентагон.

Нещодавно каліфорнійська компанія також отримала контракт на 83 мільйони доларів на транспортування навігаційних супутників GPS наступного покоління. Раніше запуски здійснювала компанія ULA – спільне підприємство компаній Boeing і Lockheed Martin, але на цього разу вона навіть не змагалася за контракт. Очевидно, тому що вони знали, що не зможуть обійти SpaceX.

У заявленій місії на Марс SpaceX співпрацює з NASA – але очевидно не отримує жодного фінансування. Тому, по суті, це зовсім не місія NASA. Проте, запланований обмін технічними даними і підтримка американського космічного агентства. Ймовірно, SpaceX і NASA таємно працювали над проектом протягом чотирьох років. У вересні на спеціальному конгресі Маск хоче представити свої плани пілотованих польотів на Марс, які очікуються в 2025 році. Можливо, ще до офіційних місій NASA.

За матеріалами Die Welt

About the author

Admin


What are your thoughts?