Apple Car: чого чекати від купертінівців?
2,421 views

Apple Car: чого чекати від купертінівців?

Працівники компанії Apple говорять про те, що вже до 2020 року світ побачить проект Apple Car, який докорінно змінить наше ставлення про компанію та її ідеологію. Раніше виробник випускав лише смартфони і комп’ютери, дозволяючи людям грати в ігри і дивитися фільми в дорозі. Тепер же компанія проектує електрокар нового покоління, наповнивши його кращими своїми технологіями. Цього варто дочекатися.

Складається враження, що прагнення журналістів і аналітиків передбачити зовнішній вигляд Apple Car набагато сильніше, ніж зусилля самої компанії зі створення електромобіля. Хоча важливіше визначити не стільки зовнішній вигляд транспортного засобу, скільки його можливості.

Останню порцію спекуляцій запустив журнал Motor Trend, показавши концепт-арт Apple Car і виклавши деякі цікаві ідеї про автомобіль, який корпорація з Купертіно готується представити до кінця поточного десятиліття.

Чимало слів було сказано про майбутню конкуренції між Apple і Tesla Motors, проте колишній віце-президент General Motors Ларрі Бернс очікує радикального переосмислення автомобіля від купертінівців: “Протягом останніх років я помітив тенденцію, як Apple змінює дизайн існуючих рішень. Наприклад, iPhone радикально поміняв дизайн мобільних пристроїв в порівнянні з BlackBerry. Я вважаю, що Apple буде прагнути не так зробити щось краще, ніж Tesla, а переосмислити суть автомобіля, грунтуючись на доступних технічних можливостях”, – заявив Бернс.

Автомобіль від Apple може позбавити вас від традиційних клопотів, пов’язаних з експлуатацією та зберіганням машини. Уявіть собі цілий парк автомобілів, готових приїхати за вами після натискання однієї кнопки в додатку.

Додатки можуть стати ключем до успіху Apple Car в області car sharing – короткострокового прокату автомобілів. Але чи можливо це з преміальним продуктом? Це питання стало приводом для дискусії в коледжі дизайну ArtCenter. Журнал Motor Trend називає цей навчальний заклад “міжнародним епіцентром автомобільного дизайну”.

Додатки для iPhone і Apple Watch можуть надати можливість задати параметри для автомобіля, який викликають буквально на льоту, щоб були враховані всі потреби конкретного пасажира: стан і висота сидінь, температура в салоні, плейлисти Apple Music і так далі.

На думку професора коледжу ArtCenter Тіма Хантзінгера, Apple Car міг би збирати інформацію у мільйонів iPhone на вулицях міст, щоб зробити поїздки простішими і безпечнішими. Він вважає, що смартфони водіїв інших автомобілів і пішоходів можуть утворити цілу міську систему транспорту, всі елементи якої пов’язані між собою.

На концепт-арті Apple Car можна помітити багато скляних елементів від стелі до панорамного скла навколо пасажирів. За задумом авторів, футуристичне скло привнесе нові функції. “Майбутнє автомобільного скла не пов’язане лише зі збільшенням міцності і безпеки. Спеціальний полікарбонатний матеріал з твердою поверхнею буде використовуватися для доповненої реальності або прогнозування дорожньої ситуації”.

Motor Trend робить акцент на відсутність у Apple досвіду в автомобілебудуванні, однак компанія вміє взяти найкраще з будь-якої технології і запропонувати користувачеві простий спосіб взаємодії з нею. Apple Car не стане винятком, вважають автори журналу.

Сфокусувавшись на автономному водінні, Apple може назвати свій автомобіль “машиною часу”, здатної повернути користувачеві як мінімум 30 хвилин його життя, які він зазвичай витрачає на водіння транспортного засобу. “Ми хочемо повернути собі час. Це найцінніше, що у нас є”, – говорить студент ArtCenter і дизайнер-фрілансер Акаша Чудасама.

Що хорошого в автономному автомобілі, якщо ви не можете читати, дивитися телевізор і готувати під час поїздки? Віце-президент зі стратегічного розвитку компанії Qualcomm Кріс Борроні-Берд вважає, що поїздки в автономному високотехнологічному транспортному засобі дозволять не відриватися від роботи і забути про неприємні відчуття.

За деякими даними, перший електрокар Apple може дебютувати вже в 2019 році. Виступаючи на конференції WSJD Live в Сан-Франциско, генеральний директор компанії Тім Кук заявив, що автомобільну галузь чекають “великі зміни”. Проте, компанія ніяк не коментує чутки про Apple Car.

About the author

Admin


What are your thoughts?