Все пропало! Стартап провалився – що далі?
1,565 views

Все пропало! Стартап провалився – що далі?

У житті трапляється різне, і до всього треба бути готовим. Уявіть, що ви запустили свій проект, ніби все прорахували, не спали вічність, вклали всю душу, гроші і час. Але в один прекрасний день розумієте, що бізнес котитися на дно. Тьфу-тьфу-тьфу, але якщо вже таке сталося, не впадайте у відчай – з кожної негативної ситуації можна отримати вигоду і користь. Що ж робити, якщо справа «не пішла»?

Грамотний запуск стартапу – це важливо, але завершити або закрити свою справу потрібно теж з розумом. Свій проект – це велика частка ризику. Ми вкладаємо кошти, і не отримуємо абсолютно ніякої гарантії, що все вийде. Статистику, яка говорить, що з 10 стартапів тільки один переживає перший рік роботи і рухається далі, ще ніхто не відміняв. Іншими словами, ми радимо вам сподіватися на успіх, але, в той же час, рекомендуємо продумувати шляхи до відступу, якщо компанія не закріпиться на ринку.

Чому проект може не вижити?

Незацікавленість ринку. Багато хто вважає, що про провал стартапу можна судити за фінансовими показниками. В якійсь мірі це так, але відсутність прибутку можна передбачити ще на старті і не допустити дурних помилок. Якщо ви бачите, що ринок не зацікавлений у вашому продукті або послузі, це тривожний дзвіночок для стартапу. Інколи обставини складаються не на користь компанії, і бізнес модель не приживається на ринку.

Партнери. Сьогодні багато підприємці залучають до свого бізнесу в якості партнерів друзів, знайомих або родичів, які готові допомогти, але не мають потрібних навичок або знань. Не забувайте, що підбір кадрів – дуже відповідальне завдання, яка вимагає обдуманого підходу.

Відсутність фінансової грамотності. Багато початківців не можуть похвалитися знаннями про те, як управляти фінансами компанії і самі себе заганяють в глухий кут, стикаючись з проблемами вже на старті. Іноді така ситуація може призвести навіть до закриття проекту. Для того щоб подібного не сталося, потрібно прорахувати всі можливі ризики, скласти бізнес-план, проаналізувати ринок і попит на ваш продукт, а також подбати про пошук фахівця, який допоможе розкласти всі фінансові питання «по поличках».

Що робити?

Якщо, незважаючи на всі старання, проект все-таки краще закрити, не варто опускати руки і обіцяти собі більше ніколи навіть не згадувати про власну справу. Давайте розглянемо, які кроки може зробити фаундер в разі провалу проекту.

  1. Можливо, ще не все втрачено, і у вашого стартапу є шанси на життя. Зверніться за консультацією до професійних аудиторів, бізнес-консультантів, юристів. Не поспішайте ставити «хрест» на проекті, спробуйте його реанімувати.
  2. Якщо ж шансів у немає, тоді варто провести «роботу над помилками». Спробуйте подивитися на свою поразку з іншого боку, позитивною. Не варто звинувачувати себе або співробітників у всіх бідах. Так вийшло і все. Краще проведіть аналіз того, що сталося, подумайте, чому було отримано негативний результат, знайдіть свої помилки. Наступного разу при запуску проекту ви будете більш досвідченими і впевненими.
  3. Іноді дуже важливо і потрібно проаналізувати не тільки свій проект, але і своє життя. Може вам варто задуматися про стартап в іншій галузі, поміняти вектор діяльності або просто відпочити? Важливо відкривати справу в тій сфері, в якій ви найкраще розбираєтесь, в якій ви профі. Тоді ймовірність провалу зменшується. Дайте собі час на свого роду «перезавантаження».
  4. Всі автори бізнес-літератури, говорять про те, що здаватися не варто. Це чиста правда! Якщо у вас щось не вийшло, не зупиняйтеся, продовжуйте далі відточувати свій професіоналізм і рухайтеся до мети. Тільки так ви зможете домогтися свого.
  5. Змініть цілі. Подумайте, чим ви керувалися в самому початку створення бізнесу? Це дуже важливе питання. Якщо в пріоритеті грошові аспекти, то проект, швидше за все, приречений на провал. Якщо ж ви хочете щось створювати і приносити користь людям, шлях обрано правильно.

Провал проекту – це ще не кінець світу. Подивіться на цю ситуацію з позитивної точки зору, витягніть користь з ситуації, що склалася, рухайтеся вперед і не забувайте про впевненість.

About the author

Admin


What are your thoughts?