DARPA розробляє наземну альтернативу GPS, яка не піддається глушінню
820 views

DARPA розробляє наземну альтернативу GPS, яка не піддається глушінню

Один з перспективних проектів DARPA – система Airborne Space Launch Assist Access (ALASA) для доставки супутників вагою до 45 кг на орбіту та вартістю до $1 млн на запуск. При цьому супутники відправляють з літака у верхніх шарах атмосфери.

Науково-дослідницьке агентство DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) оприлюднило план з перспективних науково-технічних розробок на майбутнє (такі звіти публікують раз на два роки). Там оприлюднено дуже багато цікавих речей, серед яких – принципово нова система глобального позиціонування, навігації та синхронізації часу, яка не залежить від супутників і не піддається заглушці, як GPS.

DARPA інвестує в революційно нові технології

DARPA інвестує в революційно нові технології

Дизайн нової системи поки-що у розробці. Один з варіантів передбачає установку сотень тисяч передавачів. Таку інфраструктуру дуже складно розгорнути і потім обслуговувати. Інший варіант – диференціальна GPS, яку зараз застосовують на флоті. Але в цьому випадку все-таки використовуються сигнали з супутника, так що вона вразлива для «глушилок».

Ще одна технологія – LORAN, радіонавігаційна система наземного базування, яку вперше використали у часи Другої світової війни. Зараз до неї відродився інтерес, тому що вона дійсно захищена від глушіння. Але і у неї є недолік: точність позиціонування недостатньо висока.

З документу DARPA не зовсім зрозуміло, яку саме систему вони збираються доводити до сучасного рівня. Але очевидно, що вона не буде мати потреби в супутниках. У документі сказано: «Необхідність працювати ефективно в областях, де GPS недоступний, ненадійний або потенційно уразливий для зловмисників, вимагає створення альтернативних можливостей для точної навігації та синхронізації часу. Для цього DARPA інвестує в революційно нові технології, у яких є потенціал забезпечити точність GPS, навігацію і синхронізацію часу для військових потреб, включаючи інноваційні інерційні вимірювальні прилади, які використовують інтерферометрію на холодних атомах, акселерометри і годинник, а також імпульсно-лазерний атомний годинник та мікрохвильові джерела».

Відтак, прогнозують, що через десятки років такі системи зможуть використовувати і цивільні особи, в тому числі її можна буде впровадити в мобільні телефони та автомобільні навігатори.

За матеріалами видання geektimes.ru

About the author

Admin


What are your thoughts?