ВМС США створили безпілотник для відстеження підводних човнів
694 views

ВМС США створили безпілотник для відстеження підводних човнів

ВМС США створили безпілотник під назвою Flimmer, який вміє і плавати, і пірнати. Мета розробки – відстеження підводних човнів. Як відомо, під водою рух значно більш уповільнений, ніж у повітрі. Все тому, що щільність води набагато більша за щільність повітря. Для того ж, щоб виявити підводний човен на певній площі, рухатися треба напрочуд швидко.

Тому для цього було вирішено створити пристрій, здатний не тільки плавати, але й літати. Конструкція Flimmer містить крила, що складаються, і деякі елементи корпусу. При зануренні у воду апарат «відрощує» плавці, приховані в крилах. Крім того, з корпусу з’являється і друга пара «плавців». Апарат може не тільки пірнати, але і приземлятися на поверхню води, якщо немає сильного вітру і хвиль.

В іншому випадку пристрій пірнає углиб, як качка.

Flimmer

Flimmer

У розробників є вже декілька версій апаратів, остання отримала назву Flying WANDA. Швидкість польоту Flying WANDA – близько 90 км/год, швидкість пересування під водою становить близько 18 км/год.

United States Naval Research Laboratory

United States Naval Research Laboratory

Flimmer – це такий собі удосконалений безпілотник, який використовується у ВМС для виявлення підводних човнів. Такі буї скидаються з літаків і стають статичним сонаром на воді. Якщо човен виходить із зони дії такого сонара, подальше його виявлення нереальне. А ось Flimmer може не тільки виявити човен з повітря (сонар розташований у безпілотника на нижній стороні корпусу), але й рухатись услід за ним.

За матеріалами видання geektimes.ru

About the author

Admin


What are your thoughts?