Ера штучного інтелекту близько – докази від світових гігантів
1,621 views

Ера штучного інтелекту близько – докази від світових гігантів

Штучний інтелект перестав бути науковою фантастикою. Людство цілеспрямовано робить кроки до створення комп’ютерів, які будуть думати самі, без нашої вказівки. Ось сім компаній, що займаються розробкою штучного інтелекту, який, можливо, коли-небудь пройде тест Тюрінга.

International Business Machines Corp.AI1

Коли справа доходить до ШІ, однією з провідних компаній залишається заслужений гравець – IBM.

Початок досліджень ШІ в IBM бере відлік в 1950-м, а в наш час публічним лицем всієї галузі довгий час залишався комп’ютер Watson, який вигравав у людей в Jeopardy. Deep Blue, інший суперкомп’ютер виробництва IBM, став відомий в 1997 році, перемігши чемпіона світу з шахів Гаррі Каспарова.

Зараз IBM продає послуги Watson у вигляді платформи, що використовує машинне навчання і обробку мови для аналізу великих обсягів неструктурованих даних клієнтів.

Alphabet Inc.AI2

Google, що входить в холдинг Alphabet, також пройшов великий шлях в області штучного інтелекту. Їм навіть довелося створити власну рада з етики для нагляду за цим напрямком.

У 2014 році компанія придбала одну з найвідоміших компаній в області розвитку ШІ, DeepMind, з метою об’єднати її напрацювання з уже наявними. Google в основному сфокусована на створенні ПО і сервісів, так що розширення можливостей ШІ може допомогти розвитку багатьох проектів. Автономний автомобіль повинен уникнути зіткнення з пішоходом, а віртуальний помічник в телефоні – пам’ятати річницю вашого весілля і підлаштовувати результати пошуку з урахуванням ваших звичок і потреб.

Як і IBM, Google використовує ШІ і для ігор. У березні комп’ютер AlphaGo переміг чемпіона світу з гри го з рахунком 4: 1. AlphaGo – це флагман штучного інтелекту: програма вчиться, аналізуючи ходи опонентів і власні помилки. Це дуже великий крок у розвитку ШІ.

Apple Inc.AI3

Може скластися враження, що Apple в першу чергу зацікавлена ​​в побутовій електроніці – комп’ютерах, смартфонах, планшетах, – а також в потоковій музиці і відео.

Але насправді в Купертіно дуже активно вивчають штучний інтелект. Це напрацювання втілені, наприклад, в Siri – віртуальному помічнику для iOS, watchOS і tvOS. Чим Siri розумніша, тим краще вона справляється зі своєю секретарською роботою. Також ШІ – ключовий компонент рекомендаційної системи Apple Music. Крім того, є інформація, що Apple працює над створенням автономного автомобіля, і в цьому випадку без ШІ нікуди.

Інтерес Apple стає очевидним, якщо подивитися на її придбання за останній час: Vocal IQ, Perceptio і, зовсім недавно, Emotient.

Sentient TechnologiesAI4

Ця американська компанія має найбільш розгалужену і потужну в світі мережу зі штучним інтелектом. Наскільки потужну? Sentient використовує час простою ПК; на них працює кілька мільйонів ядер в більш ніж в 4 тис. точок по всьому світу.

Команда Sentient брала участь в розробці Siri від Apple. З тих пір компанія розробила інтелектуальну систему торгівлі акціями, співпрацювала з Массачусетським технологічним інститутом для розробки штучної медсестри, яка, відстежуючи життєві показники хворого, допомагає боротися з сепсисом, і випустила систему Sentient Aware для інтернет-магазинів.

Крім того, Sentient Technologies зараз залучила найбільше інвестицій в своїй області, зібравши 143 млн доларів, тому можна очікувати, що вони будуть залишатися на перших місцях у цій галузі.

Facebook Inc.AI5

Чи займається Facebook штучним інтелектом? На сторінці компанії, присвяченій ШІ, можна прочитати наступний текст: «Ми прагнемо зрозуміти, як влаштований інтелект, і створити інтелектуальні машини. Як? Для цього ми створимо кращу в світі лабораторію ШІ ».

Facebook каже, що ШІ стане одним з трьох китів зростання компанії в наступні десять років (поряд з віртуальною реальністю і пристроями для доступу в інтернет у віддалених районах світу).

Одна з ознак майбутнього – недавно анонсовані боти для Facebook Messenger. З їх допомогою можна буде створювати автоматизовані сервіси по обслуговуванню клієнтів, що використовують напрацювання Facebook в області ШІ, і тим самим економити. Оскільки технологія поліпшується, з часом такі боти не відрізниш від живого співробітника.

Microsoft Corporation

Останній розробка Microsoft в області штучного інтелекту була гучна і не дуже вдала – бот Тей розчарував свого творця. Але це не кінець – гонка в ШІ не обмежується грою в шахи і го.

Microsoft багато вкладає в дослідження штучного інтелекту, і застосовує його в усіх нових областях свого бізнесу. ПЗ, здатне до самонавчання покращує результати пошуку Bing і точність медичних програм Microsoft Band. Завдяки ШІ, ігри для Xbox One стають складнішими і цікавішими, а Cortana – віртуальний помічник в Windows – відіграє все більшу роль в спілкуванні користувача з комп’ютером.

Тому одного прекрасного дня Тей, можливо, осоромить інтернет-тролів. А з часом ми, можливо, дочекаємося і повернення в новій якості Скріпочки, помічника з Microsoft Office старіших версій.

Amazon.com, Inc.AI7

І, нарешті, ми дійшли до Amazon. Це теж одна з компаній, від якої можна чекати багато цікавого.

Одне з найважливіших застосувань ШІ – збір, аналіз, навчання і прийняття рішень на основі величезних обсягів даних. Небагато компаній мають необхідну інфраструктуру для такої роботи, але, завдяки величезним інвестиціям в Amazon Web Services, у проекту Amazon Machine Learning є все необхідне. Кожного разу, коли відвідувач приходить на amazon.com або отримує рекомендації по електронній пошті, можна бачити результати роботи Amazon Machine Learning.

Amazon також активно працює над своїм віртуальним помічником. Вийшовши на ринок з великим відривом від Siri, Cortana і Google Now, популярність Alexa стала приємним сюрпризом. Колонка Echo з Alexа всередині – це штучний інтелект прямо у вашій вітальні, який допомагає шукати музику, дізнаватися прогноз погоди, замовляти продукти і управляти компонентами «розумного будинку», включаючи термостати Nest.

Alexa також проникла в область, в якій успіхи Amamzon поки здаються сюрпризом – в автомобілі. На виставці CES 2016 компанія Ford оголосила про плани інтеграції нових автомобілів Ford з цим віртуальним помічником.

З 2011 по 2014 рік у компанії, що займаються технологіями і послугами, пов’язаними з іноземними інвестиціями, було вкладено понад 2 млрд доларів. Близько 100 компаній пережили злиття або були поглинені Apple, Google, Amazon або іншими технологічними гігантами. І темп змін в цій галузі постійно зростає.

Іншими словами, будьте готові до ери штучного інтелекту. Це наше майбутнє.

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?