Ketchapp: Як працює один з найбільших видавців мобільних ігор
1,394 views

Ketchapp: Як працює один з найбільших видавців мобільних ігор

Напевно, ви грали 2048 – неймовірно захоплюючу гру. У ній лише треба з’єднувати цифри, щоб сума відповідала заданому значенню. Можливо, ви, як і багато інших людей, по-справжньому підсіли на неї. Або пробували грати в ZigZag, Twist, або Stick Hero, що викликають таке ж звикання :)

Але, думаю, ви не знали, що всі ці (і ще 60 інших) ігри були видані компанією, яка складається з п’яти чоловік з Франції, яка навіть не має офісу.

Компанія називається Ketchapp Games, і вона, згідно зі звітом аналітичної компанії Sensor Tower, видала п’ять додатків на iPhone, що потрапили у топ завантажень в США, тільки за останній квартал 2015 року. Такого успіху в Америці змогли добитися тільки такі компанії, як Google, Facebook, Electronic Arts, і Amazon.

В чому ж секрет Ketchapp? Як команді вдалося захопити App Store? Дивлячись з якого боку підійти: це одночасно комбінація бізнес-чуття, доброго розуміння ситуації, і хитрих тактичних ходів.

Брати Мішель і Антуан Моркен, віком 34 та 33 роки відповідно, заснували компанію в 2014 році. Вони старанно ховаються від загальної уваги, але недавно Антуан все-таки погодився поспілкуватися з Tech Insider в онлайн-чаті.

Всі хочуть потрапити в сім’ю

У Ketchapp дуже ефективна модель ведення бізнесу. Французька компанія не створює гри, які видає. Замість цього вона приймає сотні заявок від розробників щотижня і вибирає з них ті, які, на їхню думку, мають високий потенціал.

Члени невеликої команди Ketchapp іноді просто випадково натраплять в списку додатків в App Store на справжні скарби і самі зв’язуються з розробниками з пропозицією ліцензувати їхню роботу. Але частіше самі творці звертаються до компанії в надії на угоду, щоб збільшити популярність своїх ігор. Антуан називає тридцять студій з усього світу, з якими працює його компанія, «Сім’єю Ketchapp».

Ketchapp роблять ставки – щотижня компанія випускає одну гру, хоча і знає, що лише деякі з них зможуть «вистрілити». Але коли одна з ігор досягає успіху, всі попередні невдачі перестають мати значення. «Як і в будь-якому бізнесі, лише деякі помітить суспільство», – пише Антуан.

Успіхи були неабиякі – 2048 набрала 70 мільйонів завантажень, ZigZag – 58 мільйонів завантажень, а Stick Hero – 47 мільйонів завантажень (згідно з інформацією, яку має компанія). Антуан розповів, що в загальному ігри від Ketchapp завантажили більше півтора мільярдів разів.

Частина успіху компанії – стратегія відбору ігор, які видаються. «[Ми] не робимо ігри для геймерів. Ми використовуємо тактику, якої дотримувалась Atari з їх аркадними іграми».

Досягти популярності – простіше простого

Стратегія Ketchapp настільки ж проста, як і її ігри, – принаймні, так стверджує Антуан. Він вважає, що кожна гра повинна рости самостійно. Компанія ніколи не платить за рекламу своїх ігор. Така стратегія, названа «стратегією прориву», занадто дорога.

Замість цього ігри рекламуються виключно у власних, вже популярних, додатках студії. За задумом, гравець буде переходити від однієї захоплюючої гри Ketchapp до іншої. «Ми вважаємо за краще покладатися на органічний ріст завантажень. Якщо гра недостатньо хороша, вона просто не приверне уваги», – говорить Антуан.

Варто запустити будь-яку гру від Ketchapp, і перше що ви побачите – реклама іншої гри. Можна трохи заплатити і реклама з гри зникне, але більшість свого прибутку, за словами Антуана, Ketchapp отримує за допомогою реклами.  На невеликих панелях внизу вікна програми вона висить постійно, а також час від часу закриває весь екран.Ketchapp також дуже активна в соціальних мережах. Сторінка компанії в Facebook налічує більше 2,2 мільйонів підписників. Сторінка використовується не тільки для того, щоб збільшити кількість завантажень додатків, але і для спілкування з клієнтами. Адміністратори групи викладають відео про людей, що грають в ігри компанії, смішні GIF-анімації, і відповідають на повідомлення. Також компанія іноді викладає в свій аккаунт в Twitter надіслані людьми скріншоти з високими результатами в іграх.

Однак не всі вірять в реальність концепції «органічного росту». Джонатан Кей, засновник і операційний директор фірми AppTopia (займається дослідженням ринку додатків), налаштований досить скептичний. Він не вірить, що Ketchapp покладається виключно на своїх власних клієнтів, щоб отримати популярність в App Store. Домогтися успіху з такою жахливою ​​конкуренцією дуже складно.

«Якби реклами, що спирається виключно на існуючу клієнтську базу, і органічного росту завжди вистачало, щоб програми могли досягти успіху, то чому такі серйозні видавці, як Disney і EA взагалі витрачають гроші на залучення користувачів? Я не вірю, що все так легко», – говорить Кей.

Антуан у відповідь на цю заяву звертає увагу, що «звичайних людей» серед аудиторії Ketchapp набагато більше. «Ми не робимо такі ігри, як Disney або EA. Ми робимо більш привабливі проекти для всіх », – каже він.

Антуан відмовився надавати дані про прибуток компанії, тому що багато хто і так намагається скопіювати модель бізнесу його компанії. Але за приблизними оцінками Кая, Ketchapp приносить своїм власникам 6,5 мільйона доларів чистого прибутку щомісяця. «У цих іграх повно реклами. Вони напевно приносять мільйони », – сказав Кай. Ми запитали Антуана, наскільки вірна ця здогадка, і він відповів, що оцінка «невірна», а все це лише «спекуляції»

Війни клонів

Ketchapp не раз звинувачували в тому, що компанія копіює чужі ігри. У минулому березні Джефф Граб з VentureBeat написав, що Ketchapp відома тим, що спокійно запозичує популярні ігри. Він звернув увагу на той факт, що гра 2048 дуже схожа на популярну гру Threes. Граб також зауважив, що компанія успішно скопіювала Flappy Bird і розробила схожий тайтл, названий Run Bird Run. Тімоті Джей Сеппала з Engadget писав про схожість прекрасної інді-ігри Monument Valley і проекту від Ketchapp – Skyward.

«Monument Valley дуже розслаблююча, коли граєш в неї, немов осягаєш Дзен. Щоб її пройти, треба покладатися на логіку, а не на швидкість реакції. А в той же час Skyward – це просто спроба замаскувати черговий клон Flappy Bird, загорнувши його в пастельні тони і стиль Ешера. І ще в ньому повно набридливої реклами про планування пенсії і машини. Всього цього сміття в Monument Valley, на щастя, немає», – написав Сеппала.

Антуан спростовує це твердження. Він каже, що Skyward – це зовсім інша гра, яка навіть за жанром не схожа на Monument Valley. У відповідь на питання, чи є клоном гра 2048, Антуан зауважив: «Всі гоночні ігри схожі один на одного, і ніхто на це не скаржиться». «Skyward – це абсолютно нова гра, аналогів якій немає», – продовжує він.

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?