Hardware-стартап – поради від Авідана Росса.
987 views

Hardware-стартап – поради від Авідана Росса.

Hardware-стартапи, як і будь-які інші стартапи, потребують залучення інвестицій. Але коли доходить справа до пошуку інвестора, часто фандеру складно пояснити сферу застосування і принцип роботи свого продукту, тому що світ hardware-стартапів – поняття відносно нове. У цьому вся складність.

Деякі засновники hardware-стартапів спочатку намагаються знайти інвестора, а потім запустити краудфандингову кампанію, щоб залучити кошти в проект, деякі – навпаки. Але яким способом б Ви не шукали інвестиції, головне завдання – привернути увагу до свого стартапу. Як це зробити? Пропонуємо ТОР-5 порад по залученню інвестицій в hardware-стартап від керуючого партнера американського венчурного фонду Root Ventures Авідана Росса.

1. Визначте, що є головним у виробництві Вашого продукту і беріть участь в цьому

У Root Ventures ми завжди з обережністю ставимось до компаній, що складаються з однієї людини, яка приходить до нас і каже “у мене є ця індустріально-дизайнерська фірма, ця машинобудівна фірма, ця електротехнічна фірма і ось ці виробничі зв’язки в Китаї”. Якщо Ви збираєтеся щось зробити за допомогою третьої сторони, Ви повинні бути залучені в процес і йти до цього разом.

Якщо, наприклад, Ви використовуєте китайські зв’язки, потрібно поїхати в Китай, побачити, як виглядає завод, зрозуміти процес виготовлення продукту і взагалі налагодити виробничі відносини. Виробництво продукту для споживчого ринку – завдання нелегке. Вам важливо розуміти, наскільки це складно, а не чекати поки це визначить Ваш виробник з Китаю. Звичайно, вони скажуть, що все буде чудово, адже вони не інвестують в кінцевий продукт. Їх справа завершити свій етап роботи, отримати гроші і на цьому все.

2. Побудуйте троянського коня

Ми зустрічаємо багато підприємців, які будують фантастичні продукти, але мають проблеми з маржею – вони продають ці продукти у великих обсягах, але не отримують доходу. Хтось виробляє прості пристрої, призначені для регулювання гучності, хтось, навпаки, складні продукти з великим функціоналом. Іноді до нас приходять власники вже великого бізнесу, але не це, на жаль, не викликає захоплення Root Ventures.
За допомогою всюдисущого зв’язку через WiFi або Bluetooth, який поєднується з необмеженими можливостями зберігання даних в хмарних сервісах, нам більше подобається, коли продукт – це своєрідний троянський кінь, який є чимось більшим.

Наприклад, Nest ніколи не був просто термостатним бізнесом, а DJI не просто побудував літаючі іграшки. Кожен приклад компанії, використовує свої продукти, щоб побудувати абсолютно нову платформу. Подумайте про цінність, яку пропонує Ваш продукт, тому що все це пов’язано, і розгляньте як взаємопов’язані тисячі Ваших продуктів. Це може змінити ціннісну пропозицію в цілому.

3. Ядро команди повинно відображати ядро ​​продукту

Наприклад, Momentum Machines. Це компанія, яку проінвестував Root Ventures. Momentum Machines створила апарат, який робить гамбургери на замовлення, без втручання людини. У команді засновників – хлопець, який виріс в сім’ї власників мережі гамбургерних і його партнер, механік-інженер зі Стенфорда: хлопець, який дуже круто розбирається в промисловості і будує роботів. Ці двоє – ідеальна команда.
Ідентифікуйте проблему, яку Ви намагаєтеся вирішити, і переконатеся, що Ваша команда добре підходить для розробки способів вирішення цієї проблеми. Це ключовий момент. Коли команда засновників керується місією, набір інших членів команди стає простим завданням.

4. Завжди вибирайте найталановитіших

Ми завжди захоплюємося засновниками, які дійсно вміють вибирати команду. Уявіть членів своєї команди в якості кінцевих інвесторів: у них є обмежені ресурси – час і енергія. Але, на відміну від інвесторів, вони можуть брати участь тільки в одній компанії. Якщо Ви можете надихнути талановитих членів команди вкладати в себе, то переконати інвестора профінансувати Ваш проект буде набагато легше.

Феноменальна кількість досвідчених інженерів-механіків, інженерів-електриків, інженерів прошивки, інженерів-конструкторів, UX-дизайнерів будуть стрибати від радості, маючи можливість приєднатися до стартапу, який можна використовувати для можливості кинути собі виклик івідчути себе самостійним. Поговоріть з людьми, які працюють на Boeing, Siemens, ABB або Rockwell – це дивовижні місця, де люди працюють над проектами, які їх надихають. Hardware-тема тільки зароджується, і багато хто з людей ще не розуміє, куди вони запрошені. Наймати кращих з кращих – найкраща інвестиція, яку Ви коли-небудь робили.

5. Розгляньте можливості свого продукту за межами звичних рамок

Ми також проінвестували компанію Plethora, яка розділяє, упаковує вручну і доставляє замовнику металеві деталі протягом декількох днів. Але крім цього Plethora побудувала плагін для CAD, який відстежує проекти і відображає частину ціни на льоту. При натисканні кнопки “купити зараз”, шматок алюмінію завантажується в машину, автоматично вирізається і відправляється в пакувальну коробку. По суті, Plethora – це гнучкий завод.

Так звані flex-фабрики є ключем майбутнього виробництва, тому що дозволяють уникнути масовості. Чи це технології фрезерної обробки, такі як у Plethora, чи компанії, які займаються автономним складанням, майбутнє – це світ, де дизайнери та інженери інтегруються швидше і стають набагато ближчими до своєї продукції, ніж це було раніше. Демократизація виробничого процесу знижує бар’єр для появи інноваційних продуктів. І найголовніше – вартість тестування таких ідей падає надзвичайно.

About the author

Admin


What are your thoughts?