Foursquare нарешті починає свою монетизацію за допомогою спонсорованих оновлень.
943 views

Foursquare нарешті починає свою монетизацію за допомогою спонсорованих оновлень.

Foursquare нарешті вирішив відповісти на питання “а де гроші?” яке інвестори так люблять задавати молодим стартапам. Геолокаційна соціальна мережа нарешті запустила довгоочікувані спонсорські оновлення повідомляє GigaOm. Очікується, що цей рекламиний сервіс дозволить локальному бізнесу просунути свої specials, новини та картинки до стрічок оновлень більш ніж 20 мільйонів користувачів сервісу.

foursquare

foursquare


В попередні роки Foursquare вже експериментувала з просуванням брендів. Але ці спроби не переросли в надійну систему монетизації.

Останні три роки стартап уникав традиційної рекламної моделі натомість зосередившись на створенні потужного продукту, що б задовільняв як користувачів, так і бізнес. Також Foursquare створив технологію Explore, котра рекомендує користувачам місця базуючись на рекомендаціях друзів і історії чекінів. Зараз сервіс просто використовує її для того, щоб пропонувати спонсорські оновлення саме тим користувачам, котрим вони цікаві.

Тобто тепер користувач, котрий запускає вкладку Explore в мобільному додатку, буде бачити спонсоровані оновлення від локальних бізнесів, що хочуть просунутись в Foursquare. Explore буде показувати ці оновлення лише для користувачів в найближчому околі, що відвідували, вподобували або взаємодіяли з подібними локальними бізнесами. Чи мають друзів, котрі це робили. Модель оплати вибрано cost-per-action тобто оплата береться будь-яку дію користувача – від відвідин сторінки бізнесу до отримання special за чекін. Рекламодавці будуть мати можливість вибрати локації, які вони хочуть просунути і запланувати оновлення. Але вони мусять довіряти Explore в виборі націлювання.

foursquare

foursquare


Спочатку сервіс протестують на перших 20 бізнесах таких як Hilton чи Walgreens. Спонсорські оновлення виходять одразу після локальних оновлень – нового сервісу, що Foursqare запустив тиждень тому для локального бізнесу, що хоче спілкуватись зі своїми постійними клієнтами.

Сервіс виглядає потужним кроком вперед в конкуренції з Facebook. Нагадаємо ця соціальна мережа півроку назад навіть купила найближчого конкурента – Gowalla, щоб пришвидшити своє входження в ринок мобільної гео-локації.

В Foursquare вірять, що Facebook буде дуже важко змагатись з ними, оскільки сервіс зосереджений виключно на Mobile і краще розуміє гео-локаційну поведінку користувачів. Крім того юзери Foursquare вже масово використовують Explore для пошуку локальних послуг від місцевого бізнесу.

Якщо спонсоровані оновлення будуть працювати це буде великий крок вперед для завоювання ринку реклами для локального бізнесу і звичайно хороше виправдання нещодавньої 600 мільйонної оцінки компанії інвесторами.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?