Як відбувається стажування в Facebook, Google та Microsoft?
1,923 views

Як відбувається стажування в Facebook, Google та Microsoft?

Більшість великих технологічних компаній наймають собі стажерів, щоб виростити з них повноцінних фахівців. Програми стажувань є у Facebook, Google та Microsoft.

З’ясовуємо, як потрапити на стажування в технологічну компанію, оцінюємо свої шанси і хто зна, може завтра саме Ви будете постити фотки в Instagram з нового місця роботи :)

Facebook

Потрапити на стажування в Facebook можна, звернувши на себе увагу представників соціальної мережі. Є безліч способів зробити це: наприклад, використовувати інструменти Facebook при створенні власної гри, взяти участь в конференції для розробників f8 або в змаганні Facebook Hacker Jam і так далі.

Представники компанії розсилають учасникам, яких вони запримітили, запрошення на співбесіду, за підсумками якоїрекрутери визначають, підходить кандидат для проходження стажування, чи ні.

Термін стажування – три місяці. Початківці-розробники допомагають команді Facebook вирішувати робочі завдання – не найскладніші, але досить важливі. Стажерам, які успішно пропрацювали три місяці в компанії і влилися в колектив, пропонують залишитися в соціальній мережі працювати на постійній основі.

Вища освіта (зокрема, в США) для проходження стажування не є обов’язковою вимогою. Більше того, Facebook намагається набирати 17-18 літніх розробників, які тільки закінчили школу і ще не вступили до коледжу.

В кінці серпня 2014 року соцмережа найняла на роботу 18-річного інженера Майкла Сайман, який пройшов літнє стажування в команді розробників Facebook. Рекрутери помітили його на конференції f8, куди Сайман приїхав зі своєю грою 4 Snaps, написаною за допомогою інструментів соціальної мережі.

Середня зарплата стажера в Facebook (за даними Nation Mobile) – $ 6213 на місяць.

Google

Google наймає близько 1500 стажерів в рік. При цьому тільки в Сполучених Штатах компанія отримує майже 40 тисяч заявок на проходження практики в корпорації. Велика частина стажувань припадає на літо і триває 12-14 тижнів. Домовитися про продовження стажування можна тільки в тому випадку, якщо на цьому наполягатиме ментор співробітника-початківця.

Всі стажери заповнюють спеціальну заявку. Потрапити в компанію можна і іншими способами – але це швидше виняток з правил. Після подачі заявки лишається чекати тільки на дзвінок з корпорації і пройти кілька співбесід.

В кінці практики ментор стажера повинен написати про нього розгорнутий відгук – чим займався новачок, які здібності проявив, які були очікування і чи виправдав він їх. Від цієї характеристики багато в чому залежить, чи зможе співробітник розраховувати на пропозицію постійного працевлаштування або на повторного стажуванню – відразу або, наприклад, через рік.

Середня зарплата стажера в Google (за даними Nation Mobile) – $ 5969 на місяць.

Microsoft

Microsoft набирає стажерів по всьому світу. Відбір на стажування компанія починає в квітні. З тих, хто подав заявку ІТ-гігант відбирає відповідних студентів і випускників, які проходять телефонне та особисте інтерв’ю. Стажери приступають до роботи в компанії в липні-вересні.

Стажування в Microsoft розраховане на термін від трьох до дванадцяти місяців. Воно включає в себе навчання, тренінги бізнес-навичок і участь в реальних проектах. Після проходження програми стажування найуспішніші з молодих фахівців запрошуються на постійну роботу і отримують шанс стати учасниками MACH (Microsoft Academy for College Hires) – проекту, який допомагає молодим співробітникам швидко освоїтися і зробити кар’єру в компанії.

Середня зарплата стажера в Microsoft (за даними Nation Mobile) – $ 6136 на місяць.

Українські ІТ-компанії також мають програми, які дозволять зарекомендувати себе, як талановитого майбутнього співробітника. Зокрема, таку можливість надають:

ELEKS

В компанії програми стажувань працюють вже більше п’яти років. В цілому протягом року в компанії проходять практику приблизно 150 студентів. Перевага віддається відмінникам і хорошистам. Коли студент приходить на стажування, рівень його знань визначається додатково. Після цього стажисту призначається ментор, з яким вони працюють або в проекті, або індивідуально.

ELEKS також пропонує стажування призерам олімпіад з програмування, які проходять не тільки заради технічної практики, а й з метою підвищити рівень володіння англійською мовою.

DataArt

У аутсорсингової компанії DataArt також проводяться програми для практикантів за різними технологіями. Їх тривалість – близько трьох місяців. Графік навчання не відрізняється від стандартного робочого тижня – 40 годин на тиждень. У компанії застосовується індивідуальний підхід: один ментор – один практикант. На співбесіді відбирається найбільш перспективний кандидат, який стане «падаваном» ментора. Таким чином досягається найбільший ефект при навчанні.

Щоб закінчити програму успішно, необхідно тісно взаємодіяти з ментором і прагнути відповідати позиції Junior. Заохоченням в даному випадку буде щомісячна премія. Після успішного навчання стажист може стати співробітником DataArt.

Отже, хто шукає, той завжди знаходить :) Успішного стажування, дорого читачі!

За матеріалами vc.ru, igate.com.ua

About the author

Admin


What are your thoughts?