Українські айтішники-фрілансери заробляють на Upwork до $ 10 000
1,492 views

Українські айтішники-фрілансери заробляють на Upwork до $ 10 000

На фріланс-біржі Upwork зареєстровані 123000 українців. Тільки 2014 року на біржі було зареєстровано 31 000 фрілансерів з України. За той рік українці заробили $ 60 млн.

Про це повідомила регіональний директор фріланс-біржі Upwork Катерина Божкова під час прес-конференції 25 січня.

За її словами, 89,5% з них зайняті в ІТ-сферах: в категоріях веб-розробки і розробки мобільних додатків. Ще 4,6% займаються дизайном і веб-дизайном. В середньому вони заробляють від $ 20 до $ 30 на годину.

«Найбільш активними з цього числа є 44 000 розробників, з яких до 5 тисч фрілансерів заробляють на місяць від $ 5000 до $ 10 000», – сказала Божкова.

Найбільшим попитом серед фахівців на даний момент є кваліфіковані розробники мобільних додатків і розробники інтерфейсів для користувача (фронтенд). У список найбільш затребуваних навичок входять PHP, JavaScript, HTML5, Android і IOS.

Україна посідає четверте місце по заробітку фрілансерів на Upwork. Першою країною є Індія, потім йдуть США і Філіппіни. Українських фахівців наймають клієнти з усього світу, включаючи США, Великобританію, Австралію, Канаду, ОАЕ і т. д.

Як написала регіональний директор фріланс-біржі Upwork Катерина Божкова на Forbes.ua, фріланс становить істотну частину українського експорту послуг. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України заявляє, що країна прагне збільшити обсяг експорту послуг у структурі українського експорту з 17% до 22% як мінімум. Однак раніше діяли надзвичайно складні процедури отримання зароблених грошей в Україні, які ніяк не стимулювали фрілансерів дотримуватися «лабіринту» законодавчих рамок. Протягом багатьох років формалізація і спрощення вимог валютного контролю були основною проблемою для фріланс-спільноти.

Нагадаємо, що в серпні 2015 президент України Петро Порошенко ініціював на законодавчому рівні введення податків для фрілансерів.

З моменту запуску Upwork в Україні ініціативна група з числа українських фрілансерів, включаючи представників Upwork, робить кроки по формалізації доходу українських фрілансерів, який вони отримують з-за кордону.

8 липня Нацбанк опублікував роз’яснювальний лист щодо вимог валютного контролю, які застосовуються до експорту послуг через інтернет. Він скасовує вимогу наявності двомовного договору про надання послуг та акту про прийняття відносно експорту послуг, що надаються фрілансерами, програмістами, копірайтерами і т. д. Тим не менш, незважаючи на офіційну позицію НБУ, що сама по собі є позитивним знаком для всіх фрілансерів, перешкоди на шляху реалізації цих нововведень українськими податковими органами та комерційними банками все ще існують.

Після публікації листа НБУ були проведені переговори з найпопулярнішими серед фрілансерів комерційними банками (Приватбанк, ОТП, УкрСиббанк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль), щоб почути від банкірів, чи готові вони дотримуватися рекомендацій НБУ. У той же час ініціативна група направила запит на надання інформації державним податковим органам, Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству фінансів і Національному банку України, для того щоб розробити єдиний шаблон інвойсу, який був би прийнятний для всіх регулюючих органів.

About the author

Admin


What are your thoughts?