Microsoft почав співпрацю зі стартапом, який працює в області генетики
731 views

Microsoft почав співпрацю зі стартапом, який працює в області генетики

Стартап Twist Bioscience, який розробляє технологію синтезу ДНК, підписав угоду з Microsoft і університетом Вашингтона. Згідно з угодою, Twist Bioscience закодує в ДНК величезну кількість даних в штучних генах.

Компанія Twist Bioscience була заснована в 2013 році Емілі Лепруст (Emily Leproust) – фахівцем з виробництва синтетичної ДНК. Twist Bioscience створила робочий прототип кремнієвої технологічної платформи з виробництва синтетичної ДНК. На її основі можна робити синтетичні олігонуклеотиди, гени, геноми і інші елементи. Компанія підписала контракт з американським агентством передових оборонних дослідницьких проектів (DARPA) на $ 5,1 млн.

На сьогоднішній день всі існуючі цифрові носії мають досить обмежений термін життя. Але дослідники виявили, що можуть записати в синтетичну ДНК величезні обсяги інформації, і ці дані будуть зберігатися тисячоліттями. Один грам ДНК може зберегти в собі 700 терабайт інформації.

Щоб дати читачеві уявлення про те, скільки інформації можна вмістити в ДНК, сайт Wikipedia повідомляє, що портал Google щодня обробляє близько 25 петабіт інформації. А значить, за допомогою цього методу можна було б записати всю інформацію, оброблену порталом Google за день, в п’яти грамах ДНК.

Це надзвичайно перспективний напрямок для досліджень. На сайті ExtremeTech.com опублікована стаття, де наведені вагомі причини використання ДНК, як потенційного засобу зберігання інформації протягом довготривалого періоду часу.

  • По-перше, ДНК володіє «неймовірною щільністю (можна зберігати один біт інформації на кожній з основ, а одна основа має розмір всього в декількох атомів)»
  • По-друге, ДНК має «швидше, об’ємну (як пляшка), ніж плоску (як жорсткий диск) структуру», і це ще раз підтверджує те, що її можна більш ефективно наповнити інформацією»
  • І, нарешті, ДНК «неймовірно стабільна». Там, де найсучасніші засоби зберігання інформації слід зберігати в вакуумі при мінусовій температурі, «ДНК може існувати сотні тисяч років в будь-якій з коробок у вашому гаражі». Це означає, що, на відміну від магнітних жорстких дисків, які мають порівняно недовгий термін експлуатації, ДНК здатна довгий час зберігати в собі дані.

Вартість роботи з генами за останні роки значно знизилася. В 2003 році розшифровка одного людського генома обходилася в $ 2,7 млн. Зараз будь-який користувач може за $ 1 тис. розшифрувати власну ДНК.

Поки достеменно невідомо, яку саме інформацію Microsoft планує закодувати в синтетичній ДНК. Проте, не можна заперечувати, що мова йде про одне з найбільш довговічних і надійних сховищ даних. Справжня технологія майбутнього.

About the author

Admin


What are your thoughts?