Netflix в Україні – піар чи окупація?
1,472 views

Netflix в Україні – піар чи окупація?

Компанія Netflix вже дісталась до українського ринку. Минулого тижня американський сервіс заявив, що починає працювати по всьому світу (крім Китаю, Північної Кореї та Сирії)  Фахівці говорять, що є два можливі варіанти розвитку подій для нашого ринку: непомітна присутність або випуск локального контенту, гучні прем’єри і боротьба з піратством.

В Україні чутки про появу сервісу з’явились ще кілька років тому і ця тема активно обговорювалась в мережі. Netflix – один з найпопулярніших у світі потокових сервісів. Він був створений в США в 1999 році щоб продавати відео за запитом користувача, яке можна переглянути, не скачуючи його на комп’ютер. Netflix також сам виробляє серіали.

Перший тестовий місяць сервісом можна користуватися безкоштовно, але надалі місячна підписка обійдеться в 7,99 євро (приблизно 200 грн). За ці гроші матеріалів в якості HD не подивишся, за це задоволення доведетьс викласти ще кілька євро. Всі відеоматеріали доступні англійською мовою, а також з англійськими субтитрами. Інтерфейс не адаптований під україномовну аудиторію. При цьому в української версії Netflix є ще один недолік: бібліотека контенту досить мізерна.

Що чекає вітчизняні онлайн-кінотеатри після приходу такого гіганта на ринок? Варто зазначити, що більшість українських користувачів дивляться фільми на онлайн-ресурсах, які мають піратський контент і пропонують його абсолютно безкоштовно. Більшість шукає і дивиться фільми на EX.ua, FS.to і Rutracker. Тобто до приходу Netflix державі і приватним медіа-групам так і не вдалося вивести цей ринок в правове поле.

Звичайно, є кілька легальних онлайн-кінотеатрів, які пропонують перегляд фільмів українською або російською набагато дешевше, ніж розрекламований Netflix. Наприклад, преміум-колекція фільмів, серіалів і мультсеріалів (більше 1000 фільмів) на Megogo.net коштуватиме 69 грн на місяць.

Поки залишається здогадуватись чи зможе американський сервіс помітно змінити ринок і витіснити піратів? Чи це тільки PR-хід з боку відео-гіганта: “Тепер ми доступні по всьому світі!”. Netflix зазвичай дуже довго придивляється до країни, вивчає її, аналізує перед тим, як зайти на локальний ринок. А тут відразу 130 країн! Схоже, це можна пояснити світовою конкуренцією з іншими інтернет-гігантами, такими як Google і Apple.

Втім, незважаючи на досить слабкий старт, Netflix легко і швидко може змінити ситуацію, яка склалася. Саме локальний контент – це якраз те, на що збирається робити ставку компанія ближчим часом. Про це якраз розповідав в інтерв’ю з CNN генеральний директор Netflix Рід Хастінгс. За його словами, виробництво контенту останнім часом відбувається в різних країнах – Південній Кореї, Великобританії, країнах Європи. Серіал “Нарко” (історія життя наркобарона Пабло Ескобара) був знятий за підтримки Netflix в Колумбії і мав успіх у всьому світі. Американський відео-сервіс також вже один раз вкладав у кіновиробництво на території України. Минулої осені вийшов документальний фільм “Зима у Вогні” про події революції 2013-2014 років. “Ми не думаємо про те, щоб виробляти контент для країни. Ми думаємо виробляти контент в країні для всього світу”, – міркує Хастінгс. Таким чином, Netflix націлений на те, щоб витягати найбільш цікаві історії у різних куточках світу, розповідати їх у всьому світі і монетизувати їх. У 2016 році Netflix планує витратити $ 5 млрд на кіновиробництво.

Фахівці позитивно розцінюють прихід такого потужного гравця на український ринок. В першу чергу це активізує боротьбу з піратством.

За матеріалами biz.liga.net

About the author

Admin


What are your thoughts?