Правила бізнесу Ілона Маска
1,361 views

Правила бізнесу Ілона Маска

Ілон Маск – один з головних інноваторів в світі. PayPal, Tesla Motors, SpaceX – ось неповний список компаній, заснованих Маском. Днями підприємець презентував черговий революційний продукт – акумуляторну систему Tesla Energy, яка може змінити світовий ринок електроенергії.

Перед вами найяскравіші цитати Маска про бізнес.

Я інженер. Інженер-ракетник і автомобільний інженер. Велику частину часу займаюся саме цим. В основному, відсотків шістдесят свого часу я працюю з технічними командами.

У мене кожного тижня по кілька нарад з інженерами Tesla і SpaceX. Правда, за останні кілька місяців я витратив дуже багато часу на бізнес-завдання, пов’язані з реорганізацією обслуговування і продажів в Tesla. Не найприємніше з занять, але це було необхідно.

Коли я вчився в коледжі, то не думав, що буду цим займатися. Так що не можна сказати, що це реалізація давнього плану. Коли я вчився, то думав про те, які галузі, на мою думку, найбільше вплинуть на майбутнє людства. Це три галузі – інтернет, відновлювальна енергія та освоєння космосу. Особливо, якщо людство колонізує інші планети.

Безумовно, я був «ботаном» і багато в чому залишаюся ним дотепер. Якби хтось склав список всього, що належить робити справжнім «ботанам», то виявилося б, що я прямо по ньому все і робив.

Мені було дуже цікаво зрозуміти, як працює Всесвіт. А фізика займається саме цим – намагається зрозуміти, як влаштований світ на фундаментальному рівні. В якийсь момент я всерйоз замислювався над кар’єрою фізика, розмірковував над деякими фізичними проблемами. Але почав побоюватися того, що загрузну в бюрократичних зволіканнях з яким-небудь колайдером, а потім проект можуть взагалі закрити, і це буде повний відстій.

Фізика дуже допомагає, тому що математика, на яку спираються бізнесмени, дуже примітивна в порівнянні з математичним апаратом фізики. Пам’ятаю, як на курсі з аналізу ринку цінних паперів викладач пояснював, що таке матриці. Я був в шоці. Якщо ви знаєте математику достатньо, щоб займатися фізикою, то економічні завдання будете вирішувати без зусиль.

На курсах MBA вчать зовсім не тому. Там не вчать думати. Причому, чим престижніші курси, тим гірше. Слухачів привчають до думки, що вони – особливі, після чого ті стають нездатними сприймати зворотний зв’язок і неупереджено аналізувати власні помилки. Я наймаю швидше всупереч наявності ступеня, а не завдяки. Серед вищого керівництва моїх компаній дуже мало людей з MBA.

Працюйте, коли потрібно працювати. Для багатьох з нас робота перетворилася в чергування соціальних мереж і розважальних сайтів. Чи варто говорити про те, що для того, щоб стати успішним, потрібно ретельно працювати?

Знайдіть співробітників, які обожнюють свою справу.

Вкладайте в покращення продукту. Ми практично не вкладали грошей у рекламну кампанію Tesla, а замість цього сконцентрувалися на дослідженнях і розробці інноваційних технологій. Чи допомагають ваші зусилля зробити продукт краще? Якщо ні, припиніть.

Не варто слідувати трендам.

Чим ви молодші, тим більше можете ризикувати.

Я можу дивитися на інновації, а можу бути їх частиною.

Якщо ви намагаєтеся стати першовідкривачем, винайти щось дійсно нове, то вам доведеться виявити найбільш фундаментальні істини у вашій галузі і будувати на них свої думки. Для цього потрібно напружити голову, і я можу навести кілька прикладів того, як це допомагає в ракетобудуванні.

Я був би радий сказати, що постійно думаю саме так. Але, на жаль, у мене дуже багато справ, і я можу приділити час тільки найважливішим з них. Наприклад, технологічному прориву. Іноді це виходить само собою – я прокидаюся, і до мене раптово приходить геніальна думка.

Якщо ви будете думати шаблонно, за аналогією, вам нічого не залишиться, крім як визнати, що таке життя. Але це не так.

Якби ми були розумніші, ми могли б зробити ракети набагато дешевше.

Я думаю, подорожі на орбіту рано чи пізно будуть коштувати, скажімо, сто-двісті тисяч. Наш Священний Грааль – політ на Марс – вартістю менше півмільйона. Це значення, при якому буде можливо створити на Марсі самодостатню колонію.

Ми, перш за все, шукаємо свідоцтва виняткових здібностей кандидата. Це для нас найголовніше.

Я не боюся щось втратити на Hyperloop в фінансовому плані, просто було б круто зробити новий вид транспорту.

Я ніколи не піду з Tesla, але, напевно, не буду гендиректором вічно. Планую залишатися на своєму посту до тих пір, поки не буде випущений новий седан Tesla Model III. Це буде в 2017 році – тоді і подивимося.

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?