Депутати відмінили ввізне мито на електрокари.
376 views

Депутати відмінили ввізне мито на електрокари.

Сьогодні в другому читанні депутати прийняли законопроект №1647 , який «встановлює нульові ставки ввізного мита на транспортні засоби, обладнані електричними двигунами». Наразі документ потребує підпису президента. Інший законопроект про електрокарах, який доповнює перший і скасовує ПДВ, відправили на повторний розгляд. Планується, що податкові пільги, передбачені документами, будуть діяти до 1 січня 2020 року.

Однак відміна ввізного мита торкнеться далеко не всіх типів електричних транспортних засобів. З первинного списку виключені тролейбуси, електровелосипеди, а також транспортні засоби для перевезення високорадіоактивних речовин і транспортних засобів, використовуваних на складах, заводах, у портах та аеропортах. Такі поправки були внесені зокрема тому, що Україна має в своєму розпорядженні власні, майже не завантажені потужності з випуску тролейбусів. Також звільнення від мита не торкнеться гібридів – автомобілів з ДВЗ і допоміжним електромотором.

Вартість основних марок електромобілів в середньому впаде приблизно на $ 900. Якби прийняли обидва закони, ціни впали б помітніше, вважають у в ElectroCars, українській спільноті власників електромобілів.

 

А от законопроект №1912, який повинен був тимчасово, до 2020 року, звільнити електрокари ще й від сплати ПДВ та акцизного збору, парламент відправив на повторне друге читання. За це проголосували 229 депутатів. Причина – необхідність усунення дискримінаційних умов по відношенню до українського виробника електромобілів в частині поширення на нього норми звільнення від ПДВ. Такі тези містяться у висновках Комітету ВР з податкової і митної політики.

Закон про скасування ввізних мит на електромобілі набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

 

About the author

Mariana Lutsiuk


What are your thoughts?